Skupina RYBIČKY 48 uvede den před Silvestrem online premiéru dokumentu 20 LET ROCK’N’ROLLU, VY BUZNY a připomene tak dvacet srdcervoucích i kulervoucích roků své existence

Na závěr roku si kapela Rybičky 48 připravila očekávanou online premiéru nejotevřenějšího českého hudebního dokumentu 20 LET ROCK’N’ROLLU, VY BUZNY

Dvěma vyprodanými koncerty v Brně 13. a 14. 12. soubor uzavře svoji koncertní šňůru nazvanou Oldschool tour. Zcela záměrně se kluci z Rybiček vrátili ke svým začátkům a objeli kulturní domy tak jako za starých časů. Tuhle „staroškolskou“ jízdu si užili diváci i kapela samotná, která ještě k tomu stihla ve velké Lucerně v Praze svoje 21. narozeniny.

Na konec roku, konkrétně na 30. 12. od 20.00 hodin, je přichystána online premiéra dokumentu, který shrnuje na dění bohatých 20 let činnosti skupiny.

Jak říká zpěvák a baskytarista Kuba Ryba: „Tenhle dokument mapuje celých prvních 20 let. Od prvních koncertů po první O2 arenu. Naštěstí máme mraky záběrů z celého tohoto období a bylo z čeho vybírat. Archivní záběry doplnily rozhovory s kapelou a zajímaví hosté. Mezi nimi například Mirai Navrátil, Marek Ztracený, zástupci skupin InekafeHarlejAlkehol a mnoho dalších. S tématy jsme se moc nepárali. Mluvíme o všem hodně otevřeně. Kdybych měl tenhle dokument popsat jednou větou, tak by zněla: 20 let rock’n’rollu, vy buzny je dokument z jedné půlky srdcervoucí a z druhé kulervoucí.”

Dokument byl v tomto roce promítán ve vyprodaných kinech a nyní jej čeká online premiéra.

„Chceme, aby se náš dokument dostal k co nejvíce lidem, ale nepůjde jen o to ho odvysílat. Stejně jako u koncertu je důležité napojení energie a emoce, proto bude vše vysíláno živě prostřednictvím Ticketstream.tv a po dokumentu proběhne i online diskuze s kapelou,“ dodává manažer Rybiček 48 Martin Řehoř. 

Kapela připravila i speciální bonus pro své fanoušky.

„Máme za sebou veleúspěšnej rok, vyprodaný Megakoncerty i podzimní turné. Závěr roku si chceme užít i s fanoušky naživo. Promítání dokumentu a následná diskuze proběhnou v našem oblíbeném klubu Česká 1 v Kutné Hoře. Celkem dvacet fanoušků u toho může být s námi naživo. Mrkneme na dokument, odpovíme na jejich otázky a určitě dojde i na nějakej drink,“ vysvětluje kytarista Petr Lebeda.

Fanoušci budou vylosováni z první tisícovky lidí, kteří si zakoupí vstupenku na sledování dokumentu RYBIČKY 48 – 20 LET ROCK’N’ROLLU, VY BUZNY.

Link na Ticketstream.tv, kde 30. 12. od 20.00 bude vysílán dokument RYBIČKY 48 – 20 LET ROCK’N’ROLLU, VY BUZNY: https://ticketstream.tv/

Link na koupi vstupenek na online premiéru dokumentu: https://ticketstream.tv/

Napsat komentář