Po úvodním prologu je David Pabiška spokojený, chystá se upravit navigaci a pochvaluje si motorku

Legendární Rallye Dakar odstartovala svůj letošní, již 46. ročník úvodním prologem. Ten se uskutečnil ve starodávném saudskoarbaském města Ula a jeho měřený úsek čítal 27 kilometrů. Trať, která vedla pískem, ale i mezi skalami dala jezdcům zabrat především po navigační stránce. To potvrzuje i motocyklový závodník David Pabiška, startující v kategorii Original by Motul pro jezdce bez asistence.

„Prolog hodnotím jako dobrý, motorka skvěle držela, celá etapa mě bavila a myslím, že jsem jel dobře a užil jsem si ji. Co musím hodnotit jako ne úplně ideální je fakt, že jsem bloudil, ztratil jsem pár cenných minut, které se ve výsledku ukázaly jako bezvýznamné. Každopádně na další etapu se chystám předělat navigaci, protože mi úplně nevyhovuje“ říká David Pabiška, který je se svým úvodním prologem spokojený a pochvaluje si zejména motorku.

„Motorka byla parádní, zvolil jsem dobrou pneumatiku, takže se mi jelo dobře. Dneska jsem tedy se svým výkonem spokojený. Nerad bych to zakřikl, je to jen začátek, ale věřím, že to takhle v pohodě bude i dál,“ doplňuje David, který je po úvodním prologu ve své kategorii na 3. místě

Už zítra jej na Rallye Dakar čeká další etapa, která povede z města Ula do Henakiyahu. Závodníci absolvují přejezd v délce 541 kilometrů a 414 kilometrů měřený závod.

David Pabiška
Profesionální motocyklový závodník, 14násobný účastník legendární Dakar Rally, aktuálně startující v 15. ročníku Dakar Rally. Držitel nespočtu ocenění, včetně světové ceny FAIR PLAY udělované organizací UNESCO. Jezdec, který absolvoval řadu závodů v cross country u nás i po celém světě a získal desítky cen, například 2. místo v Baja Europe Raly a jiné. V roce 2022 se stal ambasadorem Harley-Davidson pro první adventure touring značky, model Pan America. Ve spolupráci s Harley-Davidson rovněž připravuje jezdeckou akademii, kde si majitelé motocyklu Pan America 1250 mohou užít nezapomenutelné jízdní dobrodružství právě s Davidem Pabiškou. Po absolvování Dakar Rally 2024 se chystá na sérii dakarských přednášek i další jezdeckou akademii pro adventure motocykly.

www.facebook.com/davidpabiskaofficial
www.instagram.com/davidpabiskaracing/

Napsat komentář