Více než 140 hudebníků a zpěváků rozezní vánoční O2 arenu

Kdo by se nechtěl na chvíli zastavit v předvánočním shonu a užít si pár klidných chvil se svými nejbližšími i v období adventu. Tuto příležitost poskytnou Vánoce v O2 areně už 21. prosince. Richard Krajčo, Adam Plachetka, Eva Burešová, Pokáč, Ondřej Ruml, Kateřina Marie Tichá a Dasha zazpívají nejen své úspěšné hity, ale i vánoční písně v doprovodu 70 členů Filharmonie Hradec Králové a 67 zpěváků smíšeného dětského sboru Permoník Karviná. Stačí se jen ponořit do adventní atmosféry a nechat se unášet melodiemi. Celým večerem diváky provede Libor Bouček.

Více než 140 lidí se v jednu chvíli setká na podiu pražské O2 areny během vánočního koncertu, který je připraven na míru tomuto prostoru i příležitosti Vánoc. K sváteční atmosféře přispěje promyšlený light design, který má v jednu chvíli vyzdvihnout velkolepost prostoru O2 areny, v druhou zase její komorní pojetí pro tento jediný koncert.

Krajčo

Vánoce v O2 areně přinesou známé písně v nových aranžích. Těch se chopil hudebník a skladatel Jan Lstibůrek, který má za sebou spolupráci s předními českými osobnostmi hudby tvořících u nás i v zahraničí. „Nové aranže nám dávají možnost se na skladby podívat z nového úhlu, vytáhnout skryté myšlenky nebo některé více akcentovat. V tom vidím největší zodpovědnost aranžérské práce – aby celý program držel balanc, aby nové aranže interpretům, pokud možno, nabídly nové inspirativní prostředí, aby vyzněl orchestr a zároveň sólové zpěváky nezavalil. Velká výzva je pro nás v tom, že potřebujeme obejmout O2 arenu a oslovit několik tisíc lidí i s velice intimním repertoárem,” přibližuje koncepci Lstibůrek.

Návštěvníky koncertu čekají sólové výstupy vybraných interpretů v doprovodu filharmonie a sboru, ale také společné písně všech zúčastněných. Na pódiu se objeví operní pěvec Adam Plachetka, populární zpěváci Richard Krajčo či Eva BurešováOndřej Ruml, jehož repertoárem zní jazz a swing, zpěvačka Dasha, která je s orchestry na jevišti jako doma. V neposlední řadě se představí písničkáři Pokáč a Kateřina Marie Tichá, pro které je spolupráce s orchestrem a sborem spíše nevšední příležitostí. V podání interpretů zazní nejen písně z jejich vlastního repertoáru jako jsou například Cesta Richarda Krajča, Malý princ Evy Burešové nebo Zničená zem Kateřiny Marie Tiché, ale i vánoční písně, které jsou neodmyslitelně spjaté se svátečním obdobím. Od Dashi zazní koleda Byla cesta, byla ušlapaná, Richard Krajčo zazpívá píseň Vánoční, kterou mohou diváci znát v podání kapely Kryštof a Karla Gotta. Vrcholem koncertu bude Adeste Fideles v podání Adama Plachetky a všech sólistů tohoto večera.

„Díky tomuto hudebnímu propojení a na míru vytvořeným novým aranžím dostávají známé popové a vánoční skladby zcela jiný a originální ráz. V posluchačích současné moderní hudby vyvolají pocit, že spojení orchestru a sboru nemusí nutně znamenat repertoár klasické hudby. Naopak milovníci symfonické muziky ocení rádiové hity v tomto ojedinělém podání,” doplňují režiséři celého večera, Dominik Kalivoda a David Ostružár. Večerem bude provázet známý moderátor Libor Bouček.

Nadělte sobě a svým blízkým radost a pohodu koncertem 21. prosince 2023. Vstupenky jsou k dostání v oficiálních prodejních sítích Ticketmaster a Ticketportal. Více informací na stránkách www.vanocevarene.cz, Facebooku i Instagramu projektu.

Napsat komentář