Osm generací za 50 let: Rok 2024 bude u značky Volkswagen ve znamení Golfu

Golf se v roce 1974 stal nástupcem modelu VW Brouk a současně také průkopníkem ve své třídě, po němž následovalo dalších sedm generací Golfu. Aktuální generace modelu Golf obdrží jako dárek k narozeninám modernizaci, jejíž světová premiéra se odehraje již za několik týdnů. V úvodu jubilejního roku představí Volkswagen úspěšnou historii na pařížském veletrhu „Rétromobile“, další prezentaci připravuje Volkswagen Classic pro „Bremen Classic Motorshow“

Praha – Golf je srdcem značky Volkswagen. A jako žádný jiný model ztělesňuje pojem “bestseller”. Prodáno totiž bylo již více než 37 milionů vozidel osmi generací. Volkswagen příští rok oslaví 50. výročí oblíbeného modelu, který utvářel mobilitu nejen v Německu, ale také v mnoha dalších světových regionech. Společnost se však nebude u příležitosti jubilea pouze ohlížet za minulostí. Již na konci ledna představí ve světové premiéře nový model Golf, který stejně jako jeho předchůdci znovu zavede do sériové výroby mnoho inovací.

Jubileum, na kterém značce Volkswagen mimořádně záleží: 50 let modelu Golf

Nejúspěšnější evropský automobil

Byla to doslova automobilová revoluce, když Volkswagen v roce 1974 představil první model Golf jako nástupce legendárního Brouka: místo motoru vzadu měl pohon předních kol, k tomu karoserii s variabilním interiérem, sklopnými opěradly zadních sedadel a velkým zadním výklopným víkem. Přímočarý design z pera Giorgetta Giugiara navíc přispěl k vytvoření nového designového stylu značky Volkswagen, který byl u nástupců dále rozvíjen. Golf se hned záhy etabloval jako opravdový “Volkswagen” – lidový vůz -, protože již v roce 1976 překonal hranici jednoho milionu prodaných vozidel. Dodnes bylo zákazníkům předáno 37 milionů exemplářů. Tento kompaktní vůz je tak nejúspěšnějším evropským automobilem, nejprodávanějším modelem značky Volkswagen všech dob – a ikonou.

Volkswagen_EA_276_prototyp_z_roku_1969-a-volkswagen_golf_prvni_generace_1974

Pro všechny generace Golfu platí, že tajemství úspěchu tohoto modelu spočívalo a spočívá v celkovém souhrnu jeho vlastností. Golf totiž byl a je perfektním partnerem pro každodenní život, který ztělesňuje mnohostrannost, funkčnost, spolehlivost a kvalitu. V průběhu desetiletí bylo portfolio rozšiřováno o další varianty, mezi něž patří například Golf GTI, Golf Cabriolet nebo Golf Variant. Každá nová generace tohoto modelu přinesla do kompaktní třídy pokrokovou techniku, bezpečnostní koncepty a komfortní prvky. Volkswagen Golf tak demokratizoval vyspělé technologie, jakými jsou řízený katalyzátor a ABS, ale také airbagy a tempomat, elektronické asistenční systémy nebo mild hybridní a plug-in hybridní systémy.

Volkswagen v jubilejním roce 2024 představí evoluci osmé generace Golfu, která přesvědčí ještě vytříbenějším vzhledem, novými asistenčními systémy, pohony a novými generacemi informačních a zábavních systémů i softwaru. Nový Golf1 bude mít světovou premiéru již za několik týdnů. Zahájení předprodeje je plánováno na jaro 2024.

historie-volkswagen_golf

Udržování živé historie

Také Volkswagen Classic se zaměří na jubileum Golfu a při mnoha příležitostech v příštím roce představí historické modely Golf z vlastní sbírky. Již ve dnech 31. ledna až 4. února 2024 obohatí vozy první až sedmé generace modelu Golf expozici francouzského importéra značky Volkswagen na veletrhu “Salon Rétromobile” v Paříži. Téměř souběžně, od 2. do 4. února 2024, bude Volkswagen na veletrhu “Bremen Classic Motorshow” vystavovat vůz Golf I a jedinečnou studii EA 276 – ve Wolfsburgu zkonstruovaného předchůdce Golfu z roku 1969.

Informace pro média a příběhy týkající se modelu Golf

Více informací o osmi generacích modelu Golf, s četnými texty a fotografiemi, je k dispozici ke stažení na portálu Volkswagen Newsroom. Další informace ze zákulisí, podrobné informace o historii tohoto modelu i mnoho příběhů o úspěšném modelu naleznete také na webových stránkách Volkswagen Classic.

Napsat komentář