Náušnice? Ne, to jsou revoluční sluchátka Bose

Bose představuje sluchátka, která jsou jiná než všechna dosavadní a plní zároveň funkci krásného módního doplňku. Nejsou to špunty do uší ani velká sluchátka přes uši. Bose Ultra Open Earbuds jsou malá sluchátka určená k zavěšení na ucho tak, že zvukovod zůstává zcela průchozí. Jsou pohodlná i pro ty, komu jsou špunty nepříjemné. Přesto nebudete při poslechu rušit své okolí, na uších je téměř neucítíte a po chvíli si nebudete jisti, jestli tam ještě pořád jsou. Kromě toho výborně hrají, můžete s nimi bezpečně běhat, na jedno nabití vydrží až 7,5 hodiny a z pouzdra je pak rychle dobijete. První kusy jsou už na našem trhu exkluzivně ve vybraných prodejnách a na e-shopu iSTYLE.

Výborně hrající malá sluchátka a současně atraktivní a výrazný módní doplněk evokující náušnici, za kterou se nebudou stydět ani muži. Tak by se dala jednou větou popsat novinka z arzenálu legendární americké audio značky Bose. Fakt, že skvěle hrají, je u tohoto výrobce zbytečné konstatovat. Sluchátka Bose Ultra Open Earbuds otevírají nejen v nabídce Bose zcela novou kategorii. Malá otevřená sluchátka nejsou novou myšlenkou, ale kombinací provedení, špičkového zvuku, designu, pohodlí a vlastní patentované technologie Bose Open Audio Technology tvoří Bose v téhle oblasti revoluci. Ultra Open Earbuds se vyrábí v černé barvě a v provedení „white smoke“.

Stejně jako všechny stávající modely sluchátek řady Ultra nabízejí i nová Bose Ultra Open Earbuds stále populárnější prostorový zvuk Spatial audio, který umožňuje vnímat zvuk bez potřeby poslechové místnosti vybavené mnoha reproduktory s výrazným vnímáním prostoru. Díky využití vestavěných pohybových senzorů umí navíc zachovat plnou autentičnost prostoru za všech podmínek. To v reálu znamená, že pokud nahrávka ve formátu 5.1, 7.1. nebo Dolby Atmos obsahuje hlas zpěváka z prostoru před posluchačem a uživatel otočí hlavou doprava, hlas uslyší stále ze stejného místa jako předtím, tedy ze strany.

Uživatelé sluchátek se zpravidla dělí na dva tábory. První nedá dopustit na malá sluchátka do uší a druhý sdružuje příznivce velkých sluchátek přes uši s hlavovým mostem. Obě skupiny mají své důvody, proč preferují právě „to své“ provedení. Bose Ultra Open Earbuds spojují benefity a eliminují nevýhody, kterými oba tábory argumentují. Přesto, že ze svého principu nenabídnou aktivní potlačení ruchů z okolí, při poslechu na vyšší hlasitost na svět kolem sebe téměř zapomenete.

Princip otevřených sluchátek tkví v tom, že zvukovod zůstává průchozí. Zkrátka, reproduktory sluchátek ani žádná jiná část uši neucpává ani nezakrývá. V případě Bose Ultra Open Earbuds jsou sluchátka uchycena na vnější straně ušního boltce pomocí jednoduchého, ale excelentně funkčního a pohodlného klipu, jehož design kombinuje matné a lesklé prvky tak dokonale, že působí téměř jako náušnice. Díky volbě designu a provedení se však hodí pro ženy i muže, lze je nosit zároveň s náušnicemi či brýlemi a vyhovují i těm, kteří nemohou z důvodu nekomfortního pocitu používat běžná malá sluchátka. Tato sluchátka jsou také velmi vhodným řešením pro využití při handsfree hovorech například v autě. Levé či pravé sluchátko lze využít jako handsfree samostatně a při použití na levém uchu může řidič plně vnímat nejen dopravní dění, ale také všechny zvuky z kabiny.

Přesto, že se jedná o otevřená sluchátka a jejich speciální reproduktory jsou při používání u vstupu do zvukovodu, jejich uživatel neruší ani při maximální hlasitosti své okolí víc, než kdyby poslouchal hudbu pomocí tradičních sluchátek. I když s nimi budete skákat, budou vám bezpečně držet na uších a jejich dlouhodobé používání je ve srovnání se sluchátky typu špunty mimořádně pohodlné. Ovládání všech důležitých funkcí probíhá pomocí dobře dostupných velkých tlačítek umístěných na levém i pravém sluchátku. Při outdoorovém využití je zajímavá i volitelná možnost automatické úpravy hlasitosti podle intenzity hluku okolí, kterou lze aktivovat pomocí aplikace.

Možná vás po výše uvedených informacích napadne, že sluchátka s popsanou konstrukcí nemohou dobře reprodukovat hudbu s působivými basy. Tento argument zní sice logicky, ale po reálném vyzkoušení pochopíte, že v Bose tohle i díky vlastní technologii Open Audio moc dobře umí. A navíc, díky využití nejnovějšího čipu Snapdragon umožňují sluchátka využít v kombinaci s Android zařízeními bezztrátové zvukové kodeky.

Ideální pro celodenní poslech i sport
Bose Ultra Open Earbuds jsou díky svému provedení vhodná pro celodenní poslech za všech okolností a nabízí přirozený zvuk ve velmi vysoké kvalitě. Otevřená sluchátka jsou zároveň výbornou alternativou pro outdorové sportovní využití, během něhož potřebuje uživatel vnímat dění kolem sebe a potlačení okolních ruchů může být v danou chvíli reálně nebezpečné. Lze je tak dobře používat i při cvičení, běhu, jízdě na kole a dalších sportovních outdoorových aktivitách.


Sluchátka jako zadní efektové reproduktory při sledování filmů
Otevřená konstrukce Bose Ultra Open Earbuds přináší navíc ještě jednu unikátní možnost. Ve spojení se soundbarem Bose mohou totiž fungovat i jako zadní efektové satelitní reproduktory a zajistit tak velmi působivý prostorový zvuk. Uživatel při tomto nastavení slyší dobře zvuk přicházející z reproduktorů soundbaru a technologie Bose SimpleSync dokáže poslat signál pro zadní reproduktory do sluchátek. Popsaná funkce bude dostupná po očekávané aktualizaci softwaru sluchátek, která probíhá prostřednictvím aplikace Bose Music zcela automaticky bez potřeby zásahu uživatele.
Každé sluchátko Bose Ultra Open Earbuds váží jen přibližně 6 gramů a bezdrátové spojení s telefonem nebo jiným zařízením zajišťuje Bluetooth 5.3. Sluchátka se nabíjejí v designově sladěném ochranném pouzdře, které se vejde pohodlně do kapsy, a v něm vestavěná baterie je dokáže rychle dobít na více než 19hodinový poslech. Pouzdro se dobíjí pomocí konektoru USB-C.


Dostupnost na našem trhu
První kusy sluchátek Bose Ultra Open Earbuds jsou na českém trhu k dostání i vyzkoušení už nyní exkluzivně ve čtyřech vybraných prodejnách iSTYLE v Praze na Chodově a v Masaryčce, v brněnské Olympii a v Avionu Ostrava a na e-shopu istyle.cz za doporučenou maloobchodní cenu 8 990 Kč.

Napsat komentář