Lucie Bílá a Pokáč pokřtili klip Život je pes k filmu Gump – jsme dvojka

Ačkoli se premiéra volného pokračování příběhu psího kluka Gumpa již blíží, tvůrci filmu ještě zvládli natočit naprosto jedinečný filmový klip. Píseň Život je pes totiž společně se zpěváky nazpíval sbor o více jak třech stovkách dětí ve věku od tří do třinácti let.

„Ty děcka byly skvělý“, zhodnotil Pokáč. „Občas se sice některé z těch maličkých rozbrečelo a běželo na chvíli k mamince, nebo čůrat, ale jinak byly ukázněné a zpívaly famózně.“

Skladba, jejíž autorem je právě známý písničkář Pokáč, se nahrávala v Táboře a ve sboru zpívaly děti z celého táborského okresu. Z Táborska pocházelo i houslové kvarteto, které sbor doprovodilo. Lucie Bílá byla malými zpěváčky nadšená, chválili je i ostatní interpreti: Richard Krajčo, Václav Noid Bárta nebo Pokáč. Ten sbor také dirigoval.

https://youtube.com/watch?v=LqawK-MkZAY%3Ffeature%3Doembed

Režie klipu se ujal F. A. Brabec, který je zároveň režisérem obou filmových dílů Gumpa. Pejsek Gump i jeho filmová sestra Kytička se na malou chvíli mezi zpívajícími také objevili, společně s několika dalšími pejsky, nad nimiž vyčnívali tři irští vlkodavové.

Klip s názvem Život je pes pokřtila Lucie Bílá, Pokáč, režisér F. A. Brabec, autor knižní předlohy a producent filmu Filip Rožek. Chybět samozřejmě nemohli pejsek Gump s filmovou sestrou Kytičkou. Slavnostní křest se uskutečnil v pražském Divadle Lucie Bílé.

„Měla jsem hned tři důvody, proč jsem na tuhle spolupráci kývla, i když jsem pracovně opravdu dost vytížená“, prozradila Lucie Bílá. „Prvním důvodem je láska ke zvířatům. Taky láska k Františkovi /režisér F. A. Brabec/.

S ním jsem natočila jeden z nejúžasnějších klipů Trouba, ale taky Tiché gloria nebo nádherný film Král Ubu – na to nikdy nezapomenu. A když mi řekl, že tu písničku udělal Pokáč, řekla jsem si, že to beru, i kdybych měla točit o půlnoci. Ani jsem tu písničku ještě neznala. S Pokáčem to je totiž vždycky na jistotu, a tak to mám ráda. Musím říct, že ta písnička je nádherná. Nezapomenu, když jsem přišla

v Táboře do toho prostoru, kde se klip natáčel. Uviděla jsem ten dav dětí, který začaly křičet… Bylo to strašně krásný; ty děti byly discilinovaný, skvělý. Jsem moc ráda, že jsem toho všeho součástí a těším se na premiéru.“

Premiéra filmu Gump – jsme dvojka se uskuteční 28. března a potěší všechny fanoušky zvířátek. Oproti prvnímu dílu je tento veselejší, vtipnější, ale také romantičtější. Hlavních rolí se zhostili: Bolek Polívka, Richard Krajčo, Vica Kerekes a Štěpán Kozub.

Zdroj: Helena Váňová Production

Napsat komentář