Langmajer, Prachař a Ramba v klipu Juliana Záhorovského

Zpěvák Julian Záhorovský vydává svou třetí filmovou píseň. Po písničkách pro úspěšné komedie ze série Po čem muži touží složil skladbu D1 k filmu Franta mimozemšťan, ve kterém hlavní role hrají Jakub Prachař a Tereza Ramba.

Je pro mě velkou poctou, že někdo, kdo točí film za xy peněz a může zavolat prakticky komukoli, dá tu šanci zrovna mně. Když jsem začal hrát ve svých 15 letech na kytaru, bylo mým snem jednou napsat píseň, která poběží v závěrečných titulcích. Tenkrát to byl pro kluka, co se učí akordy ve sklepě, cíl prakticky nedosažitelný. No a teď vydávám třetí filmovou písničku. Mám z toho velkou radost a chtěl bych vyjádřit velké díky režiséru Rudovi Havlíkovi za tuto možnost. Na druhou stranu je třeba říct, že není nikdy jisté, že ta píseň ve filmu automaticky bude…,“ sdělil Julian.

https://youtube.com/watch?v=q0Ue-IQgjAo%3Ffeature%3Doembed

Na úkolu pracoval už od února minulého roku, ale trefit se občas trvá déle. „Pro tento film jsem složil postupně 4 písně a prošla až ta napsaná doslova za 5 minut 12. Je to pro mě pokaždé výzva, kterou nechci vzdát a sedím nad tím až do poslední chvíle. Příležitost napsat píseň pro film se přeci jen nenaskytne každý rok,“ dodal zpěvák a skladatel, který se snaží skládat tak, aby se jeho songy daly hrát u táboráků. „Moc rád bych někdy šel třeba po kempu a slyšel, jak nějakej mladej puberťák balí holku na moji písničku. Takhle jsem s kytarou začínal já,“ prozradil svůj další velký sen finalista Superstar z roku 2004. I tentokrát se ve studiu sešel s producentem Borisem Carloffem a kytaristou Vojtou Jindrou.

Píseň doprovází videoklip s ukázkami z filmu Franta mimozemšťan, ve kterém excelují mj. Jiří Langmajer, David Prachař a Tereza Ramba. Režie se ujal Vít Hradil, který točil klipy například pro Davida Kollera nebo rapery z PSH.

Napsat komentář