Knižní novinky: GALBRAITH, SCHWARZENEGGER, MORRISOVÁ..

Recept na naplněný život od nejslavnějšího kulturisty, kultovního herce a bývalého guvernéra Kalifornie, rodinné drama ze Švédska, krimi, biografie Jiřího Šlitra, vzpomínky na šumavskou legendu Jiřího Kintzla, příběhy bezdětných žen, tipy, jak na zahradu, ale i pohádky a fantasy pro děti a young adults – to jsou tituly, na které se mohou těšit čtenáři v 1. čtvrtletí.

Martina Hynková Vrbová: Žiju bez dětí

Devět žen, osm rozhovorů, devět příběhů bezdětnosti

Moderátorka ČT Martina Hynková Vrbová v průběhu dvou let vyzpovídala bezdětné ženy různého věku, povolání i zájmů. Vznikla tak fascinující mozaika příběhů, které otevírají hluboká témata rodiny, hodnot i partnerských vztahů. Jedna žena po dětech toužila, ale nemohla je mít. Druhá žena kvůli znásilnění přehodnotila touhu po rodině. Další ženě děti nic neříkají a svou existenci bez dětí hodnotí i lesbický pár či žena blížící se věkem stovce. Poznejte silné osudy dobrovolně i nedobrovolně bezdětných žen.

CPress, vychází (i jako e-kniha) 22. 1., cena 399 Kč

Karin Smirnoff: Můj bratr

Syrové rodinné drama plné vášně i napětí. Švédská literární senzace

Jana Kippo se vrací na rodný statek na severu Švédska. Kdysi odsud utekla poté, co její bratr napadl otce lopatou. Bratr se nyní upíjí k smrti a matka po mrtvici chátrá v domově seniorů. Návštěva v Janě oživí vzpomínky na dětství plné násilí, přesto se rozhodne zůstat, aby se pokusila vyrovnat s minulostí. Jenže drsná realita venkova, kde v rodinách po generace vládne alkohol a nikoho nezajímá, co se děje za zavřenými dveřmi, bude krutým soupeřem. Naděje na odpuštění ale umírá poslední. Snad. Kniha Zlín, vychází (i jako e-kniha) 29. 1., cena 399 Kč

Tereza Bartošová: Dceřina kletba

Starý zločin si žádá nové oběti. Od autorky hitu Vodník

Poručík Tomáš Vyskočil má velký problém. Je blonďatý, rafinovaný a odhodlaný pořádně mu zavařit. Zatímco se Tomášovo manželství ocitá v ohrožení, je uprostřed Příbrami nalezen těžce podchlazený opilec, který po pár hodinách v nemocnici umírá. Taková smrt by kriminálku mohla nechat v klidu, kdyby se ovšem dotyčný nedávno nezmínil, že mu někdo usiluje o život. A tak se Tomáš s kolegou Honzou Richterem pouštějí do vyšetřování zločinu, po jehož vyřešení nikdo netouží.

Motto, vychází (i jako e-kniha a audiokniha) 1. 2., cena 399 Kč

Robert Galbraight: Černočerné srdce

Virtuální svět, skutečná nenávist. Šestý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové

Když do detektivní kanceláře vpadne rozrušená Edie Ledwellová, Robin Ellacottová neví, co si o nečekané návštěvě myslet. Spoluautorku animovaného seriálu Černočerné srdce prý neustále pronásleduje internetový uživatel s přezdívkou Anomie. Robin usoudí, že jí nemůže nijak pomoct, a vše pustí z hlavy. Za pár týdnů však přijde šok – mladou ženu totiž kdosi zavraždil na hřbitově Highgate, kde se celý seriál odehrává. Robin a Cormoran Strike se pouštějí do pátrání… a brzy objeví zcela nové podoby zla.

Kniha Zlín, vychází (i jako e-kniha a audiokniha) 5. 2., cena 899 Kč

Arnold Schwarzenegger: Buď užitečný

Arnold Schwarzenegger a jeho recept na smysluplný život

Nejslavnější kulturista všech dob. Ikonická filmová hvězda. Lídr šesté největší ekonomiky světa. Tři na první pohled zcela odlišné osobnosti se snoubí v jednom skutečném člověku. Tohle je Arnold Schwarzenegger. A na vrchol se nedostal náhodou. Jeho úspěch je výsledkem jasné vize, tvrdé práce, přímé komunikace a odhodlání. Teď vám na svém příběhu ukáže, že smysl života může najít úplně každý. Jak říká sám Arnold – nikdo vás nepřijde zachránit, máte jen sami sebe. Dobrá zpráva je, že nic víc nepotřebujete.

XYZ, vychází (i jako e-kniha a audiokniha) 8. 2., cena 499 Kč

Lukáš Berný: Jiří Šlitr. Doktor Klavír

První skutečně celistvá biografie Jiřího Šlitra. Obsahuje mnoho dosud nezveřejněných fotografií!

Když se 15. února 1924 v podkrkonošské vesničce Zálesní Lhota narodil malý Jirka, ještě nikdo netušil, jak moc jednou ovlivní českou kulturní scénu. O sto let později vychází publikace, která mapuje jeho soukromý život i kompletní umělecké dílo. A přestože osud oblíbeného skladatele, herce, zpěváka a výtvarníka předčasně ukončil tragický skon, zanechal po sobě nesmírně bohatý odkaz. Zavzpomínejte na Jiřího Šlitra, spoluzakladatele Semaforu a partnera Jiřího Suchého, a poznejte všechny jeho výjimečné talenty!

CPress, vychází 12. 2., cena 699 Kč

Lucie Hlavinková: Bylinková babička

Kouzelné pohádky na dobrou noc, ve kterých to voní bylinkami

Byla jednou jedna babička a ta měla sedm vnoučat: čtyři holčičky a tři kluky. Kromě nich však měla také velké tajemství. Nikdo totiž netušil, že je kouzelná! V přírodě vždy dokázala najít neviditelné, tajuplné a čarovné věci, o kterých jiní lidé nemají ani tušení. O téhle babiččině schopnosti nevěděla ani její vnoučata, ale to se jednoho dne změnilo. Jakou moc ukrývá třezalka, hluchavka, chrpa, dobromysl nebo heřmánek? To všechno se dozvíte během pohádkových letních prázdnin u bylinkové babičky!

Albatros, vychází 12. 2., cena 299 Kč

Rick Riordan – Mark Oshiro: Slunce a hvězda

Hrdinská výprava dvou polobohů ze světa Percyho Jacksona

Nico di Angelo jako Hádův syn zažil víc hrůz než kdokoli jiný. Ale i jeho dny prosvětlil paprsek slunce v podobě milovaného Willa Solace, Apollónova syna. Spolu dokážou překonat jakoukoli překážku. Poslední dobou ale Nika volá hlas z Tartaru. Zdá se, že patří napravenému Titánovi, kterého Percy s Annabeth museli opustit během úniku z Hádovy říše. Nico se mu hodlá vydat na pomoc a Will trvá na tom, že ho doprovodí. Přežije ale bytost světla v nejtemnější části podsvětí? A čeho se tam Nico bude muset vzdát?

Fragment, vychází (i jako e-kniha a audiokniha) 15. 2., cena 449 Kč

Eiko Kadono: Doručovací služba čarodějky Kiki

Literární předloha milovaného animovaného filmu od studia Ghibli. Ilustroval Nikkarin

Kiki je právě třináct let a jako každá mladá čarodějka musí vyrazit do světa na zkušenou. Se svým mluvícím kocourem Džidžim se usadí v přímořském městečku Koriko. Využije toho, že dokáže létat na koštěti, a založí si expresní doručovací službu. Jenže na své cestě k samostatnosti to nemá vždycky lehké – vždyť místní lidé ještě nikdy opravdovou čarodějku neviděli. Získat si jejich srdce a najít si své místo v životě bude i pro ráznou a odhodlanou Kiki výzva.

Albatros, vychází 19. 2., cena 349 Kč

Jan Fischer: Šumavská legenda Emil Kintzl

Emil Kintzl očima svých přátel a spoluautora cyklu Zmizelá Šumava

Emil Kintzl na Šumavě strávil celý život a neúnavně sbíral příběhy míst, která se už ztratila z mapy. Jeho osobité vyprávění a vtipné i laskavé historky v podání režiséra Jana Fischera vykreslují obraz tohoto legendárního šumavského patriota. Vzpomínají na něj také jeho blízcí, přátelé a osobnosti jako Zdeněk Svěrák, Ivan Hlas nebo Václav Kopta. Vznikla tak malebná koláž nesmírně pestrého osudu, který trval bezmála devadesát let. Text doprovází velké množství archivních fotografií.

Kniha Zlín, vychází vychází (i jako e-kniha) 19. 2., cena 399 Kč

Radka Votavová: Džungloidní zahrady od Nezkrotné zahradnice

Anglickým trávníkům už odzvonilo. Jak na rozkvetlou a soběstačnou zahradu?

Radka Votavová alias Nezkrotná zahradnice vám ukáže, jak si poradit s každou zahradou. S pokorou a úctou ke všemu živému, bez boje, ve spolupráci a v harmonii s přírodou. Nechte se inspirovat praktickými tipy – od prvotních představ, přes výběr pozemku až po volbu rostlin či práci s vodou. To vše s jedním cílem: aby byla vaše zahrada samostatná. Zjistěte, jak o ni pečovat v duchu trvalé udržitelnosti, využívat přírodní zdroje, podporovat druhovou rozmanitost a ještě ušetřit čas. Tak ať to roste!

CPress, vychází (i jako e-kniha) 22. 2., cena 499 Kč

Michaela Klevisová – Jana Poncarová – Bára Šťastná – Petra Klabouchová – Scarlett Wilková – Klára Mandausová – Lucie Šilhová – Zdenka Hamerová – Miriam Blahová – Lucie Hlavinková: Srdcová desítka

Povídkový soubor od oblíbených autorek nakladatelství Motto

Michaela Klevisová, Jana Poncarová, Barbora Šťastná, Petra Klabouchová, Scarlett Wilková a další skvělé spisovatelky pro vás připravily pestrou mozaiku originálních příběhů. Prožijete s nimi osud italské uprchlice a českého mladíka za první světové války, vražedný thriller o přijímačkách na střední školy, vtipnou sci-fi o dokonalých robomanželkách, psychologický horor o hlubinách mateřské duše nebo ironický příběh z kurzů pro skutečné muže.

Motto, vychází (i jako e-kniha a audiokniha) 7. 3., cena 369 Kč

Heather Morrisová: Sestry pod vycházejícím sluncem

Román z japonského zajateckého tábora. Od autorky bestselleru Tatér z Osvětimi

Norah Chambersová miluje hudbu, svého manžela i svou osmiletou dceru. Jenže druhá světová válka umění nepřeje a rodiny kvůli ní končí v troskách. A tak dojde k tomu, že se roku 1942 Norah ocitne v japonském zajateckém táboře, kde musí čelit krutým podmínkám. Spolu s ní tam skončí i velšská zdravotní sestra Nesta Jamesová. Obě ženy na místě nelidského utrpení objevují záblesky lidskosti i nečekanou odvahu uvnitř sebe sama – a pomáhají tak i ostatním. Příběh vznikl na základě skutečných postav a událostí.

CPress, vychází (i jako e-kniha a audiokniha) 14. 3., cena 449 Kč

Marek Orko Vácha: Když za nás Bůh netahá kaštany z ohně

Desatero Marka Orko Váchy – otevřený rozhovor s Renatou Kalenskou

Tahle kniha vznikala při putování Podyjím, při rozjímání na zahradě jedné fary i dlouhých hovorech u vína. Když se potká novinářka, co se umí ptát, a kněz, teolog a přírodovědec, který má co říct, vznikne hluboký, třaskavý a místy dojemný dialog. Něco jako osobní zpověď. O přírodě, lásce, církvi, radosti, strachu, zdraví, etice, smrti a mnoha dalších stránkách života. Třeba jak se nebát budoucnosti, jak vnímat svět a vychutnat si každou přítomnou chvíli.

Motto, vychází (i jako e-kniha) 28. 3., cena 399 Kč

Rebecca Yarros: Čtvrté křídlo

Žhavá dračí fantasy, která uhranula svět!

Dvacetiletá Violet Sorrengailová měla nastoupit do kvadrantu písařů a strávit život mezi knihami. Její matka, nesmlouvavá velící generálka, jí však nařídí, aby se připojila ke stovkám kandidátů toužících dostat se mezi navarrskou elitu: dračí jezdce. Violet chybí trénink, navíc je menší než ostatní a draci se s „křehkými“ lidmi nespojují. Spálí je! Proto bude potřebovat všechen svůj důvtip, aby obstála. Brzo ale zjistí, že z Basgiathské válečné školy vedou jen dvě cesty ven: absolvovat, nebo zemřít.

Fragment, vychází (i jako e-kniha) 28. 3., cena 499 Kč

Napsat komentář