Jedeme na teambuilding: Prachař, Kotek a Polívková v komedii ze světa firemních výjezdů

Když si myslíte, že máte ve všech směrech skvěle našlápnuto a nic vás nezastaví, tak se většinou hodně pletete. Ambiciózní korporátní zaměstnanec Aleš (Jakub Prachař) je svým narcistickým šéfem (Alexander Bárta) místo povýšení přeložen do nejhoršího firemního oddělení – do call centra. Tam velice rychle musí přijít na to, jak spolu s potrhlou konspirátorkou Marcelou (Petra Polnišová), neurotickým nihilistou Michalem (Vojtěch Kotek), vzorňačkou Jitkou (Anna Polívková) a dalšími bizarními kolegy vytvořit sehranou partu. Jen tak může během teambuildingového víkendu porazit bývalé kolegy, zachránit své nové oddělení před zrušením a hlavně najít ztracenou sebeúctu.

Režisérkou komedie Jedeme na teambuilding je Zuzana Marianková, která už má za sebou úspěšný snímek Známí neznámí a nyní na plátna kin přináší bláznivou komedii ze světa firemních výjezdů, kde je nejdůležitější, že se paří za firemní, a pro některé taky to, aby vyhráli týmovou soutěž. Hlavně když proti vám stojí krasavice z Teplic, pařmeni z Brna a machři ze Slovenska.

Jak vznikal výběr a mix známých a neznámých tváří, nám nastínila producentka Petra Polnišová, která si ve filmu zahrála i jednu z rolí: „K osvědčeným filmovým komediálním hercům jako jsou Jakub Prachař, Vojta Kotek a Anička Polívková, jsme postavili méně známé komiky z kultovního Ostravského divadla MIR Robina Ferra, Bořivoje Čermáka, Ondřeje Malého a výborného komika z Brněnského Národního divadla Romana Blumaiera už na castingu mezi herci vznikla dokonalá chemie. Do toho jsme zamíchali slovenské komiky, které všechny velmi dobře znám, jako jsou Alexander Bárta, Richard Autnera, Robo Jakab. Vznikla tak perfektní tvůrčí parta.“

Jak naznačuje úvodní slogan, v tomto filmu je hlavní právě to, že se paří za firemní, a panují zde také hodně uvolněné vztahy a mravy. Ale pro partu našich hlavních hrdinů je nejdůležitější, že za každou cenu musí vyhrát týmovou soutěž. Jinak jejich oddělení bude zrušené a oni přijdou o práci. Proti nim stojí jiné tři party: krasavice z Teplic, pařmeni z Brna a machři ze Slovenska. Každopádně platí ještě jeden slogan: „Co se stane na teambuildingu, zůstane na teambuildingu“.

Jedeme na teambuilding
Komedie, ČR, Slovensko, 2023
Mládeži do 15 let nepřístupný
Premiéra: 28. 12. 2023

Synopse:
Když si myslíte, že máte ve všech směrech skvěle našlápnuto a nic vás nezastaví, tak se většinou hodně pletete. Ambiciózní korporátní zaměstnanec Aleš (Jakub Prachař) je svým narcistickým šéfem (Alexander Bárta) místo povýšení přeložen do nejhoršího firemního oddělení – do call centra. Tam velice rychle musí přijít na to, jak spolu s potrhlou konspirátorkou Marcelou (Petra Polnišová), neurotickým nihilistou Michalem (Vojta Kotek), vzorňačkou Jitkou (Anna Polívková) a dalšími bizarními kolegy vytvořit sehranou partu. Jen tak může během teambuildingového víkendu porazit bývalé kolegy, zachránit své nové oddělení před zrušením a hlavně najít ztracenou sebeúctu.

Režie: Zuzana Marianková
Scénář: Alex Cotet, Petra Polnišová, Zuzana Marianková
Kamera: Peter Bencsík
Hudba: Viktor Hazard
Producenti: Petra Polnišová (Angry Tiger), Juraj Brocko (Angry Tiger), Tomáš Janísek (Cinetim), Marek Jeníček (Cinetim)
Hrají: Jakub Prachař, Vojta Kotek, Anna Polívková, Petra Polnišová, Alexander Bárta, Bořivoj Čermák, Robin Ferro, Erika Stárková, Richard Autner, Evelyn, Samuel Procházka, Bekim, Robo Jakab

V pražském multikině Cinema City Slovanský dům proběhla slavnostní premiéra česko-slovenské bláznivé komedie Jedeme na teambuilding od tvůrců populárního filmu Známí neznámí.

Před diváky slavnostní projekce se spolu s režisérkou Zuzanou Mariankovou představila také početná delegace známých herců, v níž nechyběli Jakub Prachař, Vojta Kotek, Anna Polívková, Petra Polnišová, Bořivoj Čermák, Robin Ferro, Erika Stárková a Miss ČR 2023 Justýna Zedníková, která si ve filmu zahrála důležitou roli. A pochopitelně nechyběli ani další herci, kteří se do filmu zapojili. Do kin pak tato jejich bláznivá komedie vtrhne pár dní před Silvestrem a to 28. prosince.

Do kin film uvede CinemArt na samý závěr roku, 28. prosince. Vypadá to tedy na ideální silvestrovskou zábavu.

Napsat komentář