I v Brně najdete Itálii: Do malého italského obchůdku dává Massimo Taglioretti kus svého srdce

V brněnském pětihvězdičkovém hotelu Barceló se v březnu uskutečnila akce Brno Press Day 2024. Při této příležitosti se představila řada firem a společností českým novinářům, aby se dozvěděli o zajímavých podnicích v Brně. Jedním z prezentujících byl i Massimo Taglioretti, majitel italského obchodu a bistra Casa del Gusto, který do svého podnikání vkládá kus svého srdce.

I v Brně najdete Itálii: Do malého italského obchůdku dává Massimo Taglioretti kus svého srdce

V brněnském pětihvězdičkovém hotelu Barceló se v březnu uskutečnila akce Brno Press Day 2024. Při této příležitosti se představila řada firem a společností českým novinářům, aby se dozvěděli o zajímavých podnicích v Brně. Jedním z prezentujících byl i Massimo Taglioretti, majitel italského obchodu a bistra Casa del Gusto, který do svého podnikání vkládá kus svého srdce.

Brno Press Day jako ideální příležitost, jak o sobě dát vědět

V rámci události Brno Press Day, která se uskutečnila 6. března 2024 v pětihvězdičkovém hotelu Barceló, se řadě českých novinářů představily různé firmy a společnosti, pro které byla tato akce ideální příležitostí, jak o sobě dát vědět. V rámci zajímavých prezentací, které si připravili jednotliví zástupci firem, se o nich novináři dozvěděli velké množství informací. Od prvních myšlenek k založení společnosti, přes jejich současné působení, až po produkty a služby, které nabízejí. Právě tento způsob je ideální příležitostí pro všechny, kteří chtějí své podnikání, píli a vášeň zviditelnit a dostat se tak do povědomí více lidí, dozvědět se nové a zajímavé informace a především získat potencionálně nové klienty.

Massimo Taglioretti

I v Brně najdete Itálii aneb malebný italský obchůdek v centru města

Prezentaci o svém podnikání a působení si pro novináře připravil také Massimo Taglioretti, zakladatel a majitel italského obchodu a bistra Casa del Gusto v Brně. Sám majitel pochází ze severní části Itálie a jeho hlavní myšlenkou a hnacím motorem je to, aby místním lidem předal kus své rodné země prostřednictvím pravých italských potravin v té nejvyšší možné kvalitě. Jeho cílem zdaleka není expandovat do dalších měst, založit více poboček, či ze svého útulného bistra udělat restauraci. Sám Massimo se řídí heslem, že je pro něj důležitý osobní přístup a především spokojení a vracející se klienti. „Můj přístup je takový, že chci, aby všichni, kteří pracují u mě v obchodě nebo v bistru, pracovali jako já. To je můj italský styl. Chci se každému zákazníkovi věnovat na 100%, chci, aby byli mí zákazníci z nákupu šťastní a spokojení. Kdybych měl více poboček, nebyl bych schopný na to dohlížet. Chci mít o všem přehled a jistotu o tom, že si lidé odnáší nejen produkt, ale také příjemný zážitek. Rozhodně nechci, aby lidé do mého obchodu přišli, vzali si co potřebují a zase odešli, to je pro mne velmi neosobní. Chci mít jistotu, že našim zákazníkům dělají nákupy v mém obchodě radost. Celkový servis a přístup je pro mne opravdu velmi důležitý,” říká majitel obchodu a bistra Casa del Gusto.

Na svém facebookovém profilu rád sdílí videa s recepty, aby své zákazníky inspiroval. „Vaření je fantazie,” říká „I ze čtyř obyčejných ingrediencí se dá vytvořit famózní pokrm. Jde jen o to zapojit svou fantazii a především o to, dát do vaření lásku. A přesně to bych chtěl předávat všem, kteří navštíví můj obchod či bistro,” dodává.

Důležitý je osobní přístup, kvalita potravin a fantazie

Jaká je vaše vize do budoucna? Chtěl byste otevřít více poboček?

Ne, protože mám jen dvě oči. Chci na všechno osobně dohlížet, já jsem majitel a chci, aby se moje osobnost odrážela v tom, jaký pocit si moji zákazníci odnáší. Kdybych měl více poboček, tohle zkrátka není možné. Chci prodávat a hlavně předávat svůj italský styl. Když přijde zákazník a zeptá se, co nabízíme, samozřejmě můžeme odpovědět, že tady máme sýr, támhle šunku, tady víno, zaplaťte a támhle jsou dveře. Ale to já nechci, to je za mě špatně. Vím, že lidé ke mně přijdou utratit své peníze a to, co jim dám naoplátku já je, kromě kvalitních produktů, také osobní přístup a přátelská atmosféra. Troufám si říct, že právě to je jeden z důvodů, proč se mnoho zákazníků stále vrací.”

Z jakých oblastí Itálie pochází vaše produkty?

Jsem ze severní Itálie, takže většina mých produktů pochází právě odtud. Mám ale kamaráda, který je zároveň distributor produktů z celé Itálie, kterému dám vždy vědět, co potřebuji a on mi to dodá. Pro čerstvé těstoviny jezdím většinou jednou za 2-3 týdny, zbytek zboží odebírám většinou jednou za 2 měsíce, protože tady máme vše nachystané dopředu na mrazáku.”

Jaké je vaše oblíbené jídlo?

Mám rád, když je jídlo lehké a svěží. Nejraději mám maso, ryby nebo mořské plody s lehkou přílohou. Co mě v české kuchyni nezaujalo, jsou omáčky. Jsou sice chuťově velmi dobré, ale na mě moc těžké. Někdy jsou na mě česká jídla trochu překombinovaná, mám rád jednoduchost. I když musím říct, že jedno z nejoblíbenějších jídel, která nabízím ve svém bistru, jsou těstoviny se smetanovou omáčkou a lososem. To Češi milují. Často se setkávám s tím, že si hodně lidí myslí, že například do špaget Carbonara patří smetana, což není pravda. Zrovna Carbonara jsou velmi jednoduché a potřebujete k tomu v podstatě jen tři ingredience. Jak říkám, mám rád jednoduchost. Vaření je jen o zapojení fantazie.

Vítejte v našem obchodě – Caffè Brno (caffebrno.cz)

Napsat komentář