Do divadel míří BESTIÁŘ – nová hudební love story s hudbou Petra Maláska a texty Václava Kopty

Na jevišti v provedení se živou kapelou a tanečníky. BESTIÁŘ z pera spisovatelky Báry Nesvadbové se stal nejenom knižním, ale i filmovým hitem (2006). Nyní míří jeho jevištní podoba s příběhem plným zvratů, smíchu a možná i slz do divadel! Jde o novou hudební love story s hudbou Petra Maláska a texty Václava Kopty – a na jevišti s živou kapelou i tanečníky

„Nová hudební love story BESTIÁŘ je příběhem Karly, ženy, kterou zná skoro každá z nás – silná, nezávislá, ale v srdci zraněná. Když ji bezdůvodně opustí Alex, její “pan Dokonalý”, Karla se rozhodne proměnit v Bestii a oplatit mužům jejich křivdy…,“ říká producent projektu Martin Novák VIP Art Company.

Smysly diváků pohladí 15 originálních písní od mistra kláves Petr Maláska, jehož melodie jsou doplněny verši z pera Václava Kopty. Tyto hudební klenoty budou průvodcem příběhem plným zvratů, smíchu a možná i slz.

„Staňte se součástí tohoto hudebně-dramatického zážitku, který vám ukáže, že láska může mít mnoho podob a nechte se unést příběhem, kde se hudba stává hlasem srdce,“ podotýká režisér Bestiáře Roman Štolpa. „Dosavadní zkoušení jde výborně, je to skvělá parta lidí, myslím si, že jsme vybrali velmi dobře,“ podotkl. Ten si spolu s producentem projektu do hlavních rolí vybrali ostřílená herecká i pěvecká jména: Ivanu Korolovou/Anetu Vrzalovou, Terezu Rychlou/Šárku Vaňkovou, Petera Pechu/Tomáše Novotného, Petra Buchtu/Dominika Porta, Zbyňka Frice/Tomáše Dastlíka, Radka Zimu/Braňo Poláka, Igora Bareše/Jarmila Škvrnu.

„Jsem moc ráda a je mi ctí, že podle mé předlohy vzniká hudební love story.  Zvlášť, když se sešli skvělí herci, zpěváci, a kdy scénář vytvořil Jan Drbohlav, hudbu dělá Petr Malásek a texty Václav Kopta.  Co si víc může spisovatel úspěšné knihy přát,“ podotkla Bára Nesvadbová, která se už teď velmi těší na premiéru Bestiáře.

Poměrně unikátní součástí hudební love story je fakt, že kromě herců a zpěváků, budou na jevišti také tanečníci a živá kapela!

„Přijďte zažít příběh plný humoru, vášně, zvratů, a hlavně hledání pravé lásky, která často přichází tam, kde ji nejméně čekáme,“ lákají autoři a tvůrci projektu všechny diváky v Praze i po celé republice, kam BESTIÁŘ za nimi vyjede.

Bestiář

Premiéra se uskuteční 3. 4. 2024 v Divadle U Hasičů. Kromě Prahy se bude představení hrát po celé ČR.

TVŮRČÍ TÝM:
námět: Barbara Nesvadbová
scénář: Jan Drbohlav
režie: Roman Štolpa

hudba: Petr Malásek

texty: Václav Kopta
scéna a kostýmy: Petr Kolínský
choreografie: Tomáš Kuťák

produkce: VIP Art Company

PR projektu: Olivia Lerner a René Kekely

Foto: Bestiář/Jaroslav Hauer

Napsat komentář