ART SHOW MÁNES: O Kapku lepší umělci

Nadační fond Kapka naděje a aukční dům Obrazy v aukci představují exkluzivní předaukční výstavu obrazů s názvem „ART SHOW MÁNES: O Kapku lepší umělci“. Představte si svět, kde mají výtvarná díla vytvořená významnými českými a slovenskými osobnostmi moc změnit osudy dětí postižených vážnými hematologickými, onkologickými a psychiatrickými onemocněními. Všechny obrazy budou nabídnuty v on-line aukci, která proběhne ve středu 19. června 2024 od 20 hodin na webu www.obrazyvaukci.cz. Výtěžek z těchto aukcí bude věnován Nadačnímu fondu Kapka naděje, který pomáhá nemocnicím po celé České republice.

Výstava byla zahájena vernisáží v pátek 14. června 2024 od 18 hodin ve Výstavní síni Mánes v Praze a pro veřejnost bude zpřístupněna v sobotu 15. června od 10 do 19 hodin a v neděli 16. června od 10 do 12 hodin. Vstupné je dobrovolné a bude věnované Kapce naděje.

Mezi osobnostmi, které přispějí svým dílem do této výstavy, se představí Vendula Pizingerová, Jakub Svoboda, Bára Basiková, Jakub Žáček, Kaira Kateřina Hrachovcová, Igor Orozovič, Aneta Krejčíková, Jacob Erftemeijer, Vanda Chaloupková, Petra Kosková, Klára Sedlo a mnoho dalších.

ART SHOW MÁNES: O Kapku lepší umělci

Slavnostní zahájení výstavy v pátek 14. června 2024 uvede herečka a moderátorka Dana Morávková, která představí celý tento projekt a zároveň všechna díla včetně samotných autorů. V rámci celého večera vystoupí také světoznámý umělec Alex Dowis, který před očima všech přítomných namaluje obraz formou Speed Paintingu. Hudební doprovod zajistí zpěvačka Dasha a kapela Pajky Pajk.

Kapka naděje společně s předními lékaři, odborníky a partnery zvyšuje šanci na záchranu života dětských pacientů se závažným onemocněním. Od roku 2000 pomáhá dětem a jejich rodinám skrze nákupy přístrojů, rekonstrukce dětských oddělení a lékařských pracovišť, podporu výzkumu, edukaci veřejnosti a dalších aktivit. Její podpora míří od novorozeneckých, přes pediatrická a onkologická oddělení až po paliativní péči. V současné době pomáhá ve více než 50 nemocnicích po celé České republice. Za 24 let svého působení financoval Nadační fond Kapka naděje nákup více než 500 lékařských přístrojů, realizoval více než 200 projektů v oblasti psychosociální péče a podpořil 3 vědecké výzkumy v oboru hematologie a onkologie.

Jsem nadšená, že jsme součástí tak nádherné akce, která pro dobrou věc spojuje umělce z různých sfér jejich zaměření a dává tak prostor pro vznik něčeho naprosto jedinečného. Děkuji společnosti Obrazy v aukci a zejména manželům Jakubcovým za jejich přístup a chuť pomáhat. Stejně tak i Jiřímu Zdražilovi za nasazení a organizaci celé akce“, sdělila své pocity ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Dita Loudilová.

Společnost Obrazy v aukci, s.r.o. je na trhu od roku 1992 a od roku 2012 se věnuje výhradně internetovým aukcím. Ročně pořádá 20 aukcí, každou s více než 500 položkami s úspěšností 98 % všech zařazených položek. Za tímto výsledkem stojí 16 členný tým profesionálů a spolupráce s předními českými a slovenskými znalci. Počet dražitelů nejen z České republiky překročil v tomto roce hranici 16 000.

Naše společnost dlouhodobě podporuje charitativní projekty a spolupráce s Nadačním fondem Kapka naděje si velice vážíme. Věříme, že projekt ART SHOW Mánes se stane tradičním projektem a pomůže těm, kteří to potřebují. Aukci podporují i malíři, se kterými pravidelně spolupracujeme a velice si toho vážíme. Kapka naděje získá z každého obrazu plnou částku, za kterou se vydraží, tedy včetně naší 20% provize, kterou nadačnímu fondu věnujeme“, uvádí majitelé společnosti Obrazy v aukci, s.r.o. manželé Jakubcovi.

Napsat komentář