Matějská pouť opět na pražském Výstavišti

Již po 60. se letos brány holešovického Výstaviště otevřely, aby opět po roce přivítaly návštěvníky tradiční Matějské pouti. Její zahájení proběhlo 24. února. Atrakce budou veřejnosti k dispozici až do 14. dubna 2024. A i letos se mohou návštěvníci těšit na mnoho novinek, mezi kterými nebude chybět ani evropský unikát.

SLAVNÁ HISTORIE MATĚJSKÉ POUTI aneb vzpomínka na nejslavnější pražskou pouť, pouť Matějskou, s tradicí několika staletí.

Tradice konání Matějské pouti je v Národní knihovně archivována od roku 1595, dalo by se tedy říci, že v roce 2024 je jí již úctyhodných 429 let! Slavnou se stala proto, že byla první jarní poutí v Praze, oslavou svátku sv. Matěje 24. února. Matějská pouť je rovněž první jarní poutí v Evropě.

Původní poutě byly v okolí kostelíka v blízkosti Hanspaulky, ale prostranství bylo malé a tak se stánky a kolotoče zvolna posouvaly až k nynějšímu Vítěznému náměstí (tzv. Kulaťák) do míst, kde jsou dnes Vysoké školy a pak ještě dál, až k nynější stanici metra Hradčanská. Po výstavbě Vysokých škol Matějská pouť na Kulaťáku skončila. V roce 1960 se konala v různých lokalitách Prahy. V roce 1963 se pouť přesunula ke Stromovce do areálu Výstaviště Praha Holešovice.

Matějská pouť v pražském PKOJF(Park kultury a oddechu Julia Fučíka)

Přes sto atrakcí, včetně unikátního kolotoče, který patří mezi ty největší svého druhu v Evropě. Tak přesně na to se letos mohou těšit návštěvníci nejslavnější české poutě, která se každoročně na přelomu února a března vrací ha pražské výstaviště, Jde o 65 metrů vysoký Airborne, největší kolotoč svého druhu v Evropě, s lavicí otáčející se na kyvadle do všech směrů.

Matejska pout 3

Zatímco Airborne nadchne především adrenalinové nadšence, nebude chybět ani 80metrový řetízák Around The World XXL, horská dráha Super Mouse nebo Joker extrem. Chybět nebudou klasické holandské atrakce a Obří kolo.

„Samozřejmě zde máme všechny ostatní atrakce, na které jsou lidé zvyklí,“ říká za pořadatele Václav Kočka starší s tím, že atrakce v areálu již stojí. Mezi novinky se řadí Big Splash, tudíž vodní dráha, Base Jumper XXL či nejnovější verze obřího řetízkového kolotoče Aeronaut, dále v horním areálu atrakce s názvem Samba.

Cena víkendového vstupného nemění a zůstává 30 korun na osobu, o cenách atrakcí a občerstvení projednávali s provozovateli a měli by letos zůstat stejné jako v loňském roce. “Zdražování jsme projednávali s majiteli atrakcí. Aktuálně budou atrakce za stejné ceny jako v loňském roce,” říká za pořadatele Eva Kočková. Víkendové vstupenky jsou k dostání přes portál Ticketportal, nebo na místě v pokladnách u všech vstupů na Matějskou pouť.

Matějská pouť probíhá:  25.2. 2023 – 10.4. 202

I letos se návštěvnici do areálu dostanou nejen Hlavním vstupem z ulice u Výstaviště, ale také z ulice Za elektrárnou a z parku Stromovka. Dobrou zprávou je, že atrakce v horní části areálu zůstaly zachované jako tomu bylo v loňském roce.

Tradiční den pro handicapované a děti z dětských a azylových domovů proběhne 18. března. Stejně jako v minulých letech, i letos budou mít děti atrakce od 11 do 14 hodiny zdarma a následovat bude koncert na Křižíkově fontáně. I letos budou organizátoři Matějské poutě spolupracovat s nadací Šťastná hvězda
Matějská pouť začíná: 24.2. 2024 – 14.4. 2024

Provozní doba pouti: út – pá 12-21 hod. so, ne a svátky 10-22 hod., víkendové vstupné 30Kč so, neděle a svátky (ZTP a ZTP/P zdarma , děti do 120cm zdarma)
Den pro handicapované a děti z dětských domovů : 18.3. 2024 11 – 14 hod. atrakce zdarma poté koncert na Křižíkově fontáně.

Prodej vstupenek přes ticketportal.

Napsat komentář