Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /DISK2/WWW/prestigeweb.cz/www/wp-config.php on line 107 Novinky v litých kolech od Alcar pro letošní sezónu vyráží k zákazníkům – PrestigeWEB

Novinky v litých kolech od Alcar pro letošní sezónu vyráží k zákazníkům

Tak jako každý rok, ALCAR před startem jarní sezóny s nadšením představuje výsledky mnoha hodin kreativní i technicky náročné práce v podobě nových designů litých kol. Pro rok 2024 svou nabídku obohatil o tři zcela nové designy v sedmi barevných variantách a o nový barevný odstín jednoho ze stávajících bestsellerů, čímž vyslyšel četné požadavky motoristické komunity. Novou radost automobilovým nadšencům letos přinese moderní AEZ Havanna určená pro velké vozy, výrazně sportovní, extrovertní design DOTZ MarinaBay, odolný DEZENT KE pro dodávky i karavany a oblíbená DOTZ Suzuka s novým bronzovým odstínem. Kompletní sortiment litých a ocelových kol z produkce ALCARu je k dispozici u více než 2 000 obchodních partnerů po celé České republice a všechna kola si mohou motoristé předem prohlédnout na 3D modelu svého automobilu v konfigurátoru kol na www.alcar.cz.

Alcar novinky jaro 2024

S nosností až 1 045 kg je novinka AEZ Havanna zaměřená především na segment velkých a těžkých modelů SUV, elektromobilů nebo hybridů, jakými jsou Mercedes EQC, Audi SQ8 e-tron, BMW (i)7, Škoda Enyaq, Tesla Model Y, nebo třeba Volvo XC90 a XC40. Pro tyto a mnoho dalších modelů je Havanna k dispozici se schválením ECE v originálním rozměru bez nutnosti zápisu do Technického průkazu. Zvláštní přitažlivost AEZ Havanna pramení z jeho moderního designového jazyka, který si pohrává s asymetrií, překvapivými zakřiveními i trojrozměrným efektem. V nabídce je v povrchové úpravě s černým lesklým lakem a leštěnou čelní plochou nebo šedým metalickým lakem v rozměrech od 8×19 do 10,5×21 palců.

Název nového designu DOTZ MarinaBay je inspirovaný městským závodním okruhem v Singapuru, na kterém poměřují síly také piloti Formule 1. Na první pohled sportovní, otevřený design s pěti téměř rovnými paprsky je doplněn ozdobným lemem ráfku, který je tvořen malými rovnoběžníky. Tento zdánlivý detail vytváří výrazný designový prvek. Čisté, minimalistické uspořádání paprsků DOTZ MarinaBay je k dispozici v rozměrechod 8,5×18 do 10×21 palců ve třech povrchových úpravách, s šedým metalickým lakem a leštěnou čelní plochou, s matným černým lakem a ve výjimečně extrovertní verzi s bronzovým matným lakem. Sportovní design je schválený pro širokou paletu vozů s pětiděrovým uchycením, například modely BMW, Cupra, Ford, Kia, Hyundai, Subaru, Toyota či koncernu VW.

Populární bestseller, design DOTZ Suzuka, si získal věrné příznivce svým designem Y paprsků a mírně agresivním vzhledem, který se skvěle hodí ke sportovně orientovaným vozům, jakými jsou Audi A3, A7 včetně variant S a RS nebo BMW řady 3 a 6 ve výbavách M. Protože sportovnější verze těchto vozidel mají často odlišné rozměry kol na přední a zadní nápravě, DOTZ Suzuka přichází v originálních rozměrech pro každou nápravu těchto vozů. V novém bronzovém lakování upoutá Suzuka na první pohled a přidá nový aspekt k charakteru každého vozu. DOTZ Suzuka je k dispozici ve velikostech od 8×19 do 8,5×20 palců. Kromě nového bronzového odstínu je nadále k dispozici v oblíbených povrchových úpravách blaze, dark a black.

Novinka DEZENT KE je určena pro masivní zatížení až 1 350 kg a umí tak dodat sportovní a elegantní nádech i užitkovým vozidlům, dodávkám a karavanům. DEZENT KE upoutá svým rafinovaným uspořádáním a neotřelým diskovým designem středové části s atraktivními výstupky a zahloubeními, které slouží nejen po estetické stránce, ale také pomáhají DEZENT KE snížit jeho hmotnost. DEZENT KE je schválen v originálním rozměru například pro Mercedes třídy V, VW T5, T6, T7 Multivan, Crafter, Nissan NV400, Ford Transit/Tourneo, Renault Master nebo SsangYong Rexton a Musso. Homologován je i pro oblíbený Fiat Ducato. Kolo je dostupné ve velikostech od 6,5×17 do 7,5×18 palců s černým lesklým lakem nebo v jeho kombinaci s leštěnou čelní plochou.

K sadě litých kol AEZ nebo DOTZ mohou motoristé získat praktický bonus navíc. V případě, že si k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo DOTZ objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od ALCARu až do 30. 6. 2024 zdarma.

Akční kola pro jarní sezónu nejen od značky DEZENT

Jsme si vědomi toho, že pestrá nabídka 90 designů litých kol může být pro někoho až příliš široká. Podobně jako je tomu ve výborné restrauraci, když si člověk má vybrat jeden hlavní chod z bohatého menu. Pro zjednodušení výběru jsme tak předvybrali z atraktivních designů odlišných charakterů zejména kola značky DEZENT a zvýhodnili u nich letošní jarní ceny.

S homologovanými koly od ALCARu si motoristé nepořizují jen atraktivní doplněk vozu, ale také klidné spaní a jistotu, že při kontrole na STK, policejní kontrole i v pojišťovně mohou být v klidu. Vedle tříleté záruky se totiž mohou spolehnout na to, že v případě potřeby jim rádi na zakoupená kola vystavíme Typový list zdarma, a to i po mnoha letech od jejich koupě. Všechna data a homologace, včetně těch k již nevyráběným designům máme bezpečně uložena v naší databázi. Úspěšně jsme vyřešili konkrétní případy, kdy se motorista stal účastníkem dopravní nehody a pojišťovna zjistila, že nemá v Technickém průkazu zapsaná kola, která měl v době nehody namontovaná na vozidle. Motorista se tak obrátil po několika letech od koupě kol na nás s žádostí o vystavení Typového listu. Protože se jednalo o litá kola z naší produkce, která byla na vůz schválená, zdarma jsme mu Typový list vystavili, on si na jeho základě nechal kola zapsat do Technického průkazu a mohl doložit pojišťovně, že kola jsou na vůz schválená.

Hybridní kola ALCAR v nových designech a rozměrech

Nabídka ALCAR Hybridních kol se stále rozšiřuje, co se týká designů, ale i dostupných rozměrů. Od první chvíle, kdy se toto kolo objevilo v naší nabídce bylo alternativou ke klasickým ocelovým kolům a nabízelo totožné rozměry jako originální ocelová kola. Vzhledem k poptávce na trhu, a to zejména od leasingových společností, začal ALCAR nabízet Hybridní kola také jako alternativu k litým kolům v rozměrech, ve kterých originální ocelová kola neexistují. Týká se to například Hybridních kol v 17 palcích pro Škodu Octavia a Škodu Kamiq. Pro ty originální ocelové kolo v tomto rozměru neexistuje a ALCAR tak nabízí se svým Hybridním kolem cenově úspornější alternativu k 17palcovým litým kolům.

Rok 2023 byl pro ALCAR BOHEMIA obchodně úspěšný

Díky široké síti obchodních partnerů ALCAR BOHEMIA si zákazníci mohou vybrat litá kola exkluzivních značek po celé České republice. ALCAR BOHEMIA se díky obsáhlému sortimentu a skladovým zásobám stal spolehlivým dodavatelem každého kvalitního autoservisu a pneuservisu. Na začátku letošního roku ALCAR spustil nový webshop pro své obchodní partnery, který poskytuje komfortní přístup do centrálního obchodního a informačního systému ALCARu. Jeho součástí je také vylepšený konfigurátor kol, pneumatik, senzorů i kompletních kol, který partnerům maximálně usnadňuje objednávání zboží.

V roce 2023 dodal ALCAR BOHEMIA zákazníkům o 10 % litých a ocelových kol více než v předešlém roce. Prodej kompletních kol s pneumatikou meziročně vzrostl o 40 %, prodej pneumatik o 75 % a senzorů TPMS ALCAR dodal o 30 % více. Hlavními odběrateli kompletních kol jsou car dealeři napříč všemi značkami. ALCAR BOHEMIA spolupracuje také s některýmí importéry, například Hyundai, Kia, Toyota, Renault, Dacia nebo SsangYong.

Povinný TPMS pro nákladní vozidla

Již od července 2022 musí být všechna nově homologovaná nákladní vozidla tříd N1, N2, N3, přívěsy O3, O4 a autobusy M2 a M3 vybavena systémem sledování tlaku v pneumatikách. Od července 2024 se to pak bude týkat všech nově registrovaných vozidel těchto tříd. ALCAR pro nákladní vozy, autobusy a přívěsy nabízí 100% univerzální senzor ALCAR Sensor HD, který lze naprogramovat pro jakýkoliv model nákladního vozidla. Montáž probíhá přímo na kolo pomocí pásku vyvinutého pro extrémní zatížení.

Špičková pneumatika pro elektromobily – Falken e. ZIEX

Pro nadcházející letní sezónu ALCAR nabízí speciální pneumatiku určenou pro elektromobily. Dezén e. ZIEX od japonské značky Falken je dostupný v rozměrech od 17 do 21 palců a je navržený pro vozidla, která vyžadují ultra nízký valivý odpor pro maximalizaci dojezdu. Její asymetrický dezén se vyznačuje optimalizovanými okraji běhounu, které zabraňují koncentraci tlaku jen do jednoho místa plynulým rozložením tlaku do zbytku pneumatiky. Dezén běhounu je optimalizován tak, aby co nejvíce kopíroval obrys bočnice pneumatiky, čímž se snižuje valivý odpor a prodlužuje dojezd vozidla, což je u vozů s elektrickým pohonem klíčovým parametrem.

Nový eTechničák

Od 1. 1. 2024 se k vozidlům již nevydávají velké technické průkazy. Ministerstvo dopravy spustilo aplikaci a webovou stránku, kde lze nahlížet do technických průkazů všech registrovaných vozidel online. Stačí znát VIN nebo číslo ORV (dříve OTP) neboli malého technického průkazu nebo číslo velkého technického průkazu. Náhled do technických průkazů online je možný přes webovou stránku nebo prostřednictvím aplikace eTechničák. Ministerstvo dopravy upozorňuje, že vzhledem k tomu, že se údaje do elektronického registru přepisovaly a zapisují ručně, může dojít k chybě. Případné chyby, například v případě rozměrů kol a pneumatik, opraví úředník na registru ve chvíli, kdy se mu například při přeregistraci vozidla dostane do ruky velký technický průkaz, který má přepsat a zkontrolovat. Poté papírovový technický průkaz motoristovi odebere a údaje o vozu tak již budou evidovány pouze elektronicky.

Napsat komentář