Warning: Undefined array key "HTTP_X_FORWARDED_PROTO" in /DISK2/WWW/prestigeweb.cz/www/wp-config.php on line 107 Dejte svým botám druhý život s CCC! Jak? – PrestigeWEB

Dejte svým botám druhý život s CCC! Jak?


Značka CCC je jedním z největších maloobchodních prodejců obuvi v Evropě. Na trh pravidelně přináší módní kolekce dámské, pánské i dětské obuvi a doplňků, navržených a vyrobených podle aktuálních trendů. Nedílnou součástí firemní strategie CCC je zodpovědný přístup k výrobnímu a distribučnímu procesu. V rámci filozofie weCare značka CCC představuje novou kampaň s názvem „DEJTE SVÝM BOTÁM DRUHÝ ŽIVOT“, zaměřenou na efektivní a zodpovědné zpracování již nevyužitých kousků obuvi. 
DEJTE SVÝM BOTÁM ŠANCI NA DRUHÝ ŽIVOT A POMOZTE TAK POTŘEBNÝM

Dejte svým botám druhý život! CCC se prostřednictvím projektu na podporu lidí v nouzi rozhodlo vybrat co nejvíc použitých párů obuvi. Ty neskončí na skládce, ale vydesinfikované a připravené na další použití ve spolupráci s partnerskou organizací POTEX poputují k potřebným. 

Tato iniciativa se v České republice poprvé rozběhla pod názvem GiveYourShoesASecondLife v době, kdy mnoho žen a dětí z vojenským konfliktem postižené Ukrajiny řešilo akutní nedostatek základních životních potřeb včetně obuvi. Během historicky prvního sběru obuvi se prodejnám skupiny CCC podařilo nashromáždit více než 80 000 párů obuvi. Vydesinfikovaná obuv, připravená na další nošení se následně díky charitativním organizacím, jejich činnost se v té době soustředila především na pomoc lidem utíkajícím před válkou, dostala přímo tam, kde bylo nejvíc zapotřebí.

Iniciativa sa rozširuje!

Pozitivní dosah prvního sběru byl jedním z klíčových momentů, který společnost CCC podnítil a inspiroval k pokračování v této aktivitě i rozšíření rozsahu projektu.  CCC se řadí k výrobcům, kteří si uvědomují svojí odpovědnost za zboží umístěné na trh a chce se v maximální možné míře zasadit o jeho zpětný odběr a smysluplné využití. 

Sběrný box s výzvou DEJTE SVÝM BOTÁM DRUHÝ ŽIVOT najdou zákazníci vybraných českých prodejen obuvi přímo u pokladen. Na pokladny všech prodejen mohou přinést použité boty jakýchkoliv značek a velikostí, v páru a ideálně svázané tkaničkami. Vybraná obuv následně poputuje do POTEXu, kde veškeré boty prohlédnou, vytřídí a připraví na cestu k neziskovým organizacím. Obuv bude pomáhat třeba v Oděvní bance, Klubu svobodných matek, Kapce naděje, Lince bezpečí, Naději a v dalších neziskových organizacích. Nepoužitelné kusy budou upcyklované, použité na výrobu dalších předmětů, případně energeticky zhodnocené.  

Žádný z párů vybraných v rámci iniciativy DEJTE SVÝM BOTÁM DRUHÝ ŽIVOT neskončí nevyužitý na skládce odpadu. 

Kampaň DEJTE SVÝM BOTÁM DRUHÝ ŽIVOT bude v České republice spuštěna symbolicky na Den Země, v pondělí 22. 4. 2024. CCC věří, že se díky tomuto projektu podaří namotivovat co nejvíce lidí k tomu, aby se smysluplně zbavili bot, které už nenosí, pomohli tak lidem v nouzi a přispěli k tomu, aby se postupně podařilo snížit množství textilního odpadu. Každého, kdo přinese do prodejny použitý pár bot, navíc čeká milé překvapení od CCC. 

Novinky v CCC

Více informací o kampani naleznete na: https://ccc.eu/cz/dejte-svym-botam-druhy-zivot

Napsat komentář