Novinky

Někdo už se těší na zimu a s příchodem chladnějších dnů vyhlíží první sníh. Jinému se zase stýká po létě hned, jak skončí a příchod podzimu příliš nevítá. Dana Morávková patří mezi druhou skupinu. Zastihli jsme ji na klinice Petra Clinic a během kosmetického ošetření ji také rovnou vyzpovídali.

Gynefix - Antikoncepce bez hormonů! PDF Tisk Email
Sobota, 05 Únor 2011 17:02

Stále více žen hledá alternativu antikoncepčních pilulek, tedy bezpečný a účinný způsob, který je dlouhodobě ochrání před nežádoucím otěhotněním, aniž by musely pravidelně užívat hormony. Řešení nabízí nitroděložní tělíska, které představují pohodlnou a moderní antikoncepci bez hormonů.

 

Nitroděložní tělísko je stejně spolehlivé jako běžná hormonální antikoncepce. Navíc zde nehrozí riziko zapomenutí, které doprovází užívání antikoncepčních pilulek. Například GyneFix se zavádí na pět let a má minimum vedlejších účinků. Velkou výhodou je také jeho cena – v přepočtu na dny užívání je mnohem levnější než moderní antikoncepční pilulky.

„GyneFix se liší od běžných nitroděložních tělísek velmi malými rozměry. V děložní dutině zabírá jen málo místa a díky své pružnosti se perfektně adaptuje v jakékoliv děloze. Uživatelsky je tudíž velmi komfortní a současně u něj odpadá možnost samovolného vypuzení,“ popisuje výhody moderní antikoncepce její tvůrce, belgický gynekolog Dirk Wildemeersch. A dodává, že nitroděložní tělísko GyneFix je vhodné také pro mladé ženy s malou dělohou, které ještě nerodily.

Zavedení nitroděložních tělísek je velmi jednoduché, zákrok provádí gynekolog. A na jakém principu tato metoda funguje? Malé měděné kroužky uvolňují ionty, které ničí spermie a působí jako prevence oplodnění vajíčka. Proto je možné GyneFix použít i jako postkoitální metodu s téměř stoprocentní ochranou proti otěhotnění, a to až do pěti dnů po nechráněném pohlavním styku.

Aktualizováno Neděle, 28 Červen 2015 14:20
 

Reklama

Banner