Novinky

Turistický resort Valachy, který sdružuje tři hotely a Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích, před letošními Vánocemi zaznamenává enormní nárůst zájmu o dárkové poukazy. Za vouchery na wellness pobyty i různé relaxační či gurmánské zážitky už letos lidé utratili jednou tolik peněz než loni.
Zdraví & Krása
Oční choroba VPMD postihuje 15% seniorů, příznaky v počátcích nevnímáme PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Červen 2020 06:57

alt

Věkem podmíněná makulární degenerace (VPMD) je onemocnění centrální části sítnice (vnitřní nervová vrstva oka) a je nejčastější příčinou závažné ztráty zraku u starších lidí. Vyskytuje se ve dvou formách, suchá a vlhká. Vlhká forma je charakteristická prorůstáním cév pod sítnicí a do samotné sítnice. Tyto novotvořené cévy potom propouští tekutinu a případně i krev do zadní části oka. Hromaděním této tekutiny vzniká na sítnici otok, který způsobuje postupné zhoršení centrálního vidění.

Aktualizováno Pondělí, 01 Červen 2020 07:10
Celý článek...
 
Roztroušená skleróza v historii a dnes PDF Tisk Email
Středa, 27 Květen 2020 16:29

RSsvetovyden

Roztroušená skleróza je chronické autoimunitní onemocnění, které zasahuje centrální nervovou soustavu a postihuje především mladší lidi. Přestože se jedná o nemoc nevyléčitelnou, medicína přichází se stále novými možnostmi léčby, které lidem s roztroušenou sklerózou umožňují žít kvalitní život. Zatímco v minulosti byla diagnóza roztroušené sklerózy velmi závažným sdělením a pro oddálení invalidity se dalo udělat jen velmi málo, v současnosti jsou lékaři schopni výrazně snížit aktivitu nemoci a zpomalit její progresi.

Aktualizováno Pátek, 29 Květen 2020 07:15
Celý článek...
 
Strachy v nás a našem vědomí PDF Tisk Email
Sobota, 23 Květen 2020 11:25

CO je strach? Emoce, která přichází a odchází jako nezvaný host do našeho života. Přirovnala bych ho k velkému pytlovému pytli, do kterého odkládáme své obavy, frustrace, méněcennosti, zrady, domněnky, hodnocení sebe a druhých, lítosti, příkoří, násilí, paniky, chaosy, zmatky, netrpělivosti aj. ) A toto všechno v nás vyvolává primární pocit STRACH. Definice strachu zní: „Strach je emoce vznikající jako reakce na hrozící nebezpečí nebo ohrožení, která má jedince připravit na útěk, únik nebo obranu.“

Aktualizováno Pondělí, 25 Květen 2020 07:08
Celý článek...
 
Jak naši lékaři bojují s koronavirem v zahraničí PDF Tisk Email
Čtvrtek, 14 Květen 2020 08:43

alt

Zeptali jsme se MUDr. Ivany Němečkové, majitelky Aurum klinik jak probíhá boj s koronavirem ve španělské Seville. MUDr  Ivana Němečková, která současně  pracuje jako lékařka ORL v jedné ze španělských nemocnic, se tu setkává právě s pacienty, u kterých je podezření na koronavirus. Promluvila o vadných testech z Číny i o nedostatku roušek pro zdravotníky.

Aktualizováno Sobota, 16 Květen 2020 09:12
Celý článek...
 
Geis pomohl s distribucí Anti-COVIDu PDF Tisk Email
Úterý, 05 Květen 2020 21:16

Náš zákazník, společnost DF Partner, která už 30 let vyrábí a na tuzemský trh dodává autochemii a autokosmetiku značky SHERON, aktuálně kvůli pandemii koronaviru vyrábí především dezinfekční prostředek Anti-COVID. Ten účinně hubí i nový typ koronaviru, a proto se společnost rozhodla věnovat po 20 litrech dezinfekce těm nejohroženějším, tedy všem domovům pro seniory v České republice.

Aktualizováno Středa, 06 Květen 2020 18:11
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 77

Reklama

Banner