Novinky

Společnost pro prevenci, z.s. poskytuje jako jediná informace o novinkách v oblasti zdravotní prevence, o kterých jste možná ještě nikdy neslyšeli. To není jen libě znějící větička, to je prostě pravda. Ať už jde o nosní sprchu, akupresurní lehátko Valcha, podnožku či posilovací kroužky, vždy je prvním místě podpora našeho zdraví.

Zdraví & Krása
Řeč jako nejdokonalejší schopnost člověka PDF Tisk Email
Čtvrtek, 26 Březen 2020 19:04

alt

Porucha řeči může potkat každého, ať už se jedná o předškoláka, který se zatím nenaučil dobře vyslovovat, nebo o dospělého po cévní mozkové příhodě nebo úrazu. V některých případech je léčba krátkodobá, jindy je potřeba delšího úsilí, obzvlášť jestli byla léčba poruchy řeči v počátku zanedbána. Pro všechny tu však máme dobrou zprávu: léčba je možná a hlavně úspěšná, pokud bude klient pravidelně procvičovat úkoly a především, když se do léčby zapojí odborníci z více oblastí, jako např. psycholog či ergoterapeut.

Aktualizováno Pátek, 27 Březen 2020 08:09
Celý článek...
 
Můžeme stárnout pomaleji? PDF Tisk Email
Pondělí, 23 Březen 2020 08:39

alt

Prevalence dehydratace ve stáří se pohybuje mezi 17 a 48 %. Přibližně 20 % seniorů žijících v sociálních zařízeních dehydratací trpí dlouhodobě a dehydratováno je i 40 % akutně přijímaných seniorů do nemocnic.

Aktualizováno Pondělí, 23 Březen 2020 08:42
Celý článek...
 
Meningokok: nemoc z diskoték, kolejí a přednáškových sálů PDF Tisk Email
Neděle, 22 Březen 2020 05:01
alt

Invazivní meningokokové onemocnění u nás každoročně vstoupí do života několika desítkám osob. Část z nich tvoří adolescenti a mladí dospělí, kterým může meningokok poznamenat celý život a v řadě případů ho i ukončit. Proč si meningokok vybírá tak často mladé, zdravé lidi? Jak dojde k nákaze a lze se bakterii meningokoka nějak účinně bránit?

Aktualizováno Neděle, 22 Březen 2020 05:28
Celý článek...
 
Návštěvnost online lékáren násobně převyšuje nápor z Vánoc i Black Friday PDF Tisk Email
Pátek, 20 Březen 2020 19:51

alt

Osobní návštěvy lékáren jsou v těchto dnech nejen zdravotně rizikové, ale zákazník se často musí potýkat s dlouhými frontami, a co je nejdůležitější, nedostatkem žádaného léku či tolik potřebné roušky nebo respirátoru. Nejen proto se drtivá většina Čechů uchyluje v těchto dnech k využití online lékáren. Celkový počet kliků (https požadavků) u největších online lékáren za den aktuálně roste o desítky milionů a většinou je i násobně vyšší než v období Vánoc a Black Friday.

Aktualizováno Sobota, 21 Březen 2020 12:07
Celý článek...
 
Horečka bojuje, pitný režim jí pomáhá PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Březen 2020 08:40

alt

Horečka není nemoc. Je znamením, že tělo začíná bojovat, takže nějaký problém už nastal, i když jeho ostatní příznaky zatím nejsou znát. Jde o stav se zvýšenými metabolickými nároky a zvýšenou potřebou energie pro imunitní systém. Zvyšuje se také potřeba tekutin. Dospělý člověk by tedy měl vypít při horečce 39 °C nejméně o čtvrtinu víc tekutin než obvykle, nejlépe minerálek, které doplňují tělu nejen potřebné tekutiny, ale i důležité minerální látky, ztracené pocením.

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Březen 2020 08:56
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 75

Reklama

Banner