Novinky

České lázně již nejsou jen pro staré a nemocné. Lidé se do nich mohou vypravit ve snaze uniknout od každodenních povinností a stresu i za pouhou relaxací, načerpáním nových sil a energie. Tak by se dalo shrnout hlavní poselství internetové mediální kampaně na podporu domácího lázeňského cestovního ruchu, kterou připravila agentura CzechTourism.
H2O a záhada Zlaté slzy odstartovala do vesmíru v Rcafé PDF Tisk Email
Úterý, 16 Listopad 2021 19:09

H2O a záhada Zlaté slzy

V pátek 12. listopadu v Rcafé Na Florenci odstartoval už čtvrtý díl kultovní dobrodružné sci-fi pro děti a mládež s názvem H2O a záhada Zlaté slzy. Knihu vypustili do kosmu herec Jiří Lábus spolu s autory - ilustrátorkou Galinou Miklínovou a spisovatelem Petrem Stančíkem, křtu se zúčastnila také oblíbená herečka Veronika Freimannová s vnučkou. Kniha je ideální pro čtenáře od 9 do 15 let a vychází s laskavou podporou skupiny Veolia Česká republika.

 

Nový díl oblíbené dětské knihy H2O a záhada Zlaté slzy

Hubert, Hugo a Ofélie zažívají raketový vzestup

Může být život na planetě ve tvaru žloutkového věnečku? Dokážou kachny způsobit státní převrat? Kdo vynalezl kosmickou loď na parní pohon? O tom všem se dočtete už ve čtvrtém dobrodružství kamarádů Huberta, Huga a Ofélie s názvem H2O a záhada zlaté slzy. Předchozí díly získaly ocenění Zlatá stuha 2018 v kategorii beletrie pro děti či Audiokniha roku 2020, a vyšly také ve Španělsku, ve Slovinsku nebo v Chorvatsku. Knihu opět vytvořila osvědčená autorská dvojice spisovatel Petr Stančík a výtvarnice Galina Miklínová. Čtenáři se mohou těšit na létající dodávku s basetím čumákem, nové rejdy starého dobrého zlosyna profesora Vulpese i šikovné packy mluvícího kuňáka Kuneše. Napínavá sci-fi plná vtipu, zajímavostí a obrázků vychází s laskavou podporou skupiny Veolia Česká republika. Je vhodná pro čtenáře od 9 do 15 let, ale smějí si ji přečíst i rodiče (pokud byli hodní).

Petr Stančík a Galina Miklínová - H2O a záhada zlaté slzy

alt

Autoři knihy H2O a záhada Zlaté slzy

Petr Stančík

(1968) píše pro malé i velké čtenáře. Děti si mohou přečíst zatím deset dobrodružství Jezevce Chrujdy, provrtanou knížku O Díře z Trychtýře nebo alchymistickou pohádku Fíla, Žofie a smaragdová deska. V roce 2017 napsal první díl ságy klanarádů

s názvem H2O a tajná vodní mise (Zlatá stuha za nejlepší beletrii pro děti), o rok později druhý H2O a poklad šíleného oka, roku 2019 do třetice H2O a pastýřové snů.

Pro dospělé vydal prózy Pérák, Mlýn na mumie (Magnesia Litera 2015), Andělí vejce, Nulorožec a Pravomil.

Ve vesmíru byl už mnohokrát, při čtení vědeckofantastických knížek.


alt

Galina Miklínová

(1970) kreslí, animuje, režíruje. Je autorkou oblíbeného večerníčku O Kanafáskovi a pěti autorských krátkých filmů. Se spisovatelem Pavlem Šrutem přivedla na svět trilogii Lichožrouti (Magnesia Litera 2009, Nejkrásnější kniha roku 2009 a Magnesia Litera za knihu desetiletí). Na motivy prvního dílu natočila v roce 2016 svůj první celovečerní animovaný film Lichožrouti (Trilobit 2017, Golden Elephant v Indii, Chicago film festival).

Pro děti ilustrovala více než čtyři desítky knih, většinu od svých oblíbených autorů.

Galina se bojí výšek, proto do vesmíru nikdy nepoletí, ale o to víc ho ráda objevuje v ilustracích.

Jiří Lábus

(1950) hraje ve filmu, v televizi i na divadle. Hlavně nejrůznější padouchy, zlouny a záporáky, které pak diváci milují. Třeba čaroděje Rumburaka ze seriálu Arabela. Svým nezaměnitelným hlasem vylepšuje postavy z cizojazyčných filmů a seriálů jako dabér. Namluvil také celou hromadu audioknih, například všechny tři díly řady H2O. První z nich získal ocenění Audiokniha roku 2020, 1. místo v kategorii pro děti a mládež.

Do vesmíru se podívá rád, ostatně z Vršovic to tam má jen kousek.

vázaná, 92 stran, 1. vydání v listopadu 2021

ISBN 978-80-87618-04-2 více informací na www.abramis.net

Aktualizováno Pátek, 19 Listopad 2021 10:01
 

Reklama

Banner