Novinky

Za půlhodinku chůze nebo běhu na speciálním trenažéru spálíte víc energie než na obyčejném běhacím pásu a díky silnému prokrvení ještě zlepšíte stav pomerančové pokožky. Neváhejte a vyzkoušejte Vacushape!

VACUSHAPE - jediný certifikovaný a klinicky testovaný aerobní podtlakový trenažér v ČR!

Bylinná masáž pro dětské dásně PDF Tisk Email
Středa, 13 Leden 2021 08:03alt

Prořezávání prvních zoubků dětem zpříjemní novinka značky Liftea, která věrna svému mottu „Když příroda pomáhá“ přináší ve formě dentálního gelu účinnou kombinaci esenciálních olejů a výtažků z bylin. Liftea Dentigel chrání dásně miminek před podrážděním, má zklidňující účinky a příjemný chladivý efekt.

Namáhané dásně miminek hýčká v přípravku Liftea Dentigel obsažený extrakt z řepíku lékařského a květu heřmánku pravého, tedy bylinek, které jsou příznivým vlivem na pokožku proslulé. Doplňuje je výtažek z listu oblíbené léčivky šalvěje lékařské. Při péči o dutinu ústní se skvěle osvědčil i odvar z hřebíčku, a tak nechybí ani hřebíčková silice. Nezastupitelnou roli má rovněž mátová silice zajišťující příjemně chladivý efekt.

Aplikace gelu je velmi snadná díky konzistenci a chuti. Zvlášť v době, kdy se zoubek teprve prořezává, miminko více sliní a má naběhlé dásně, je ideální použít dva až třikrát denně dávku gelu přibližně o velikosti malého hrášku k jemné masáži dásní, a to čistě umytým prstem nebo prstem s látkovým návlekem.

Kosmetický přípravek

Doporučená maloobchodní cena kosmetického přípravku Liftea Dentigel je 89 Kč za 10ml balení. K dostání je ve vybraných lékárnách a na e-shopu www.liftea.cz. Více informací najdete také na www.zdravi-liftea.cz.

alt

První zoubky s úsměvem Průběh prořezávání zoubků je velmi individuální, stejně jako míra obtíží, které jsou s ním spojeny. Zatímco v některých fázích se bez léků na bolest obejdete jen těžko, jindy k úlevě a úsměvu miminek postačí drobnosti, které vylepší bylinky a další přírodní látky.

Je-li vašemu děťátku příjemná masáž dásní častěji, než pokryje denní dávka dentálního gelu, můžete návlek na prst navlhčit v neslazeném bylinkovém čaji, například heřmánkovém nebo šalvějovém.

Prořezávání zoubků si děti často zpříjemňují častějším sáním a pitím. I v tomto případě se hodí neslazené bylinné čaje. Vyzkoušejte nejen bylinky mající příznivý vliv na dásně, ale i ty, které podporují přirozenou imunitu. I pro ni je totiž prořezávání zoubků zkouškou. Skvělý je například čaj z třapatky, měsíčku, řebříčku, tymiánu nebo přesličky. Jsou-li dané bylinky již obsaženy v jiných přípravcích, které používáte, nepřehánějte to s jejich množstvím. Také u bylinných čajů platí, že byste je měli do pitného režimu miminka zařazovat postupně a ujistit se, že je dobře snáší.

Kromě často používané chlebové kůrky či mrkve se pro děti, které jsou schopny tyto potraviny bezpečně konzumovat, ke žvýkání výborně hodí měkčí, ale nachlazené ovoce nebo zelenina. V létě je ideální meloun, okurka či banán. Skvělá je také zmrzlina, raději si ale připravte domácí, v níž můžete na minimum omezit přidaný cukr.

Aktualizováno Sobota, 16 Leden 2021 09:34
 

Reklama

Banner