Novinky

4. ročník mezinárodně uznávané saunové akce SaunaFest se letos uskuteční o prvním dubnovém víkendu v Resortu Aquapalace Praha, v největším saunovém světě v ČR. Sejdou se zde příznivci saunování, saunových ceremoniálů a saunového divadla z více než patnácti zemí světa. Bohatý program nabídne během tří dnů na 100 ceremoniálů špičkových saunérů.

Miro Žbirka sice miluje Anglii, nové album ovšem pokřtil francouzským champagne! PDF Tisk Email
Pondělí, 26 Listopad 2018 12:56

Snad každý fanoušek zpěváka Mira Žbirky zná jeho propojenost s Anglií díky jeho anglické mamince. Žbirkovy písně v anglickém jazyce zní stejně dobře jako ve slovenském, skládá ve slovenštině i angličtině. Na jeho koncertech se často objevují hosté ze spojeného království a nejinak tomu bylo i na křtu nového dvojalba Double Album. To ovšem anglickým vínem pokřtěno nebylo, nýbrž francouzským šampaňským dovezeným přímo z oblasti champagne!

 

„Ano, je to tak“, potvrdil oblíbený zpěvák, „album jsme pokřtili champagne Andrée Clouet, které mi právě k tomuto křtu darovali kamarádi Doctor PP a Magor ze Tří sester. Dovážejí je z Francie už roky, a mně, i mojí ženě moc chutnají. Kluci mi tím udělali velkou radost.“

Deska se natáčela v legendárním studiu Abbey Road v Londýně a obsahuje čtrnáct písní ve slovenštině a dvanáct písní v angličtině.
Na dvojalbu hostuje Ráchel Skleničková a Katarína Knechtová a zajímavostí je, že celou anglickou část alba otextoval zpěvák a skladatel Pete Brown. Legendární Meky prozradil, že by příští rok v prosinci chtěl na počest svojí čtyřicetileté kariéry uspořádat koncert v O2 areně, na který si pozve také muzikanty, s nimiž natáčel právě toto poslední album.

 

alt

 

Videopřání si můžete pustit zde:

https://www.facebook.com/770073979679335/videos/328467061291541/

Zdroj: Helena Váňová

Aktualizováno Pondělí, 03 Prosinec 2018 13:27
 

Reklama

Banner