Novinky

Žít život jen pro samou práci s sebou nese spoustu negativních a také nebezpečných aspektů.  S workoholikem se nesnadno komunikuje, těžko žije.  Říká se, že je lepší se s nimi nepotkat. Takový workoholik nemá rád společnost. Návštěva divadla nebo kina se mu zdá zbytečným plýtváním času, proto se těmto stánkům kultury zdaleka vyhýbá.

Janáčkův festival nabídne i Příhody lišky Bystroušky PDF Tisk Email
Pondělí, 16 Červenec 2018 06:39

alt

Operu Příhody lišky bystroušky sehranou pod širým nebem na Lázeňském náměstí nabídne už v úvodní den další ročník oblíbeného festivalu Janáček a Luhačovice. Milovníci vážné hudby se ale mohou těšit v rámci hlavních programů od pondělí 16. do pátku 20. července na řadu dalších skvělých koncertů. Nebude chybět ani množství doprovodných akcí.

 

Program oficicálně začne jako obvykle u Janáčkovy busty v pondělí odpoledne v 16:30 zahajovacím ceremoniálem s vystoupením Žesťové harmonie Zlín. Už večer se mohou lidé těšit od 20 hodin na slavnou Janáčkovu operu Příhody lišky Bystroušky. A to v podání operního souboru, orchestru, sboru a baletu Slezského divadla v Opavě a také členů Dětského sboru Domino při ZŠ Ilji Hurníka. V případě nepříznivého počasí se program uskuteční v MěDK Elektra.

Ve druhý den festivalu se lidé mohou těšit na koncert jednoho z nejvěhlasnějších českých hobojistů Viléma Veverky, který vystoupí v Lázeňském divadle spolu s uskupením Ensemble 18+ a zahrají mimo jiné hudbu Bachovu, Vivaldiho , ale také Morriconeho legendární melodie složené pro film Tenkrát na Západě. S hobojistou Veverkou se pojí rovněž jedna z doprovodných akcí letošního festivalu. Tou bude výstava fotografií v Hale Vincentka nazvaná Muž tří tváří / Vilém Veverka - hobojista, fotograf, horolezec. Název expozice prozrazuje o jak renesanční osobnost se v případě tohoto hobojisty jedná. Snímky budou k vidění až do 2.8., Vernisáž se koná už v neděli 15.7.2018 v 16 hodin.

Středeční hlavní program festivalu představí violistku Kristinu Nouzovskou Fialovou s Komorní filharmonií Pardubice. Společně zahrají nejen Janáčkovu Hudbu večer v  Lázeňském divadle. Janáčkova, ale i Mozartova Zeljenkova hudba nebude tamtéž chybět ani ve čtvrtek 19.7. To zde zahraje hráčka na lesní roh Kateřina Javůrková spolu s uskupením Slovak Sinfonietta.

V pátek 20. července uzavře festival další z hudebních lahůdek, tentokráte ovšem v kostele Svaté Rodiny. Pujde o koncertní provedení oratoria z roku 1600 na libreto A. Maniniho v podání Czech Ensemble Baroque pod vedením Romana Válka. Představní má název La Rappresentazione di Anima et di Corpo aneb Představení o duši a těle.

V rámci doprovodného programu festivalu se uskuteční mimo už zmíněné výstavynapříklad odhalení lavičky Leoše Janáčka, besedy, kolonádný koncert staré beskydské muziky nebo zájezd do Janáčkova rodiště - Hukvald. Více informací o programu i interpretech na http://www.janacekluhacovice.cz/

Aktualizováno Pondělí, 16 Červenec 2018 06:58
 

Reklama

Banner