Novinky

Pohyb jednoznačně patří k vyváženému životnímu stylu a je jedním z hlavních pilířů webových stránek Plus pro Vás. PLUS PRO VÁS Vám poskytne nejen informace o tom, co vyvážený životní styl je, ale že vás v něm také reálně podpoří. Při této příležitosti vznikla myšlenka pro uskutečnění Měsíce naplno od Nestlé.

Padla poslední klapka natáčení seriálu Hlava Medúzy. Těšte se na Čvančarovou, Bučkovu, Dvořáka, Isteníka a plejádu oblíbených herců PDF Tisk Email
Pondělí, 13 Červenec 2020 09:21

alt

Kvůli fotografii k poslední klapce seriálu Hlava Medúzy sezval herce a štáb režisér Filip Renč a doslova mu spadl kámen ze srdce. Nikdo z účastníků neonemocněl koronavirem, nikdo nemusel do karantény a natáčení kriminálního seriálu, vyjma povinné přestávky, plynule pokračovalo až do zdárného konce.

„Seriál točíme od srpna loňského roku, takže s přestávkami skoro rok. Byli jsme poslední filmový štáb, který ještě před covidovou karanténou točil a pak jsme zase byli první, kteří začali pracovat,“ uvedl režisér Filip Renč.

alt

Čtveřice brněnských kriminalistů Jitka Čvančarová, Petra Bučková, Michal Isteník a Jiří Dvořák v osmi dílech řeší kriminální případy, kde zlo a zločin připomínají hadovité vlasy Medusy na slavném Rubensově obrazu Hlava Medusy. Mimochodem originál najdete ve sbírkách Moravské galerie v Brně a reprodukci v pracovně Jitka Čvančarové, šéfky brněnské kriminálky.

alt

V seriálu se objeví celá řada oblíbených herců, například Jan Vlasák, Miroslav Táborský, Karel Heřmánek ml., Jana Švandová, dokonce i režisér Jiří Strach. „Jirka je můj kamarád a jeden zločin se stane při natáčení filmu. Producenta si zahrál Martin Preiss a režiséra právě Jiří Strach. Je to roztomilé mít ho před kamerou,“ uvedl Filip Renč a s úsměvem zadoufal: „Třeba v pokračování Anděla Páně budu mít také nějakou roličku.“

alt

Jednotlivé příběhy jsou kombinací skutečných kriminálních případů a fikce. Seriál Hlava Medúzy Česká televize plánuje vysílat od ledna 2021.

Foto: Herminapress.cz

Aktualizováno Pondělí, 13 Červenec 2020 20:51
 

Reklama

Banner