Novinky

Krabičková, vajíčková, Atkinsova, podle krevních skupin, tukožroutská, bramborová... Ano, všechna tahle slova, jak jistě správně tušíte, mohou označovat určitý druh diety, které na nás neustále útočí odevšad, kam se podíváme. Už jste ale slyšeli o té, kdy se k hubnutí a udržení váhy využívají mléčné výrobky? Pokud ne, musíte to napravit!

Český Rocky Pecha zazpíval Dominiku Haškovi i kolegyni Asterové! PDF Tisk Email
Pátek, 19 Leden 2018 11:21

alt

Letos v únoru uplyne 20 let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách 1998 v Naganu. Takové jubileum je důvodem k oslavě, a tak muzeum voskových figurín Grévin Praha přichystalo zajímavou výstavu Zlaté časy českého hokeje, která je od dnešního dne otevřená veřejnosti.

Takové jubileum je důvodem k oslavě, proto se taky v nejunikátnějším muzeu voskových figurín Grévin Praha uskutečnila open párty k touto tématu a následuje výstava pro veřejnost. V rámci večera pak přítomnému Domniku Haškovi, který má v muzeu svou sochu, zazpíval český Rocky, zpěvák a herec Peter Pecha. Nechyběla ani herečka a muzikálová zpěvačka Jitka Asterová, stejně jako představitelka Sibyly Alice Konečná či hudebník a dirigent Václav Hybš, zpěvačka Kamila Hübsch, Muž roku a hokejista Matyáš Hložek nebo skupina Maxíci.

„Bylo mi ctí na takové akci zazpívat, protože je to unikát a Dominik Hašek je fenomén. Stejně jako fenomenální bylo Nagáno a úspěch českých hokejistů v něm,”prohlásil Peter Pecha, který hraje v mnoha českých muzikálech, vystupuje ale i na jiných akcích a nyní rozjíždí hudební projekt se svou novou kapelou Puppet POV. Na jednom pódiu se za účasti slavného hokejového televizního komentátora Michala Dusíka sešel i s kolegyní Jitkou Asterovou. Ta přiznala, že má k hokeji v podstatě blízko.

„Já jsem se jako malá a mladá věnovala krasobruslení, no a to je přeci základ k hokeji,” umívala se herečka s tím, že tento druh sportu jí vždy bavil jak proto, že je tam řada hezkých chlapů, tak i proto, že jí bavilo fandit. „Já jsem nadšená jak z akce, z celého večera, kde byla řada milých lidí, tak samozřejmě z výstavy i českého hokeje. Máme prostě lidi, na které můžeme být hrdí, jako právě na Dominika Haška a mnohé další,” dodala s úsměvem Jitka Asterová.

„Já jsem rád, že zde něco takového je, je to unkát. A jako starosta Sokola jsem měl možnost celou řadu hokejistů poznat, mluvit s nimi, s některými jsme navázali i přátelský vztah. Tak že já jsem z expozice a celé akce nadšený,” podotkl starosta Prahy 1 Oldřih Lomecký.

Návštěvníci uvidí nejen dosud nepublikované fotografie, ale díky originálním interaktivním aktivitám se spolu s voskovými hokejovými hvězdami ocitnou přímo uprostřed vřavy tohoto oblíbeného sportu. „Podaří se vám vstřelit gól Dominiku Haškovi? Vyhrajeme buly společně s Jaromírem Jágrem? Bavit se budou všichni, nejen fanoušci hokeje a to až do konce května,” podotkla marketingová ředitelka muzea Daniela Pedret.

Návštěvníci uvidí nejen dosud nepublikované fotografie, ale díky originálním interaktivním aktivitám se spolu s voskovými hokejovými hvězdami ocitnou přímo uprostřed vřavy tohoto oblíbeného sportu. Podaří se vám vstřelit gól Dominiku Haškovi? Vyhrajeme buly společně s Jaromírem Jágrem? Bavit se budou všichni, nejen fanoušci hokeje!

„Až bude někdo Haškovi tesat sochu, musí ho vyobrazit v rozkleku.“

... zní slavná "hláška" Roberta Záruby z Nagana. Hokejový komentátor měl o tom, jak by měla socha Dominika Haška vypadat, naprosto jasno. A jak ho ztvárnili v pařížských ateliérech pro muzeum Grévin Praha? Přijďte se podívat. A hned vedle Dominika Haška uvidíte další legendu  - útočníka Jaromíra Jágra, posledního z naganských hrdinů, který se aktivně věnuje hokeji. Toho najdeme v rozstřelu s kanadskou legendou Waynem Gretzkym. Obrázek, kdy smutně gratuloval Jaromírovi Jágrovi v bitvě o semifinále ZOH 1998 a polykal hořké slzy, se vryl do paměti snad každému, kdo turnaj mezi Českou republikou a Kanadou sledoval.

alt

Jedinečná sbírka hokejových fotografií

Výstavě dominuje unikátní sbírka historických fotografií reprezentačních hokejových týmů od roku 1909 ze sbírky sportovního fotografa Jiřího Koliše, který se v 70. letech stal fotoreportérem sportovního obrazového týdeníku STADIÓN a od počátku devadesátých let se věnuje užité sportovní fotografii na volné noze a dokumentování olympijských her. „Při mé třetí zimní olympiádě v Naganu jsem se prvně věnoval převážně jen jedinému sportu - hokejovému "Turnaji století". A dobře jsem udělal,“ vzpomíná. Můžeme si tak připomenout nejdůležitější okamžiky klání, které tehdy s nadšením a zatajeným dechem sledoval celý národ. Při zahájení výstavy ve středu 17. ledna na Nagano osobně zavzpomínal i legendární brankář Dominik Hašek, stejně jako sympatický hokejový komentátor Michal Dusík, který slavnostní otevření výstavy moderoval a nechyběl ani na ZOH v Naganu.

alt

Je libo žábu místo puku?

Kromě skvělých Kolišových fotografií výstava nabízí i několik sběratelských artefaktů z hokejové historie a zajímavostí z dob, kdy byl hokejový sport teprve v plenkách. Věděli jste, že když chyběl puk, hrálo se třeba se zmrzlou žábou nebo dlaždičkou? Ale nejen informacemi živ je návštěvník. Má jedinečnou možnost vyfotit se s voskovým Jardou Jágrem přímo v akci a vyzkoušet si hokejový trenažér a vstřelit branku Dominátorovi, jednomu z nejlepších brankářů všech dob. K dispozici je také stolní hokej, který si při otevření zahrála herečka Jitka Asterová a další přítomné známé osobnosti, mezi nimi starosta Prahy 1, Ing. Oldřich Lomecký, hokejista a Muž roku 2017 Matyáš Hložek s přítelkyní Kateřinou Hadašovou, zpěvačka Alice Konečná nebo muzikálový herec Peter Pecha, představitel Rockyho ze stejnojmenného muzikálu. Při jeho Eye of Tiger, ústřední písni z Rockyho, hosté doslova roztáli, ačkoli téma písničky nebylo hokejové.

Výstava potrvá až do konce května, kdy už budeme znát výsledky Mistrovství světa v ledním hokeji 2018 v Kodani, abychom v muzeu Grévin stihli společně oslavit další medaili…

Pro více informací:
Web: grevin.cz

Aktualizováno Sobota, 20 Leden 2018 11:27
 

Reklama

Banner