Novinky

V Aquapalace Praha opět po roce začíná osvětová akce Týden saunování. V pořadí již 7. ročník s názvem „Sauna pro zdraví“ upozorní na prospěšnost prohřívání pro lidský organismus. U příležitosti jeho zahájení představil novinky a trendy z oboru předseda České asociace saunérů Pavel Hofrichter.

Slavnosti vě›nované vzpomínce a oslavám života mistra Jana Husa PDF Tisk Email
Úterý, 30 Červen 2015 05:40

Husovské slavnosti 2015 nabídnou pestrou škálu duchovních a kulturních akcí od bohoslužeb přes koncerty, divadelní vystoupení až po přednášky a diskuze. Hlavní pódium bude umístěno v sousedství pomníku Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí. Bude možné zažít atmosféru středověkého tržiště včetně aktivit pro děti. V okolních kostelích proběhne poutnický program a další literární, hudební a interaktivní programy.

Jan Hus se narodil v Husinci kolem roku 1369. Byl velice vzdělaný, vystudoval pražskou univerzitu, ve které v roce 1393 získal titul bakaláře. O tři roky později obdržel titul mistr svobodných umění, byl vysvěcen na kněze a kázal v kostele sv. Michala. Od roku 1402 kázal v Betlémské kapli. Stal se děkanem filozofické fakulty a také rektorem univerzity. Není tedy pochyb, že to byl mimořádně nadaný člověk, který toho mnoho dokázal. Ve svém kázání neustále poukazoval především na mravní problémy.

V červenci 2015 uplyne 600 let od mučednické smrti mistra Jana Husa, který zosobňuje v českých dějinách zejména boj za pravdu a morální věrohodnost. Připomínkou reformních myšlenek a životního zápasu tohoto výjimečného člověka bude duchovně - kulturní projekt Husovské slavnosti 2015. Slavnosti proběhnou v neděli 5. a v pondělí 6. července 2015 v centru Prahy.

Husovské slavnosti 2015 nabídnou pestrou škálu duchovních a kulturníchakcí od bohoslužeb přes koncerty, divadelní vystoupení až po přednášky a diskuze. Hlavní pódium bude umístěno v sousedství pomníku Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí. Na Ovocném trhu bude možné zažít atmosféru středověkého tržiště včetně aktivit pro děti. V okolních kostelích proběhne poutnický program a další literární, hudební a interaktivní programy.

Husovské slavnosti 2015 jsou určeny pro širokou veřejnost a to i pro anglicky a německy mluvící účastníky.

Husovské slavnosti 2015 jsou vyvrcholením Roku Mistra Jana Husa, projektu, na kterém spolupracují Českobratrská církev evangelická a Církev československá husitská na základě uzavřené dohody v r. 2013. Rok Mistra Jana Husa bude zahájen 7. prosince 2014 v kostele u Martina ve zdi za účasti představitelů obou církví a hostů z řad veřejnosti.

PROGRAM: Husovské slavnosti 2015 – 5. 7.2015 & 6. 7.2015 naleznete na www.hus-fest.eu


Aktualizováno Středa, 01 Červenec 2015 06:07
 

Reklama

Banner