Novinky

 

Moderátorka a pohledná maminka Kateřina Kristelová dostala prestižní nabídku na focení sexy fotek do pánského časopisu a na odvážnějších fotkách bude pózovat i se svým manželem, hokejistou Martinem Tůmou. Focení atraktivního páru, který vychovává půlroční Claudii, proběhne již v dubnu a Katka se rozhodla předvést se v co nejlepší formě a bez jakýchkoliv kilogramů navíc. Kristelová úspěšně bojuje s kilogramy a půl roku po porodu se jí podařilo zhubnout celkem šest kilogramů ve spolupráci s centrem bezbolestné liposukce.
Všechny normální věci v divadle Ungelt PDF Tisk Email
Úterý, 17 Leden 2023 09:36

alt

27. 1. 2023 se na kamenné scéně Divadla Ungelt odehraje premiéra britské hry Všechny  báječný věci. V hlavní roli monodramatu, které věří v lepší svět, se představí Richard Krajčo.

V současnosti účinkuje i v divácky oblíbené inscenaci Deštivé dny (za roli Dennyho získal Cenu Thálie 2012). Režisérkou nové „one man show“ je Karin Krajčo Babinská. Svůj režijní záměr popisuje takto: „Představení Všech báječných věcí se většinou hraje na prázdné kruhové scéně arénového typu v přímé interakci s publikem sedícím kolem dokola. Chtěla jsem se vydat jinou cestou, a rozhodla se přenést tento fenomenální text na divadelní prkna při zachování klasického uspořádání jeviště a hlediště. Hru, která se původně svým charakterem více blíží stand up vystoupení, zdivadelnit. Využít Richardova hereckého talentu, aby sugestivním způsobem provedl diváky celým příběhem. Aby se plně ztotožnil s postavou vypravěče a znázornil ji ve všech etapách ubíhajícího času – jako malého chlapce, adolescenta, studenta i dospělého muže. Prostor pro divácké vstupy, jak to bylo v textu od začátku zamýšleno, jsme samozřejmě zachovali, ale doufáme, že se nám našim ztvárněním podařilo umocnit ještě další nepopiratelnou kvalitu této divadelní hry – a sice její emocionalitu.

Výběr titulu přibližuje umělecký šéf a dramaturg inscenace Pavel Ondruch: „Monodramatům jsme se vyhýbali a čekali, jestli někdy nedozraje doba k tomu, abychom udělali výjimku.
O tom, že dozrála nás přesvědčil herec a muzikant Richard Krajčo a režisérka a spisovatelka Karin Krajčo Babinská. Titul, který by důstojně navázal na Deštivé dny, jsme pro ně hledali dlouho. Manželé Krajčovi chtěli oslavit konec pandemie, když ne humorem, tak alespoň optimismem. Monodrama Všechny báječný věci má k bujarému smíchu daleko, v optimismu ale vyniká. Jeho aktér se v dětství rozhodne, že pro svou maminku napíše seznam všech báječných věcí, které ho – a tedy i nás – na tomto světě obklopují. Seznam toho, pro co stojí
za to žít, se rozrůstá i díky divákům, s jejichž aktivní přítomností slavný britský dramatik Duncan Macmillan počítá. Text umožňuje, kromě dobrovolného zapojení diváků, i improvizaci a autorský herecký vklad. I proto okamžitě po premiéře na divadelním festivalu v Edinburghu dobyl svět. Původní inscenaci s Donahoem natočila HBO a text následně zinscenovalo mnoho divadel, včetně těch českých. Avšak z logiky textu každá inscenace byla a vždycky bude absolutně jiná. To, co se daný večer odehraje záleží jak na osobnosti herce, tak na divácích. Nemusíte pochybovat o tom, že to, co předvede Richard Krajčo jste ještě nikdy neviděli…“

alt

Autor: D. Macmillan, J. Donahoe        Režie: Karin Krajčo Babinská      Výprava: Marek Cpin

Překlad: Magdaléna Zelenková            Dramaturgie: Pavel Ondruch

Hrají: Richard Krajčo                           Premiéra: 26. a 27. 1. 2023

Premiéry sezóny 2022/2023

altalt


19. a 20. 9. 2022 – česká premiéra

Hrají: František Němec a Milan Hein, režie: Milan Schejbal

22. a 23. 10. 2022 – premiéra

Hrají: David Švehlík a Ondřej Brousek, režie: Jiří Pokorný

alt

První uvedení 24. 2. 2023, česká premiéra 9. 6. 2023

Hrají: Alena Mihulová a Dalibor Gondík, režie: Pavel Ondruch

alt

26. a 27. 1. 2023 – premiéra

Hrají: Richard Krajčo, režie: Karin Krajčo Babinská

alt

11. a 12. 5. 2023 – česká premiéra

Hrají: Veronika Khek Kubařová, Marek Němec a Igor Orozovič, režie: Pavel Ondruch

www.divadloungelt.cz

Titulní foto: Gump

Aktualizováno Sobota, 21 Leden 2023 09:44
 

Reklama

Banner