Novinky

Ženy si užijí více orgasmu, muži ejakulují předčasně. I partner může být násilník, aneb Nejnovější výzkum sexuálního chování české populace. Jak se v průběhu let proměňuje sexualita nás Čechů? Jsme v intimní oblasti stále více tolerantní nebo jsme naopak velcí puritáni? V kolika letech se poprvé líbáme a milujeme?

Mejdan Na Výstavišti s Police Symphony Orchestra PDF Tisk Email
Sobota, 09 Červenec 2022 16:55

alt

Mejdan Na Výstavišti s Police Symphony Orchestra rozpum-puje krev v žilách! Křižíkova fontána přivítá na sto hudeb-níků s řadou hostů na jednom pódiu, na Bacha zapomeňte!

Červen, 2022 – Výstaviště Praha a Křižíkova fontána uvítají 17.7. 2022 domácí uskupení se zahraničním přesahem Police Symphony Orchestra, kteří spojují šedesát hudebníků a pade-sát zpěváků z celých východních Čech. V ojedinělých prostorách Křižíkovy fontány se před-staví originální hudební těleso z Police nad Metují v čele s kmenovými pěveckými sólisty Karolínou Soukupovou, Vendulou Příhodovou a Janem Sklenářem také se svými hosty – zpěvačkou Barborou Polákovou, dechovým showbandem Brass Avenue, Janem Maxiánem nebo Jakubem Tenglerem a Michalem Šupákem z Noisy Pots. Večírek odstartuje v 19.30hod., o hodinu později pódium na fontáně opanují samotní Police Symphony Or-chestra, které doplní ve světové premiéře i vlastní smíšený pěvecký sbor.

Ojedinělá show symfonického orchestru, který standardně čítá více než šedesát talentova-ných mladých hudebníků, přinese populární a další známé skladby v jejich vlastním po-dání. Tohle uskupení využívá sílu symfonického zvuku nejen prostřednictvím filmové hudby, ale dokáže svůj elán přenést i do tanečních a rockových vypalovaček, co nechybí na žádném správném letním mejdanu. A nejinak tomu bude na pražském Výstavišti, kde to nejlepší ze svého zejména večírkového repertoáru opře o stálé, ale i hostující pěvce a své hudební hosty. Bacha ani Mozarta nečekejte, co vás ale nemine, je protančený večer se stočlenným uskupe-ním na jednom pódiu, co vás nenechá sedět! Zkrátka tenhle večer k vám nezasednou symfonici ve fracích!

alt

Mejdan, co vás nenechá sedět

Speciálními hosty, které orchestr doprovodí, jsou Barbora Poláková, Jan Maxián nebo Jakub Tengler a Michal Šupák z Noisy Pots, kteří svůj styl sami nazývají jako DIY kitchen electro. Ne-otřelý zvuk tvoří za použití hrnců, kýblů a dalších "bicích nástrojů" z kuchyně či garáže v kom-binaci s elektronikou, synthy a vokály. Mezi dalšími se představí hudební seskupení Brass Ave-nue – dechový showband, který svými covery roztančí opravdu každého.

Celý koncert budou doprovázet vodní trysky a speciální osvětlení fontány. Chybět nebudou světelné efekty stejně jako unikátní zvuk hudebních nástrojů ve venkovním amfiteátru. V je-den večer dojde ke spojení symfonického aranžmá ze světa filmové, populární, rockové i swin-gové hudby.

alt

O Police Symphony Orchestra

PSO je symfonický orchestr složený z mladých nadšeneckých muzikantů. Jejich domovem a zázemím je Police nad Metují, kde PSO v roce 2010 založili sourozenci Petra a Jakub Soukupovi. Dnes tvoří těleso 60 hudebníků a stále zkouší v polickém klášteře. V repertoáru PSO najdete různé hudební žánry – populární a filmovou hudbu, rock, swing i klasiku. Orchestrální tvorbu doplňuje kvarteto stálých zpěváků – Jan Sklenář, Vendula Příhodová, Karolína Soukupová a Karel Telecký, dirigentskou taktovkou nyní vládne Joel Hána a Kryštof Koska.

Za dvanáct let své existence spolupracovalo PSO s umělci jako Tomáš Klus, Marta Kubišová, Ivo Kahánek, Ondřej Ruml, Dasha ad., a uměleckými soubory z Divadla Járy Cimrmana, Baletu Národního divadla nebo Kühnova smíšeného sboru. Od roku 2019 doprovází hudebníky tele-vizní kamery – v koprodukci s Českou televizí se o tomto fenoménu mezi mladými orchestry točí celovečerní dokument. Do kin půjde v r. 2023.

https://www.navystavisti.cz/udalosti/police-symphony-orchestra

Aktualizováno Pondělí, 11 Červenec 2022 07:20
 

Reklama

Banner