Novinky

Příliš bílkovin, složité skládání jídelníčku nebo hlad? Tyto a spousta dalších mýtů týkajících se oblíbené a hlavně fungující ketodiety kolují internetem. Kterým z nich jste uvěřili také? Pojďme zjistit, jak to s nimi doopravdy je.

Návrat crazy muzikálu Láska je láska do Divadla Lucie Bílé PDF Tisk Email
Pátek, 15 Duben 2022 07:56
Lucie Bílá uvede ve svém divadle svoji srdcovku. Opět po dvanácti letech!
Nově zrekonstruované Divadlo Lucie Bílé hlásí návrat muzikálové produkce. Jako první hudební titul si scéna v pražské Karlově ulici vybrala komedii Láska je láska, jež se skládá z jedenadvaceti hitů zpěvačky Lucie Bílé. Ta se zároveň představila v hlavní roli.
Premiéru na divadelních prknech zažil muzikál Láska je láska 28. února roku 2005. Diváci ho mohli vidět ve více než stovce repríz, a to až do roku 2010. Návrat muzikálu proběhl na zpěvaččiny narozeniny 7. dubna 2022.

„Když jsme přemýšleli nad tím, kterým titulem zahájíme muzikálovou produkci našeho divadla, byl pro mě muzikál Láska je láska jasnou volbou. Je to příběh, ve kterém je velký kus mě, a to nejen díky mým písním. Muzikál Láska je láska je navíc skvělou komedií. A co jiného uvést v této ne zrovna veselé době než představení, které diváky pobaví a dá jim možnost alespoň na chvíli zapomenout na starosti,” říká o muzikálu Láska je láska principálka Lucie Bílá.

Lucie Bílá uvede ve svém divadle svoji srdcovku. Opět po dvanácti letech!

Hlavní hrdinkou muzikálu je Ona – divadelní postava, která není spokojená s tím, jak ji autor napsal. Rozhodne se proto vzít děj do vlastních rukou a pomocí triku se ocitá v době mládí svého tatínka, nadaného skladatele a bohéma. Aby změnila svůj osud, je třeba tatínka trochu převychovat, čímž se rozjíždí kolotoč plný bláznivých situací.

„Ta hra je vlastně příběh mých rodičů. Je to jak z červené knihovny. Můj tatínek, bohatý obchodník, se zamiloval do o třicet let mladší dcery vrátného z plynárny. Vzali se v únoru 1948. Brzy tatínkovi všechno sebrala dělnická třída a maminka měla celý život na to, dokázat tatínkovi, že si ho nevzala pro peníze. To, že jsem potom dal tomu příběhu trochu crazy formu “divadla na divadle” je proto, že herec často hraje postavu, která mu úplně nesedí a touží si ji přizpůsobit. V normální hře to nejde, ale tady jsem tu možnost postavě dal,” prozrazuje o zápletce muzikálu autor libreta a režisér Antonín Procházka.

 

 

Bláznivý příběh divadelní postavy, která není spokojená s tím, jak ji autor napsal, a tak se rozhodne vzít děj do vlastních rukou. Díky triku se ocitne v době mládí svého bohémského tatínka a snaží se ho převychovat, aby ovlivnila svůj osud. Podaří se jí přepsat scénář vlastního života anebo platí, že co se má stát, stane se?

V hlavní roli crazy muzikálu Láska je láska se bez alternace představí Lucie Bílá!

alt

 

Obnovená premiéra přinese oproti původnímu nastudování hned několik novinek. Kromě nových choreografií nebo výpravy čeká muzikál obměna hereckého obsazení. V roli tatínka hlavní postavy se představí Martin Písařík, role maminky se zhostí Markéta Schimmerová Procházková a Markéta Poulíčková. V dalších rolích se pak diváci mohou těšit například na Barboru Munzarovou, Kateřinu Marii Fialovou, Bronislava Kotiše, Dennyho Ratajského, Kateřinu Pechovou, Vendulu Příhodovou, Martina Sobotku, Martina Poštu a další muzikálové umělce.

OBSAZENÍ
LÁSKA JE LÁSKA

Ona – Lucie Bílá (bez alternace)
On/Vávra – Bronislav Kotiš / Denny Ratajský
Tatínek – Martin Písařík
Maminka – Markéta Schimmerová Procházková / Markéta Poulíčková
Kulpová – Barbora Munzarová / Kateřina Pechová/ Vendula Příhodová
Eržika: Kateřina Marie Fialová / Tereza Hálová
Amor: Martin Pošta / Martin Sobotka
Kapelník: Josef Fečo
Maďar: Filip Hořejš / Lukáš Kellner
Kluk: Viktor Antonio / Michal Sehnal

stav k 25 .11. 2021

REALIZAČNÍ TÝM

Libreto a režie: Antonín Procházka
Hudba: Ondřej Soukup
Texty: Gabriela Osvaldová
Choreografie: Ivana Hannichová
Scéna: Daniel Dvořák
Kostýmy: Michaela Horáčková Hořejší

„Téměř všechny role, až na pár výjimek, jsou obsazeny novými herci. To je dost velká novinka. Také jsme vyměnili některé starší písně za nové hity. Doufám ale, že to nejdůležitější, a sice hravost a vtip, zůstane zachováno,” říká o novém nastudování muzikálu Antonín Procházka.

Stejně jako před lety v muzikálu zazní jednadvacet písní Lucie Bílé. Chybět nebudou klasické hity jako Zpíváš mi requiemHvězdy jako hvězdyTroubaVokurkyNovamba či titulní píseň Láska  je láska. Dojde však i na novinky, a diváci tak nepřijdou o zpěvaččiny hity současné, například Miluji těProtože, Tenkou nití nebo Dobrý kafe.

Premiéra je naplánována na 7. dubna 2022 v Divadle Lucie Bílé.

Další termíny uvádění pak zatím jsou: 2. dubna 2022, 3. dubna 2022, 6. dubna 2022, 8. dubna 2022, 9. dubna 2022, 21. dubna 2022, 22. dubna 2022, 23. dubna 2022, 5. května 2022, 6. května 2022, 7. května 2022, 19. května 2022, 20. května 2022, 21. května 2022.


Aktualizováno Pondělí, 18 Duben 2022 09:52
 

Reklama

Banner