Novinky

České lázně již nejsou jen pro staré a nemocné. Lidé se do nich mohou vypravit ve snaze uniknout od každodenních povinností a stresu i za pouhou relaxací, načerpáním nových sil a energie. Tak by se dalo shrnout hlavní poselství internetové mediální kampaně na podporu domácího lázeňského cestovního ruchu, kterou připravila agentura CzechTourism.
Dnešní pražský koncert kapely Gaia Mesiah při příležitosti jejího 20. výročí založení PDF Tisk Email
Středa, 10 Listopad 2021 08:33

Gaia Mesiah

Legendární Gaia Mesiah je v nejlepších letech a plná energie! Svoje dvacetiny oslaví tahle nadupaná čtveřice již ve středu 10. listopadu koncertem v žižkovském Paláci Akropolis. „Těšíme se moc, že dvacáté narozeniny oslavíme v domovské Praze, kde jsme se v roce 2001 dali dohromady,” říká kytaristka Santa Morella, a dodává s úsměvem: „Vydáme ze sebe všechno a věřím, že potěšíme jak ty, kteří naše začátky pamatují, tak ty mladší, kteří se třeba v té době zrovna narodili.”

 

Kapela se prosadila především díky živelné až explozivní koncertní energii, excelentním pohybovým i hlasovým kreacím zpěvačky Marky Rybin i barvitostí repertoáru, takže až do roku 2008 patřila ke stálicím tuzemské klubové scény. Po více než osmileté pauze se kapela v roce 2016 vrátila na festivalová i klubová pódia, vyzrálá, s nadhledem a radostí. Svou hudbu charakterizují jako “cross – country military“, či “zběsilý crossover“. Mezi hardcoreovými riffy probleskuje latina, country, punkrock, blues, funky, nu-metal, ale i reggae. Hlavním tématem jejich tvorby zůstává vnitřní svoboda a odvaha přijmout zodpovědnost za své činy.  Na svém kontě má Gaia Mesiah čtyři studiová alba a na jaro 2022 chystá nový singl. Letos také vychází vinylová verze legendárního alba Ocean.

Vstupenky na koncert v Paláci Akropolis je možné zakoupit v síti GoOut https://goout.net/cs/listky/gaia-mesiah/qafk/. Další termíny koncertů jsou k dispozici na www.gaiamesiah.com.

Na prahu milénia se v Praze potkaly bubenice Míša M. a kytaristka Santa Morella a zjistily, že jejich hudební i lidské souznění má až magický tvůrčí potenciál. Vrhly se do tvorby i do hledání správných lidí s veškerou vervou. Zpěvačku Marku Rybin objevila Míša v jednom pražském parku a australský baskytarista Josh Stewart se doslova snesl z nebe do dejvické zkušebny. První koncert Gaia Mesiah v této sestavě proběhl před dvaceti lety v pražském klubu Futurum, a to 12. 12. 2001. Gaia Mesiah tehdy předskakovali skupině Pornos Amigos. Do roku 2008 kapela vydala eponymní samizdatové EP (2003), studiová alba Ocean (2005) a Alpha Female (2007) a Live album Thank You Dr. Beat (2008). Na začátku roku 2019 se znovuobnovená Gaia Mesiah přihlásila s albem Excellent Mistake, které vydala u Warner Music, vloni pak vydala album Refresh In Golden Hive (Live), atypické živé „best of“ album.

Zdroj a foto: www.gaiamesiah.com

Aktualizováno Středa, 10 Listopad 2021 08:42
 

Reklama

Banner