alt
Máme pro vás opět zajímavý doprovodný program zaměřený na budoucnost vzdělávání, výstavy představující unikátní fotografie ke 30 letům svobody z Náměstí Nebeského klidu v roce 1989, sochy od sochaře Michala Cimaly a spousta dalších zajímavostí a zábavy. Jak festival jako první oslaví 30 let od Sametové revoluce? Jaké pro vás máme praktické rady? Bude možné na festivalu kempovat? Čtěte dál a vše se dozvíte. Cílem organizátorů je zajistit účastníkům nejen skvělou zábavu, ale také pohodlí a příjemnou atmosféru bez zbytečného stresu a čekání.

Doprava

Na festival je blízko autem, autobusem i vlakem. Pro cestování můžete využít služeb oficiálního dopravce Leo Express, který vám navíc nabízí 15% slevu. Při rezervaci jízdenky stačí zadat kód “METRONOME”.  S festivalovým náramkem jede také během festivalu prvních 500 cestujících s taxi Modrý anděl o 100 Kč levněji, stačí řidici říci heslo “ANDĚL”. Během festivalu budou posíleny spoje MHD, takže se na festival i domů dostanete ještě ve větší pohodě.
alt

Parkování

Návštěvníkům doporučujeme parkovat na záchytných parkovištích typu P+R (park and ride) „zaparkuj a jeď“, umístěných v blízkosti městské hromadné dopravy, která jsou provozována ve vazbě na následné použití městské hromadné dopravy. Nejbližší P+R parkoviště najdete v Holešovicích, informace pak na parkujvklidu.cz/parkovani.

Festivalová recepce

K celkovému pohodlí účastníků přispěje nově zřízená festivalová recepce, kterou najdou při cestě od zastávky tramvaje Výstaviště Holešovice směrem ke vstupu do areálu (směrem do Stromovky). Ta bude mít oproti loňsku dvojnásobnou kapacitu pro výměnu vstupenek za bezkontaktní náramky a stejně tak bude o sto procent navýšen počet vstupních bran.

Cashless

Festival bude letos opět bezhotovostní - cashless. Peněženky si tak účastníci mohou nechat doma, všude zaplatí s nabitým náramkem. Ten si můžou nabít předem na webu https://metronomefestival.cz/cashless/, což je organizátory doporučovaná varianta, nebo potom přímo v areálu u top-up pokladen. Prvních 5 000 návštěvníků, kteří si platební náramky dobijí kartou Mastercard, dostane od pořadatelů sto korun, kterými bude jejich náramek nabit.

37 barů + 50 gastronomických zážitků

V rámci festivalu bude fungovat mnoho kvalitních občerstvovacích míst. Na festivalu jsou čtyři food zóny. V Brussel food zone vás čekají kavárny a evropská kuchyně, Křižík food zone nabídne světovou kuchyni, stejně tak Food Truck zone a Wave food zone. Pochutnat si budete moci například na širokém výběru sendvičů, burgerů, francouzských palačinkách, japonských, barmských, srbských, indických nebo např. gruzínských a dalších specialitách.
alt

Samozřejmostí jsou vegetariánské a veganské alternativy. V areálu bude také celkem 37 barů, které budou nabízet populární drinky a velký výběr nápojů. Účastníci určitě ocení pop up známého pražského baru Nebe, který nabídne širokou nabídku koktejlů, nebo prémiovou hospodu krušovického piva Šalanda. K dispozici bude i moravské víno od vinařství Spielberg z vinařské oblasti Kyjovsko, vína Kubík, nebo francouzští vinaři, které zastupuje známý podnik Na břehu Rhony. Pro milovníky kvalitních barů bude přítomen také speciální Jameson Black Barell Bar s nepřeberným množstvím drinků, exkluzivní Becher bar nebo premiéra nového baru Captain Morgan.

Ubytování přímo pod hvězdami

Jedinečná příležitost pro všechny, kdo chtějí strávit noc pod hvězdami v Královské oboře – Stromovka. Nikdo nemusí chodit domů, stačí si zakoupit ubytování v kempu, postavit si stan a po skvělé zábavě usnout v pohodlí spacáku přímo ve Stromovce. Součástí vstupenky do kempu je plocha na stanování 3 x 3 metry. Kemp bude otevřen od čtvrtka 20. 6. od 16:00 až do neděle 23. 6. do 12:00.

VIP Zóna

Pro ty, kteří vyhledávají ještě větší pohodlí, je připravena VIP zóna. Ta má také oddělený vstup do areálu (je možné ale použít i normální vstup do areálu), vlastní bar s rozšířenou nabídkou a mimo jinými také skvělý výhled na Metronome stage ze střechy pavilonu. Pro rodiny je ve VIP zóně připraven velký dětský koutek s odborným dohledem.

Velký důraz je v celém areálu kladen na kvalitní hygienické zázemí. Nečekají vás tedy nepříjemné zážitky z festivalových toalet. Ty jsou maximálně hygienické a bude jich letos dvojnásobný počet.
alt

Více informací naleznete na METRONOMEFESTIVAL.CZ

Vstupenky v předprodeji na METRONOME-Vstupenky