Novinky

Cvičení v domácím prostředí se stává stále populárnějším. Nejen vinou nedostatku času, ale také díky rostoucí oblibě zdravého životního stylu dochází k nárůstu poptávky po kvalitních domácích posilovacích strojích. Přispívají k tomu i prostorově vhodně řešené bytové prostory či domy, které lidem konečně dopřávají možnost vyhradit si prostor pro domácí cvičení. Tváří Power Plate® my7 TMse stala populární a sportovně založená herečka Tereza Kostková.

Výběr předních českých zpěvaček vystoupí v rámci jednoho koncertu na Metronome Festivalu v Praze PDF Tisk Email
Neděle, 28 Duben 2019 14:28

alt

Jako každý rok, tak i letos přichází Metronome Festival s unikátním koncertem, připraveným pouze pro tuto příležitost. Tentokrát půjde o komponovaný koncert vybraných nejpozoruhodnějších českých zpěvaček několika žánrů, které přijaly pozvání, aby se podílely na tomto unikátním projektu. Jeho uskutečněním hodlá dramaturgie festivalu nejen prezentovat naši mimořádně silnou ženskou hudební scénu, ale také mezi prvními oslavit třicáté výročí nástupu demokracie v České republice, které připadá na letošní rok.

 

Pravidelní návštěvníci předchozích ročníků Metronome Festivalu Prague si už zvykli, že jeho dramaturgie připravuje vždy minimálně jeden unikátní koncert s programem, který je připraven pouze pro tuto příležitost a už nikdy se nebude opakovat. Letos padla volba na výrazné ženské zpěvačky a hudebnice. „Jsem ráda, že se nám povedlo něco zcela unikátního a to dát dohromady 20 skvělých českých zpěvaček a dostat je v jeden moment na jedno místo,“ říká programová ředitelka festivalu Barbora Šubrtová. „Při přemýšlení o letošním speciálním koncertu jsme s myšlenkou na oslavu letošního výročí třiceti let svobodného života po sametové revoluci nejprve uvažovali o průřezu tím nejlepším napříč žánry i pohlavími. Po mnoha rozhovorech a jednáních se ale začalo ukazovat, že výrazně větší vůli se do něčeho takového zapojit mají právě ženy. Tak se zrodila idea koncertu, který oslaví české zpěvačky.“

Výběr zpěvaček do tohoto projektu pokryje několik uměleckých generací české hudební scény. V rámci koncertu zazpívá velká legenda českého swingu a popu Eva Pilarová, jejíž začátky sahají do 60. let, nebo kytaristka a šansoniérka Lenka Filipová, která se stala hvězdou na začátku osmé dekády 20. století. Generaci, jež vstoupila do povědomí fanoušků po roce 1989 zastoupí Anna K. nebo Monika Načeva a nejmladší krev českého ženského popu budou reprezentovat Bára Poláková, Emma Smetana, Žofie Dařbujánová a Never Sol.

Jako hudebního garanta tohoto výjimečného koncertu oslovil Metronome Festival Prague osvědčeného Romana Holého. Ten ve spolupráci s programovou ředitelkou Barborou Šubrtovou pomůže vybrat zpěvačkám reprezentativní repertoár, který bude v drtivé většině autorský, jen s naprostým minimem převzatých písní, sestaví doprovodnou kapelu a připraví i originální aranžmá skladeb, určená pouze pro jediné provedení na festivalu

alt

 

O Metronome Festivalu Prague

Metronome Festival Prague je první velký hudební festival konaný v Praze, který nyní zve na čtvrtý ročník. K jeho specifikům patří zaměření na všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy, akcent na to nejaktuálnější z hudební současnosti i to nejživotnější z minulosti. Dramaturgie také dbá na pečlivý výběr domácích účinkujících, kteří se zpravidla prezentují s unikátním programem, který není jinde k vidění. Pořadatelé však sází nejen na kvalitní program, schopný oslovit široké publikum, ale také na návštěvnický komfort open air pódií i zastřešených scén, dostatek míst k sezení, velký výběr občerstvení, velkokapacitní wi-fi a od ročníku 2018 také na bezhotovostní platební systém, který divákům nabízí bezpečné placení na festivalu, kratší fronty a rychlejší odbavení. Festival se letos chystá posunout laťku ještě výše.

Metronome Festival za dobu jeho konání navštívily hvězdy jako jsou Iggy Pop, Foals, Sting, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack. Z tuzemské scény vystoupili J.A.R. s gospelovým sborem Maranatha, Ivan Král s Jiřím Suchým, Tata Bojs zde oslavili třicáté výročí založení s celou řadou hostů, David Koller si zazpíval s Katarzií, comeback zde prožili Sexy Dancers ad. Cestu na festival si jen v loňském ročníku našlo přes 18 000 návštěvníků.

Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague už v minulých měsících ohlásil velká jména svého programu. Jsou mezi nimi britpopová hvězda Liam Gallagher, britská nadžánrová skupina Morcheeba, němečtí klasikové elektroniky Kraftwerk nebo skotští psychedelici Primal Scream. Na festivalu také odehraje jedinou open air show v tomto roce Pražský výběr a po mnoha letech čekání fanoušků zde v rámci svého comebacku s novým albem zahraje kultovní Khoiba.

Metronome Festival Prague probíhá za podpory Hlavního města Prahy, pod záštitou Primátora hlavního města Prahy MUDr. Zdeňka Hřiba a radních MgA Hany Třeštíkové a Mgr. Jana Chabra. Doprovodný program Metronome Square je organizovaný pod záštitou člena Rady hl. m. Prahy pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání PhDr. Mgr. Víta Šimrala Ph.D. Et Ph.D.

Generálním partnerem festivalu je Česká spořitelna a.s., generálním mediálním partnerem je Česká televize. Oficiální energií festivalu je skupina ČEZ. Mezi hlavní mediální partnery patří dále Český rozhlas Radiožurnál, deník Blesk a týdeník Reflex.

https://metronomefestival.cz/

Aktualizováno Pondělí, 29 Duben 2019 05:12
 

Reklama

Banner