Novinky

Nový světový trend: Revoluční koncept zbavování se tuků a zvyšování kondice DietFitness otevírá již třetí pobočku v Praze. Přímo v Nákupním centru Eden ve Vršovicích tak bude možné vyzkoušet tuto ojedinělou metodu kombinující cvičení s výživou a odborným monitoringem těla už od 15. prosince, kdy se nová pobočka slavnostně otevírá.
Muzikál Quasimodo - Kdysi se pro lásku umíralo! PDF Tisk Email
Pátek, 25 Březen 2011 07:21


 Velkolepá katedrála matky Boží se tyčí nad osudy lidí v pařížských ulicích. Bdí nad každodenními příběhy plnými lidské touhy po štěstí a lásce již několik století. Jaké ale byly tyto příběhy v době, kdy víra v lásku bylo to jediné, co člověk měl? V době, kdy se pro lásku umíralo? Muzikálová podívaná v Divadle Hybernia plná působivých choreografií a emotivních obrazů Vás do těchto časů romantické Paříže 15. století zavede.

Slavnostní premiéra v divadle Hybernia je naplánována na magické datum 11. 11. 2011. V hlavních rolích účinkují Jiří Korn, Ondřej Ruml, Tomáš Trapl, David Kraus, Roman Vojtek, Csongor Kassai, Marian Vojtko, Zdenka Trvalcová a mnozí další. Jako součást efektních muzikálových choreografií se představí i akrobatické duo Dae Men.

Režisér muzikálu Martin Kukučka, který vytvořil spolu se svým kolegou ze známého režijního dua SKUTR, Lukášem Trpišovským i libreto, dal dohromady progresivní, ale zároveň zkušený inscenační tým. Hudbu vytvořili Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař, pod texty písní je podepsán Petr Kolečko. Choreografie se ujme Jana Burkiewiczová, scéna vzejde z dílny studia Artcore, kostýmy jsou od návrhářek z módní značky Chatty. Důležitou součástí výpravy budou také projekce od společnosti Xlab.

Historický román francouzského romantického básníka Victora Huga Chrám matky Boží v Paříži, kterým je muzikál inspirován, je jedním z nejvýznamnějších literárních děl vůbec. Svou nesmrtelnost si román získal především dech beroucím zpracováním nadčasových témat – lásky, zrady, žárlivosti i nenávisti. Vždyť kdo by neznal příběh
o ošklivém hrbáči z chrámu Notre Dame v Paříži a krásné cikánce Esmeraldě?! Jejich pohnutý osud se stal inspirací pro vznik mnoha uměleckých děl nejrůznějších žánrů.

Nejnovější muzikálové zpracování v divadle Hybernia bude stát především na sugestivním jevištním obrazu, typickém pro režijní dvojici SKUTR, podpořeném hudební  a taneční složkou.

„Co je to láska? Co je to zrada? Nakolik jsme ochotni se pro lásku obětovat? Proč máme dar snít? Proč podléháme touze? Příběh Quasimoda a Esmeraldy pro nás objevuje svět lásky - tak hluboký, že dodnes rezonuje v našich srdcích,…proto je také v názvu inscenace to motto Kdysi se pro lásku umíralo,“ říká režisér inscenace Martin Kukučka, do jehož koncepce zapadne ještě jeden kamínek. Na představitelku hlavní role Esmeraldy byl vypsán konkurz, který se uskuteční 11. dubna 2011 v Divadle Hybernia.


 

Více informací naleznete na www.muzikal-zvonik.cz.

Aktualizováno Pátek, 25 Březen 2011 07:33
 

Reklama

Banner