Novinky

Produktová Výrobková řada bodykey společnosti Amway je moderní program pro dosažení optimální tělesné hmotnosti, vyvinutý ve spolupráci se přednimi odborníky na výživu, cvičení a psychologii. Nabízí nejen samotné výživové produkty, ale především individuální platformu pro každého uživatele, která zvyšuje efektivitu celého programu.

UŽIJTE SI SVŮJ JEDINEČNÝ ČAS S APEROLEM! PDF Tisk Email
Neděle, 10 Říjen 2021 11:33

alt

Aperol Spritz je naprosto nepřekonatelná ikona lehkých moderních drinků, která je u nás už skoro stejně populární jako v domovské Itálii.  Nezaměnitelná chuť Aperolu pochází z tajné a originální receptury, která si v průběhu let zachovala svého autentického ducha. Jde o dokonale vyváženou kombinaci základních složek včetně pomerančů, bylin a kořenů. Jeho jedinečnou kořeněnou a lehce nahořklou chuť si můžete vychutnat sami, nebo ve společnosti lidí, se kterými se cítíte dobře. Ať už je to na chatě s přáteli, na rodinných oslavách, ale i ve všední den jako odměnu po práci.
Stačí sklenici až po okraj naplnit ledem, přidat jeden díl prosecca a stejný díl Aperolu, zastříknout sodou a dozdobit plátkem pomeranče.

 

JAK NA DOKONALÝ APEROL SPRITZ?

Sklenici naplňte až po okraj velkými kostkami ledu. Na led nalijte 6cl prosecca a následně 6 cl Aperolu. Jako poslední přidejte 3 cl perlivé vody. K promíchání pak stačí jen jedno otočení dlouhou lžičkou – to proto, aby se drink krásně spojil a zároveň si uchoval perlivost. Aperol Spritz má mít sjednocenou chuť, žádné vrstvy. Na závěr vložte do drinku plátek čerstvého pomeranče a vychutnejte si harmonii chutí a vůní.
Ačkoli je postup přípravy Aperolu velmi jednoduchý, stačí pár maličkostí a namísto lahůdky budete servírovat zklamání. Čemu se tedy obloukem vyhnout?
Ledu není nikdy dost. Sklenici naplňte opravdu až po okraj a používejte velké kostky, nikdy ne ledovou tříšť. Když bude ledu málo, bude se rychle rozpouštět a zbytečně drink ředit.
Na Aperol Spritz se tradičně používá prosecco, které v drinku báječně ladí s Aperolem. Nenahrazujte ho jinými šumivými víny a už vůbec ne tichým vínem. Má to jedinou výjimku: pro dokonale vyladěnou chuť barmani doporučují speciální šumivku Cinzano Pro-Spritz, která byla vytvořena právě pro přípravu perfektního Aperol Spritz.
Všechno svěží a čerstvé. A tím nemyslíme jen pomeranč, ale i prosecco a sodu. Perlivost je v drinku naprosto zásadní, nezbavujte se jí ani přehnaným mícháním drinku. Brčka nechte v šuplíku, připravili byste se o báječnou bylinkově pomerančovou vůni
APEROL PO ITALSKU

Čas na Aperol mají italové spojený s tzv. cicchetti. Jedná se o drobné delikátní pochutiny, které najdete v každém baru v Benátkách. Možnosti jsou nekonečné, nic ale nezkazíte smaženými kroužky chobotnice, sarde v saor, klíny sýra a salámu, tradičním pokrmem baccala mantecato, smetanovou solenou treskou, ale i pečenou sépií nebo krevetami. Cicchetti skvěle doplňují Aperol Spritz a společně tvoří rituál, který Benátčané berou velmi vážně. Je to čas k odpočinku, setkání s přáteli, užívání jednoduchého potěšení z dobrého jídla, pití a společnosti. Zkuste to taky!

 


alt

Aktualizováno Neděle, 10 Říjen 2021 11:39
 

Reklama

Banner