Novinky

Ženy si užijí více orgasmu, muži ejakulují předčasně. I partner může být násilník, aneb Nejnovější výzkum sexuálního chování české populace. Jak se v průběhu let proměňuje sexualita nás Čechů? Jsme v intimní oblasti stále více tolerantní nebo jsme naopak velcí puritáni? V kolika letech se poprvé líbáme a milujeme?

Starbucks jde v čele trendu rostlinné kuchyně PDF Tisk Email
Neděle, 10 Říjen 2021 07:49

alt

V kavárnách Starbucks si můžete všechny své oblíbené nápoje objednat s rostlinnou alternativou mléka. To je jeden z důvodů, proč český projekt Rostlinně vyhlásil Starbucks kavárnou s nejlepší dostupností rostlinných produktů.

Jedním z kroků k udržitelné budoucnosti je omezení spotřeby živočišných produktů a jejich nahrazení rostlinnými alternativami. V posledních letech tak stále více lidí objevuje výhody rostlinné kuchyně. Širokou nabídkou rostlinných alternativ mléka a veganských specialit Starbucks reaguje nejen na environmentální potřeby společnosti, ale také na přání svých zákazníků, kteří si tyto speciality žádají. Alternativy mléka jsou oblíbené zejména mezi lidmi, kteří mají ze zdravotních důvodů specifické požadavky, často si je však volí i zákazníci hledající zdravější variantu svých oblíbených nápojů.

Ve Starbucks si mohou své cappuccino, caffé latte či macchiato dopřát kromě klasického mléka i s jednou ze čtyř mléčných alternativ – sójovým, mandlovým, kokosovým a nově také ovesným nápojem. Rostlinné alternativy jsou nejen lépe stravitelné, ale svou specifickou chutí dokáží příjemně doplnit jedinečný zážitek z kávového nápoje.

Sójový nápoj vyniká vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuku a kalorií,  oblíbený je i díky lehké, nasládlé chuti. Kokosový nápoj je díky vysokému obsahu vody velmi jemný, přitom se nemusíte bát, že by kávě dodal výraznou kokosovou chuť. Mandlový nápoj zaujme nízkou kalorickou hodnotou i nízkým obsahem cukru a tuků, jeho jemná oříšková chuť navíc skvěle podtrhne chuť kávy. Nejnovější přírůstek do rostlinné rodiny – ovesný nápoj –  je oblíbený díky své konzistenci a chuti, která z mléčných alternativ nejvíce připomíná kravské mléko. Navíc je bohatý na vitamíny, minerály a má dokonce vyšší obsah vápníku než klasické mléko. Žádná z mléčných alternativ neobsahuje laktózu a díky tomu jsou šetrnější k trávení.

Až příště zavítáte do Starbucks, vyzkoušejte svůj oblíbený nápoj s jednou z mléčných alternativ a ozdobte ho i lahodnou veganskou šlehačkou. Pokud máte chuť na něco na zub, určitě ochutnejte například veganský wrap nebo si dopřejte sladkou odměnu v podobě rostlinného jablečného koláče. Užijte si skvělou chuť i lehkost rostlinné kuchyně!

 

Reklama

Banner