Novinky

 

 Jaro na krku a všude kolem se to hemží zaručenými návody na hubnutí. Vybrat z nich jeden účinný a zdravý je opravdový oříšek. Odborníci i výzkumy se však shodují na jednom nenápadném a jednoduchém receptu. Mezi nejefektivnější způsoby hubnutí jednoznačně patří jízda na kole. Podívejme se tedy, jak kolo naplno využít k odstranění přebytečných kilogramů.
Recepty
V českých makových výrobcích opiáty nehledejte PDF Tisk Email
Středa, 05 Srpen 2020 16:34

alt

Díky makovým koláčům, buchtám, závinům a dalším dobrotám patří Česko mezi rekordmany ve spotřebě máku. Ve světě není použití máku v kulinářství příliš obvyklé. Někde je pěstování a užívání máku dokonce zakázané. Česká republika však zaujímá prvenství nejen v celosvětové produkci, ale i konzumaci potravinářského máku. Je však důležité rozlišit mák potravinářský a farmaceutický. V tom prvním případě je mák superpotravinou a jeho konzumace s sebou nenese žádná rizika, právě naopak.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 06 Srpen 2020 08:26
Celý článek...
 
Letní recepty plné bylinek, zeleniny, ryb a svěžesti PDF Tisk Email
Středa, 22 Červenec 2020 11:33

alt

Letní sezóna je v plném proudu. Se žhavými srpnovými teplotami asi těžko budete mít chuť na něco, co vás ještě více rozpálí. Proto si pro vás Akademie kvality připravila pořádnou nálož osvěžujících receptů, které potěší nejen žaludek, ale taky vaše časové možnosti. Jejich příprava je totiž poměrně rychlá a jednoduchá. O to více budete překvapeni, jaké lahodné plody sklidí vaše kulinární umění.

Aktualizováno Pondělí, 27 Červenec 2020 06:50
Celý článek...
 
Rané, pozdní, nové aneb vyznáte se v bramborách? PDF Tisk Email
Úterý, 21 Červenec 2020 07:33

alt

Bramborová medaile. I tak by se dalo charakterizovat umístění brambor z hlediska zkonzumovaného množství plodin ve světě. Před nimi jsou už jenom rýže, pšenice a kukuřice.

Aktualizováno Čtvrtek, 23 Červenec 2020 09:36
Celý článek...
 
Letní tipy na dipy od Mlékárny Valašské Meziříčí PDF Tisk Email
Pondělí, 13 Červenec 2020 08:19

alt

Podle kalendáře se léto oficiálně přihlásilo 21. června. Toto roční období s sebou přináší nejen prázdniny pro školáky, zaslouženou dovolenou, ale také řadu drobných radostí například v podobě koupání, posezení a grilování. Léto a grilování k sobě neodmyslitelně patří. Je to čas a příležitost sejít se s rodinou, přáteli při dobrém jídle a pití. Pro tyto okamžiky připravila a vyzkoušela Mlékárna Valašské Meziříčí několik různých variant receptů. Bílý jogurt či Kysaná smetana z Valašska, Mlékárny Valašské Meziříčí, jsou vhodnou ingrediencí na zdravý dip k masu či jiným pochutinám na gril. Vyzkoušet lze nejrůznější varianty se sýry, bylinkami a jiným kořením.

Aktualizováno Pondělí, 13 Červenec 2020 20:47
Celý článek...
 
Co jste možná nevěděli o kuřecím mase aneb mýty dnešní doby PDF Tisk Email
Pátek, 03 Červenec 2020 13:12

alt

Kuřecí se v České republice řadí mezi nejoblíbenější druhy mas. Není divu. Je chutné, rychle hotové a můžeme ho upravit na mnoho různých způsobů. Díky svým výborným nutričním hodnotám ho doporučují výživoví specialisté do redukčních diet a také k běžné konzumaci. I přes svou oblíbenost se jedná o potravinu, kterou mnoho lidí ze svého jídelníčku vynechává kvůli nepodloženým informacím. Následující článek uvede na pravou míru několik nejznámějších mýtů, která se ke kuřecímu masu vážou.

Aktualizováno Neděle, 05 Červenec 2020 13:19
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 50

Reklama

Banner