Novinky

Vyrazte na mezinárodní festival saunování do Aquapalace Praha v Čestlicích. Osmý ročník Saunafestu se bude konat od 17. do 20. září v největším Saunovém světě v Česku, v němž se sejdou odborníci a saunoví mistři z několika zemí, aby před zraky návštěvníků předvedli saunové ceremoniály světové úrovně. Akce nabídne i bohatý doprovodný program, jehož součástí bude saunování v cedrovém sudu, metličkové procedury i představení Peelingového baru. Tváří letošního Saunafestu bude moderátorka Gábina Partyšová.

Mílujete prvorepublikové kavárny, máte vztah k Paříži? To vše je Café Amandine v srdci Prahy. PDF Tisk Email
Středa, 22 Prosinec 2010 23:00

30in50

Máte rádi francouzskou kuchyni, styl a kulturu? Rádi byste zavřeli oči a probudili se v Paříži? Nyní se můžete přenést do francouzské noblesní atmosféry, aniž byste museli opustit Českou republiku. Vydejte se po stopách francouzských mistrů do Café Amandine.

Vždyť patronkou kavárny se také stala populární česko-francouzská filmová a divadelní herečka Chantal Poullain.

Usadíte se ve stylovém prostředí a hned se vám připomenou vzpomínky  na ranní procházku po Champs Elysées, na malebné kavárničky na Montmartre, umělecké skvosty ve Versailles, na Eiffelovku i majestátní Seinu. To vše a ještě mnohem víc je Paříž.

Město, které inspirovalo spisovatele, básníky i skladatele. Francouzská metropole je synonymem módy, šarmu a elegance. Je mekkou všech, kteří dokáží ocenit jedinečné pití, jídlo i styl života. Cítíte tu atmosféru, které se nic nevyrovná? Taková je Paříž. Takové je Café Amandine.

2717459028_a62d8a9d89

V kavárně ve stylu třicátých let se podávají typické pokrmy francouzské kuchyně, které pro hosty připravuje tým vyhlášených kuchařů v čele se Stanislavem Kladivou. Ten vystudoval prestižní kuchařský institut v Praze a vařil v těch nejlepších českých i zahraničních restauracích. V Café Amandine si můžete pochutnat na delikatesách, které pro vás připravil podle originálních francouzských receptur – v široké nabídce najdete např.: tartine, kuře na estragonu, ratatouille, plněné bagety, saláty, crepes a blini.

Součástí kavárny je i stylová pekárna, kde mistři pekaři vykouzlí to nejkřupavější pečivo. Každý den si můžete přijít pro domácí křehký chléb, bagety i sladké pečivo. V nabídce nechybí ani klasický francouzský quiche a croque, Creme Brulee či slavný dezert – Tarte Tatin.

recipe-creme-brulee

 Umíte si představit lepší místo, kde začít pohodový den?

Snídaně jsou jednou z našich priorit,“ prozrazuje provozovatelka kavárny Kamila Hladká. „Chceme našim zákazníkům nabídnout snídaňové menu té nejvyšší kvality, přitom za velmi přijatelné ceny. Nejkvalitnější ingredience a ovoce i zelenina od českých farmářů jsou samozřejmostí.

 

Reklama

Banner