Novinky

Cvičitelka Hanka Kynychová pojala zahájení šestého ročníku charitativního projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou, který se celoročně věnuje dětem z dětských domovů po celé České republice, trochu netradičně. V rámci slavnostní akce totiž také pokřtila čtyři svá nová cvičební DVD, na kterých cvičí i děti z dětského domova, a za kmotry si vybrala samé sportující a hlavně krásné ženy.

Ložnice snů PDF Tisk Email
Pátek, 10 Prosinec 2021 06:25
DECO LOCO

Jak by mělo vypadat vaše království spánku? Víte, jak připravit zdravé prostředí, abyste zregenerovali tělo i svou duši? Interiérová designérka Diana Turinová při vizualizaci vaší ložnice snů zohledňuje především životní styl a použití ložnice, zda rádi snídáte v posteli a v každé volné chvilce si zalezete pod peřinu k filmu, nebo naopak pro vás ložnice znamená čistě klidovou zónu bez digitálních vychytávek – a k tomu uzpůsobuje celý koncept. Vhodný pro každý klidný spánek i odpočinek.

 

Co v ložnici nesmí chybět a co zajímavého a pohodlného si v ní můžeme dopřát? „Ložnice by měla být klidovou zónou, místem odpočinku třeba s meditačním koutkem, vyvarovala bych se běžeckému trenažéru či rotopedu, ale pokud opravdu potřebujete získat prostor pro nějakou činnost, přizpůsobíme prostor ložnice oddělením zón… Určitě začněte s výběrem kvalitní, pohodlné a výškou vyhovující postele, která by měla být ideální pro dokonalý spánek, ale zároveň může být opravdovým designovým kouskem,“ říká Diana Turinová, která pro rok 2022 navrhla nové královny ložnice pro ty nejkrásnější sny.

y zachovány ideální proporce i funkčnost výrobku.

alt

TIP! Postel Lusito s čalouněným čelem

Čalouněná postel Lusito je ozdobou každé ložnice a vybírat lze rovnou z několika variant provedení – s nožičkami, bez nožiček, ve verzi boxspring, slim bed či klasické rámové postele, kterou je možné opatřit také úložným prostorem. Výšky nohou lze upravit dle velikosti doplněných boxů na ukládání věcí.

Potahovou látku pro čalounění si můžete vybrat dle svých představ ze vzorníku DECO LOCO  – barevná škála je široká, a zároveň si můžete příjemné materiály osahat a zjistit, který materiál je potěšením pro oči a příjemným na dotek.

Působivé je také spojení s čalouněným čelem postele, které lze kombinovat se všemi variantami postele. Čalouněné čelo zároveň ložnici zútulní – čelo si můžete navrhnout dle svých individuálních požadavků.

Rámová postel

Matrace je přímo usazena do čalouněného rámu postele, který je opatřen pevným roštem z masivních latí. Nohy jsou vyrobeny z masivního dubu. Postel lze opatřit také úložným prostorem, a zároveň upravit výšku nohou a ke zvýšení rámu tak, aby byly zachovány ideální proporce i funkčnost výrobku.

Slim Bed

Nízký rám této varianty postele působí subtilně a vzdušně. Zvláště v menších prostorech dokáže nevídané zázraky. Malý prostor ložnice otevře a odlehčí. Nízké rámy postelí jsou v posledních letech stále více oblíbené pro svůj minimalistický design, který se dobře hodí k modernímu a současnému vzhledu. Pevný rošt uvnitř čalouněného rámu je vyroben z masivních latí. Nohy jsou přírodní z masivního dubu. Čalounění lze vybírat ze vzorníku potahových materiálů.

Boxspring

Boxspring je systém podkladu a matrace. Podklad matrace, tedy v tomto případě pevný čalouněný rám postele, je vevnitř pružinový. Má za úkol podporovat matraci v celé její délce a šířce. Pružinový základ podkladu zajišťuje konstantní pružení po celou dobu životnosti matrace. Optimálně rozloží tlak, který vstřebává nosná matrace, a zároveň je vzdušnější než standardní postelový základ, díky čemuž dobře odvádí vlhkost. Společně s matrací je postelový systém boxspring většinou vyšší než běžné postele. Výborně se tedy hodí nejen pro dříve narozené, kterým se obtížněji vstává, ale i pro mladší generaci. Už jen proto, že vstávání a ukládání ke spánku představuje menší zátěž zad a kolen. Aby matrace neklouzala, může být proložená protiskluzovou podložkou mezi pružinovým podkladem a matrací nebo spojena s podkladem suchými zipy. Matrace, které leží vedle sebe, mohou být spojené např. vnitřními zipy.

Jakmile si při plánování své vysněné ložnice vyřešíte postel, obvykle přichází na řadu úložný prostor – tradiční skříně či v případě dostatečného prostoru oddělená šatna. Věčnou otázkou jsou však zrcadla, patří do ložnice?

alt

TIP! Kolekce dekorativních zrcadel a mechových obrazů

Někomu se může zdát, že je zrcadlo necitlivým doplňkem, ale nové propojení s mechovými obrazy působí obzvlášť atraktivně a napojení na přírodu ve vás zároveň může vyvolat pocit klidu. Zrcadlo, jako elegantní doplněk, ložnici dodá úplně jiný nádech – propojení chladného doteku skla s přírodní mořenou dýhou a stále zeleným svěžím mechem nebo světle zeleným lišejníkem, jako byste hleděli na blyštivé skandinávské jezero ukryté do bohatého lesa…

alt

Dekorativní zrcadla (60 cm průměr) jsou z tónovaného skla: bronzový odstín je usazen v hnědě mořeném rámu a kouřové zrcadlo v ebenově mořeném rámu. Na bocích rámu (7 cm široký) vyniká zvýrazněný dekor březové překližky, která je z čelního pohledu velmi tenká, pouhé 2 mm. Další variantou nabízených zrcadel jsou oblíbené kruhové výseče nalepené na desce s elegantní hranou z broušeného kovu, v odstínu bronzu či tmavého nerezu.

Do stejného typu rámu je možné usadit stabilizované dekorace z plochého či „bochánkového“ mechu – v DECO LOCO tyto živé obrazy rádi kombinujeme i s různými odstíny lišejníku. Zelené bohatství zůstane svěží bez jakékoli péče.

alt

DECO LOCO novinky: Do nového roku společně se značkou KRONOSPAN!

KRONODESIGN Inspirace

Hlavní téma značky Kronospan pro rok 2022 je své zákazníky inspirovat – designérka Diana Turinová nově tvoří inspirativní návrhy interiérů kampaně Kronodesign Inspirace. Vychází z kombinací atraktivních dekorů z aktuální Globální a Trendové kolekce značky Kronodesign.

Kronodesign Inspirace prezentuje interiéry různých stylů. Nabídka dekorů z kolekce Kronodesign je totiž tak široká, že z ní můžete vytvořit jakýkoli interiér v jakémkoli stylu…

www.decoloco.czwww.lusito.cz

Aktualizováno Pátek, 10 Prosinec 2021 08:33
 

Reklama

Banner