Novinky

Velmi oblíbené vánoční dárky jsou bezesporu poukazy. Poukaz na nákup určitého zboží nebo zážitkový, třeba na let balonem. Mezi nejhodnotnější však rozhodně patří dárkový poukaz na lázeňský pobyt. Obdarovaný tak získá několik dárků v jednom – ubytování, stravování, procedury a nejrůznější doplňkové služby.

Jaká je aktuální situace na trhu s krmivem pro zvířata? PDF Tisk Email
Pondělí, 07 Leden 2019 10:40

alt

Kočka domácí je domestikovaná forma kočky divoké, která je již po tisíciletí průvodcem člověka. Kočka je masožravec, solitérní lovec a dokonalý predátor – má ostré smysly, dokáže se potichu plížit i vyvinout velkou rychlost, je vyzbrojena zuby a zejména drápy k usmrcení kořisti. Domestikací se její nutriční potřeby nezměnily. Stejně jako u lidí, je třeba aby výživa domácích mazlíčků odpovídala věku a aktivitě.

 

Přinášíme vám rozhovor s Jamesem McGrathem, Marketing Directorem for Petfood and Food, Mars Central Europe

Jaké značky spadají do portfolia Petcare společnosti Mars?

Mars je majitelem mnoha předních světových značek krmiv pro domácí mazlíčky, které působí i v České republice. Podle společnosti Nielsen je největší z nich značka Pedigree, která vyrábí kompletní a vyvážené krmení pro psy, a to od konzerv, přes granule až po pamlsky. Mars vlastní i Whiskas, tedy největší značku krmiva pro kočky, dále pak třeba i Sheba a Cesar, což jsou dvě z nejkvalitnějších značek na trhu s kočičím krmivem vůbec. V tomto roce Mars navíc vytvořil i značku Perfect Fit, která poskytuje vysoce kvalitní a specializovanou výživu pro kočky a psy.

Jak je na tom český trh s krmivy pro domácí mazlíčky ve srovnání s těmi západními?

Hlavní faktor při určování vyspělosti určitého trhu jsou procenta kalorií, které ve stravě psů a koček pochází z pro ně speciálně vyrobeného krmiva, namísto zbytků z kuchyně. Zatímco v západní Evropě dosahuje poměr až 98 % ve prospěch krmiv, v České republice je podle studie provedené firmou Gfk podíl stále ještě pozadu.

Proč není vhodné krmit domácí zvířata zbytky z kuchyně, které by se stejně jinak vyhodily?

Tento faktor je závažný proto, že speciálně vytvořené krmivo obsahuje všechny potřebné živiny i vitamíny důležité k tomu, aby zvíře mohlo růst a prospívat. Mars v souladu s naší vizí udělat svět lepším místem pro domácí mazlíčky významně investuje do vzdělávání zákazníků o pozitivním dopadu, který mohou na životy svých mazlíčků mít, pokud jim místo zbytků dopřejí kvalitní stravu. Ta jim totiž zajistí rovnováhu v živinách i potřebné vitamíny.

Jsou patrné rozdíly v nákupech krmiva i v rámci samotné České republiky?

Obecně platí, že spotřebitelé ve městech více sledují globální trendy, zatímco ve venkovských oblastech jsou změny pomalejší. Někteří majitelé domácích mazlíčků žijící na venkově například teprve přecházejí ze zbytků jídla ke krmivům vyrobeným speciálně pro psy nebo kočky. Pro celou Českou republiku ale platí, že zde poslední dobou roste zájem o prémiové a specializované produkty, tedy ty, které jsou přizpůsobené potřebám různých skupin koček a psů. V souladu s tím společnost Mars v roce 2018 na trh uvedla zmíněnou značku Perfect Fit, což je specializovaná značka suchého krmiva vytvořená v partnerství s veterináři z Walthamu - výrazné autority v oblasti zkoumání výživy a zdraví koček a psů. Tato značka využívá složení Total 5, které se přizpůsobuje pěti nejčastějším potřebám všech domácích mazlíčků.

Jaké máte v oblasti krmiv pro domácí mazlíčky další cíle?

Cílem číslo jedna pro společnost Mars je zlepšit životy domácích mazlíčků, což je v souladu s vizí našeho segmentu - dělat pro ně svět lepším místem. Chceme proto nadále vzdělávat spotřebitele o tom, jak důležitá je pro psí a kočičí zdraví kvalitní, pro ně speciálně vytvořená strava, obsahující všechny potřebné živiny a vitamíny. Naše studie dokazují, že 4 z 5 psů trpí nějakou chorobou. Hodně lidí si například myslí, že špatný dech je u psů normální, přitom to může být známka nemocných dásní. Ve společnosti Mars proto spolupracujeme s veterináři, abychom majitelům psů společně pomohli tomuto problému porozumět a představili jim možná řešení. Například u Pedigree Dentastix je dokázáno, že pomáhají snížit tvorbu zubního kamene až o 80 procent. Dále spolupracujeme i s našimi obchodními partnery, abychom zajistili, že tato komunikace je přítomná i v prodejnách, a že máme rozsah produktů dostupných na všech cenových hladinách.

Jak velký je světový trh s krmivy pro domácí mazlíčky a jak velkou část tento segment tvoří v rámci společnosti Mars?

Podle dat EuroMonitoru má globální trh s PetCare hodnotu 75 miliard amerických dolarů. Co se týče Marsu, tak celosvětově přibližně polovinu obratu společnosti tvoří PetCare, což z něj dělá náš největší segment.

Aktualizováno Úterý, 08 Leden 2019 03:57
 

Reklama

Banner