Novinky

Ženy si užijí více orgasmu, muži ejakulují předčasně. I partner může být násilník, aneb Nejnovější výzkum sexuálního chování české populace. Jak se v průběhu let proměňuje sexualita nás Čechů? Jsme v intimní oblasti stále více tolerantní nebo jsme naopak velcí puritáni? V kolika letech se poprvé líbáme a milujeme?

Češky vládnou osobnímu prodeji. Výhodou je snadný začátek a nulové investice PDF Tisk Email
Středa, 28 Listopad 2018 12:10

alt

Víte, že osobních prodejců je v Česku již více než 300 000? Z toho téměř čtvrt milionu tvoříme my ženy? Osobní prodej pro nás vytváří příležitost, jak si nejen přivydělat, ale také jak se dostat k zajímavým výrobkům.

 

Věk ani vzdělání nejsou překážkou

Osobní prodej patří mezi nejstarší způsoby prodeje. Ačkoliv se v posledních letech hodně rozvíjejí e-shopy, vždy bude důležité osobní setkání, kdy se o výrobku můžete dozvědět užitečné informace a také si ho rovnou vyzkoušet. Čeští prodejci mají nejraději právě osobní setkání – a dává to smysl. Tváří v tvář se dá navázat hlubší kontakt a lépe porozumět lidským potřebám. Oblíbený je také prodej přes telefon, naopak sociální sítě jsou zatím na úplném začátku. Průměrný věk osobních prodejců je 45 let, ale omezení věkem neexistuje. Patří mezi ně studenti či senioři. Vzdělání prodejců je různorodé od středoškolského přes vyučení až po vysokoškolské.

Snadný vedlejší příjem

Asociace Seldia provedla na jaře tohoto roku rozsáhlý průzkum mezi prodejci v celé Evropě. Všude, včetně Česka, tvoří většinu prodejců ženy, a to zhruba 9 z každých 10 prodejců. To se pochopitelně odráží v sortimentu: vedou výrobky pro domácnost a spotřební zboží, kosmetika a osobní péče, wellness a doplňky stravy.

Snadný začátek…

Abyste začali spolupracovat s některou ze známých značek, které prodávají pomocí osobního prodeje, nepotřebujete velké investice. Výrobky na skladě drží značky, takže prodejce nemusí podstupovat velké riziko. Mnoho prodejců tento způsob podnikání bere spíše jako koníček. Dostanou se k výrobkům za zajímavé ceny, navíc je mohou nabídnout i svým kamarádkám a známým. Mezi další výhody patří setkávání se s novými zákazníky.

Cesta k podnikání

V Evropě má více než polovina prodejců další zaměstnání na částečný nebo plný úvazek. Aktuální průzkum také odhalil, že se u nás přes 40 % dotázaných věnuje osobnímu prodeji více než 10 let. Některým to pomohlo dostat se hlouběji do podnikání a založili úspěšné firmy v jiných oborech. Osobní prodej může být v neposlední řadě také rodinná záležitost. Řada prodejců, kteří začínali v 90. letech, dnes předává žezlo svým dětem a vnoučatům.

Uvažujete i vy o zajímavém přivýdělku nebo práci? Pak se stačí podívat na www.osobniprodej.cz/clenske-firmy a vybrat si firmu, pro kterou byste chtěli začít pracovat.

Aktualizováno Středa, 28 Listopad 2018 12:15
 

Reklama

Banner