Novinky

Chceme-li zhubnout, zpravidla držíme dietu nebo se vrhneme na cvičení. Bára Basiková, Kateřina Kristelová nebo Míša Nosková to ale mají jinak; nadbytečná kila po porodu za ně shazují přístroje!

 

Investujte do své budoucnosti! Uplatnění jazyků na trhu práce. PDF Tisk Email
Středa, 26 Leden 2011 08:58


PF Ana 1

Dnešní doba na nás klade různé nároky, ať už se jedná o vzdělání, schopnosti či dovednosti. A každý z nás, ať chce či nikoli, jednoho dne nastoupí do pracovního procesu a v něm pak stráví většinu svého života. I proto je dobré o své budoucnosti přemýšlet a pořádně se na ni připravit. Pracovní trh je díky krizi nasycen, konkurence je vysoká a společnosti si dávají velmi záležet při výběru správného uchazeče. Více než polovina (asi 57%) všech inzerátů vystavených na jednom z největších internetových serverů zprostředkovávajících práci vyžaduje znalost anglického jazyka a přibližně 12% vyžaduje znalost německého jazyka.

Jeden světový jazyk se povinně začínáme učit již na základních školách, ovšem jak ukázal nedávný průzkum CVVM, jen 27% Čechů se nějakým z nich opravdu domluví. Úroveň výuky je na školách obecně velmi nízká. Je proto mnohem efektivnější, pokud se rozhodnete své znalosti získat či jen prohloubit na jazykovém kurzu v zahraničí. „Studovat se dá v každém věku a zažijete mnohé“ říká Karel Klusák ze společnosti Intact a dodává: „Zdokonalíte se v cizím jazyce, čímž získáte obrovskou konkurenční výhodu, poznáte zajímavé lidi z celého světa a kulturu navštívené země“.

V současné době nenabízí trh práce odpovídající pozice ani čerstvým absolventům ani těm zkušenějším. O zajímavější místa se svádějí tvrdé konkurenční boje. Pracovních příležitostí je málo a lidé, kteří vycházejí ze škol a nemají praxi, se špatně umisťují. A když už nějakou pozici seženou, nástupní platy bývají nízké a pro svou nezkušenost jsou většinou první na seznamu „škrtů“. Zaměstnavatelé dávají poměrně jasně najevo, že si mohou vybírat a absolventi se musí ohlížet i po práci, která je finančně podhodnocena ve srovnání se vzděláním. Tato skutečnost se často stává impulsem pro studium v zahraničí. „Zájem o jazykové kurzy v zahraničí v posledním roce stoupl zejména u lidí, kteří končí školu nebo začínají profesionální kariéru,“ potvrzuje Karel Klusák, specialista na studium v zahraničí z CK Intact. Nyní je větší zájem o dlouhodobé zahraniční pobyty. Nejžádanějšími destinacemi jsou Anglie, Malta, USA a Kanada. V zimě pak roste zájem také o kurzy angličtiny v Austrálii a na Novém Zélandu. „Naši klienti odjíždějí na tři až šest měsíců, studují na jazykových školách a mnozí si při studiu legálně vydělávají,“ doplňuje Karel Klusák.


Vyrážíte-li do zahraničí s jasným plánem zapojit tento pobyt do rozvoje kariéry a podaří-li se vám tento plán splnit, získáte značné plusové body. Studenti se naučí cizí jazyk, získají zahraniční zkušenosti a budou na trhu práce něčím výjimeční. „Tyto pobyty ale nejsou jen pro středoškolské nebo vysokoškolské studenty. Studovat se dá v každém věku – a navíc si to skvěle užijete. Zdokonalíte se v cizím jazyce, najdete si nové přátele a poznáte místní kulturu. Za měsíc studia v zahraničí se naučíte víc než za rok v České republice,“ doplňuje Karel Klusák.

Zaměstnavatelé dávají přednost kreativním mladým lidem, kteří se umí učit. I proto je potřeba studovat. Takový člověk je pro podnikatele mnohem zajímavější. U zahraničních kurzů jazykoví specialisté doporučují absolvovat alespoň dvoutýdenní výuku. Největší zájem mají Češi tradičně o angličtinu. „Kurzy anglického jazyka tvoří 80 procent všech zahraničních jazykových kurzů,“ říká Karel Klusák. Následují kurzy němčiny, francouzštiny, španělštiny, ale také italštiny a ruštiny. Podle majitele CK Intact je důležité, aby si každý vybral kurz s přihlédnutím ke svému věku. Školy totiž organizují intenzivní kurzy zacílené na dospělé, zralé klienty, jiné školy zase nabízejí kurzy určené pro mladší ročníky.Co Vám dá studium jazyků v zahraničí?

Proč byste měli studovat cizí jazyky v zahraničí?

  • získáte sebedůvěru
  • položíte základní kámen své kariéry
  • zlepšíte si mluvení, poslech a slovní zásobu
  • získáte větší sebedůvěru
  • naučíte se rychlé reakci
  • najdete si nové přátele z celého světa
  • zautomatizujete si gramatiku
  • poznáte jinou kulturu
  • získáte řadu nových přátel a zážitků
  • nové zážitky Vás obohatí

Společnost INTACT nabízí prodej jazykových kurzů již 21. sezonu, garantuje nejnižší ceny, přátelský servis a největší výběr destinací. Více informací naleznete na stránkách www.intact.cz .

 

Reklama

Banner