Novinky

Výjimečný pocit uvolnění a relaxace v moderní wellness zóně I´M FIT s dokonalým designem a komfortním vybavením včetně baru. Nerezový relaxační bazén s protiproudem, výkonné whirlpooly Master pro celkovou masáž. Finská sauna, aroma pára, bio sauna a solárium.

Vánoční historie a tradice vánočních svátků. PDF Tisk Email
Pátek, 24 Prosinec 2010 23:00

stella-artois-originally-ice-crafted-for-christmas

Vánoce, to je hlavně období plné tradic a tradičních vánočních dárků. Každá tradice má samozřejmě svůj původ, svou historii, tedy okamžik, kdy byla daná událost zaznamenána poprvé. A totéž platí i pro dárky, které vznikly v období vánočních svátků – ať už záměrně, nebo pouhou náhodou.

Co by to bylo za Vánoce bez klasického ozdobeného vánočního stromku?

Z informací o tom úplně prvním nám nevychází jednoznačný vítěz, ale prvního výrobce tradiční skleněné vánoční koule můžeme určit celkem s jistotou. V roce 1847 (Zdroj: Wikipedia.org) ji v německém městečku Lauscha vyrobil Hans Greiner a od té doby skleněné ozdoby na stromečku patří k jedné z nejstabilnějších vánočních tradic.

Ještě o pár let dříve, v roce 1843, byla vyrobena oficiálně první vánoční pohlednice. Jejím vytvořením byl v Londýně pověřen Sir Henry Cole a k ilustracím přizval Johna Callcotta Horsleye (Zdroj: Wikipedia.org). I přesto, že první vánoční pohlednice jen zřídka zobrazovaly zimní tématiku, staly se na dlouhá léta nepřekonanou vánoční tradicí.

A v dnešní době, kdy většina lidí upřednostňuje posílání vánočních SMS či MMS, se stále najde dost nadšenců, kteří se o kouzlo posílání vánočních pohlednic nechtějí nechat připravit.

Mezi vůbec nejstarší vánoční dárky patří i belgický prémiový ležák Stella Artois, který byl poprvé uvařen belgickými mnichy na Vánoce roku 1366. Zářivá zlatá barva jej odlišovala od všech tehdy běžných tmavých piv, a tak dostal název Stella, což v latině znamená hvězda.

stella-artois-dove

A tak se zrodila pravá vánoční hvězda. Druhé jméno, Artois, pak dostal ležák podle majitele pivovaru, který v té době ještě neměl ani tušení, že se jeho pivo stane světovým fenoménem. Postupem doby se vánoční hvězda Stella Artois stala přirozenou součástí vánoční tabule, a to nejen v Belgii.

Tradici výjimečného piva na vánoční tabuli, navíc ve sváteční čas skutečně uvařeného, si můžete dopřát i o těchto svátcích.

Tip na praktický dárek:

Stella Artois v elegantním multipacku se stylovou sklenicí

Do dárkového balení s vánočními motivy byly i letos skryty čtyři 0,5 litrové lahve a elegantní atypická sklenice na stopce, která díky specifickému designu slaví úspěchy.. „Vánoční multipack Stella Artois je pro všechny, kteří ocení kvalitu ve spojení s elegancí. Nejen mužská část rodiny si zamiluje lahodnou chuť ležáku  servírovaného v originální  sklenici, která je speciálně navržena tak, aby dala co nejvíce vyniknout chuti a vůni piva,“ doplňuje k multipacku Martina Bučková ze  společnosti Pivovary Staropramen.

10-09-15-stella artois vanocni baleni_low

Aktualizováno Neděle, 26 Prosinec 2010 19:14
 

Reklama

Banner