Novinky

Společně s nabídkou pro rok 2013 naše společnost začala používat označení „Lázeňská jednička Luhačovicích“. „Mnozí to mohou zpochybňovat nebo označovat za povýšené nebo přinejmenším neskromné. Má to ale své opodstatnění. Akciová společnost je stále jednoznačně největším poskytovatelem služeb v Luhačovicích, ale ne jediným.

Oslavte 250. narozeniny Ludwiga van Beethovena 2020 PDF Tisk Email
Neděle, 16 Únor 2020 10:09

foto 02 Beethoven jako bonnsky svetovy obcan c Sonja Werner

Celé Německo vzdává hold životu a dílu světového občana, umělce, humanisty, vizionáře a milovníka přírody. Po jeden rok počínaje 16. prosincem 2019 oslavuje výročí pestrým a různorodým programem.

 

 foto 03 partitura v Beethovenove rukopisu c Michael Sondermann
Od 12. října 2019: Beethovenův příběh - Beethovenova procházka po Bonnu a regionu: Multimediální venkovní prohlídka o období tohoto skladatele v jeho rodném městě a v okresu Rhein-Sieg-Kreis zahrnuje celkem 22 stanovišť na veřejně přístupných místech spojených s Beethovenem.
21. listopadu 2019 - 13. září 2020: Hudba! Poslouchejte, podílejte se na ní a užívejte si dobrý pocit: Interaktivní výstava ve Státním muzeu LVR v Bonnu osvětluje antropologický původ hudby a představuje univerzální funkce hudby na naší planetě.
16. prosince 2019: Znovuotevření Beethovenova domu v Bonnu: V rámci festivalu se znovu otevřelo jedno z nejnavštěvovanějších hudebních muzeí na světě. Dům Beethoven-Haus se prezentuje ještě s 340 čtverečními metry rozšířeným prostorem a zve na nově navrženou stálou expozici dobového a zážitkového setkání s Beethovenem.
1. ledna - 17. prosince 2020: Freiburg hostí téměř unikátní škálu různých orchestrů. Osm nejlepších studentských symfonických orchestrů připravuje v průběhu roku mnohá představení, která sestávají ze všech devíti symfonií Ludwiga van Beethovena.
16. ledna - 9. února 2020: Beethovenův týden v Bonnu. Zcela poprvé bude možné slyšet Beethovenovu komorní hudbu jako souborné dílo.
14. března - 3. května 2020: Dům Beethovenovy matky, Koblenz – Můj syn Ludwig: Divadelní představení zavede své diváky s klavíristou a Beethovenovou hudbou do domu, kde se narodila a zemřela Marie Magdalena.
V roce 2020 zahajuje drážďanská státní kapela Staatskapelle Dresden cyklus Beethoven se symfoniemi č. 1 až 5. Beethovenova symfonie je a zůstává největší výzvou pro každý orchestr a každého dirigenta. Recepce jeho symfonií dosáhla poprvé svého vrcholu pod vedením Richarda Wagnera. Obzvlášť uvedení jeho „Deváté“ symfonie na koncertech od roku 1846 psalo dějiny interpretace.  
14. dubna 2020, hala v Osnabrücku: Spolkový mládežnický orchestr zahajuje svou velikonoční pracovní fázi se symfonií Ludwiga van Beethovena č. 3 „Eroica“ a dílem Marka Bardena, speciálně zadáno Německou hudební radou pro BTHVN 2020.
Od 12. června 2020: Festival na zámku Schwerin "Fidelio". Na působivém pozadí rezidenčního komplexu a rozsáhlé jezerní krajiny s výhledem na krásný zámek Schwerin.
20. června 2020: Festival pro Beethovena v zámecké zahradě Rheinsberg. Špičkové skupiny a mladí nadaní sólisté komorní opery zámku Rheinsberg slibují výjimečnou událost pro Beethovenův rok v souvislosti se spojením hudby a přírody a změnou mezi známými a zřídka hranými díly.
5. července 2020: Hudební léto na zámku Waldenburg, Mladí talenti 3. Vítězové cen v hudební soutěži EnviaM zahrají hudbu se dvěma hudebníky německého rádia Mitteldeutscher Rundfunk (MDR) Věrou a Norbertem Hilgerem ve Waldenburgu a uvedou díla Beethovena a Dvořáka.
14. srpna 2020 Lázeňský dům Wiesbaden / 15. srpna 2020 Tauber Philharmonie Weikersheim / 16. srpna 2020 Kongresový palác Kassel: Spolkový mládežnický orchestr a Světový mládežnický sbor zahájí letní turné 2020 v Bonnu a spojí Beethovenovo „mistrovské dílo“ se světovou premiérou Tan Dun.
30. srpna 2020: IX. Symfonie ve festivalovém domu Festspielhaus v Bayreuthu. Na oslavu položení základního kamene festivalového domu Festspielhausu v roce 1872 dirigoval Wagner dílo v Markraběcím operním domě (Markgräflichen Opernhaus). Další vystoupení proběhla v roce 1951 při opětovném zahájení festivalu, v roce 1963 k 150. narozeninám Wagnera a v roce 2001 k 50. výročí založení nového Bayreuthu.
6. září 2020: Labská filharmonie Elbphilharmonie v Hamburku. Heiner Goebbels: Nové dílo. Cyklus Ensemble Modern Orchestra (2020).
17. prosince 2020: Závěrečný koncert v operním domu v Bonnu: Daniel Barenboim bude dirigovat Devátou symfonii s orchestrem West-Eastern-Divian a Evropským mládežnickým sborem evropské sborové asociace – Europa Cantat.

Německá turistická centrála (DZT) propojuje Kulturní a turistické zajímavosti do společné kampaně „Discover Beethoven“, neboli „Objevte Beethovena“, a to i pod hastagem #DiscoverBeethoven. Další informace naleznete na nově vytvořené microsite na stránkách www.germany.travel, stejně jako na online platformě společnosti Beethoven Jubiläums Gesellschaft.

Tip na dopravu:

Pokud nechcete vyrazit autem, můžete využít linku do města Bonn a dalších německých měst. FlixBus působí na českém dopravním trhu druhým rokem. Celkem nyní zelené autobusy jezdí do 28 zemí a více než 2 000 destinací, každý den lze vybírat z nabídky přes 350 000 různých spojení. Svým zákazníkům nabízí vysoký komfort cestování se vším, co je pro pohodlnou cestu nezbytné – nabíjecími zásuvkami, extra místem na nohy, dostatečným zavazadlovým prostorem a kvalitním Wi-Fi připojením.

Jízdenku si mohou zákazníci zakoupit z Prahy, Brna, Ostravy a dalších měst už od 149 Kč.

alt

Více informací naleznete zde.
alt


Aktualizováno Pondělí, 17 Únor 2020 09:45
 

Reklama

Banner