Novinky

České vicemiss Hana Svobodová a Michaela Štoudková se poprvé ukázaly zcela nahé a předvedly svá poprsí. Jediné, co je zdobilo, byl úchvatný bodypainting z rukou jednoho z největších specialistů na malování těla Davida Šestáka. Obě krásky se staly exkluzivními kmotrami nového estetického centra Forever Young v prostorách Pure fitness v Galerii Harfa v Praze.

Kam na podzim? Vezměte svého miláčka na pořádný fotbal a vy vyrazte v Německu na nákupy PDF Tisk Email
Pátek, 18 Říjen 2019 13:40

alt

Podzim je tu a k podzimu neodmyslitelně patří i podzimní výlety a nákupy. Co takhle překvapit svého miláčka a vzít ho na třetí nejlepší fotbalovou ligu na světě, na německou Bundesligu? Vy alespoň budete mít čas zajít si na nákupy, aniž by váš přítel znuděně seděl v koutě obchodu.

 

Vzhledem k tomu, že Bundesliga je na celém světě liga s největším průměrným počtem návštěvníků, jde opravdu o jedinečný zážitek. Při shánění lístků to však nebudete mít úplně jednoduché, můžete je sehnat na oficiálních stránkách jednotlivých klubů nebo přes specializovaný web, vždy je o ně však velký zájem.

alt

Dortmund: Druhý největší stadion v Evropě

Podle statistik má v současné době nejvíce fanoušků Borussia Dortmund, klub, který disponuje stadionem s kapacitou přes 80 tisíc diváků. Jde o druhý největší stadion v Evropě, při jehož přestavbě klub málem zbankrotoval, výsledek však stojí za to. Pokud se místních zeptáte, co podniknout v Dortmundu, jednoznačnou jedničkou je návštěva fotbalu. Jedním z důvodů je i to, že v Dortmundu byla v roce 1962 založena samotná Bundesliga. Asi vás tak nepřekvapí, že se ve městě nachází i fotbalové muzeum. Kromě německé Bundesligy máte jedinečnou možnost koupit lístky i na Ligu mistrů, tento rok byl Dortmund zařazen dokonce do skupiny s pražskou Slávií. Pokud budete mít štěstí na vstupenky, můžete si tak 10. prosince užít jedinečný zápas.

Kilometr a půl od dortmundského stadionu se nachází Vestfálský park, kde najdete poctivých sedmdesát hektarů zeleně. Jakmile se na podzim začne barvit listí, má park kouzelnou atmosféru. Mimo jiné tam najdete rosarium, kde zahradníci pěstují tři tisíce různých odrůd růží. Kromě spousty překrásných růží je tam také miniaturní železnice, klec s plameňáky a rybník, kde si můžete půjčit malou loďku a projet se. Jak romantické! V parku se nachází i dortmundská televizní věž Florianturm, odkud je opravdu boží výhled na okolí města. Na věž doporučujeme vydat se na večer v době západu slunce, naskytnou se vám opravdu úchvatné pohledy.

V dlouhých chvílích, kdy bude vaše drahá polovička řádit na fotbalu, můžete trochu pustit žilou kreditce (vlastní nebo partnera). V Dortmundu je dostatek nákupních možností přímo v centru města, nachází se tu i oblíbený Primark.

Přímým vlakem se z Prahy do Dortmundu nedostanete a ceny jízdenek na vlak s několika přestupy se pohybují v řádech několika tisíců korun. Do Dortmundu se dostanete nejlépe přímým nočním FlixBusem, zpáteční jízdenku seženete již od 998 Kč. Autem se do Dortmundu dostanete za něco málo přes šest hodin.

Mnichov: Aréna se vzduchovými polštáři a nejlepší pivo

K návštěvě fotbalového zápasu vybízí i Allianz Aréna v Mnichově, kde hraje dlouhodobě nejlepší klub v Německu Bayern Mnichov. Aréna Bayernu je celá dlážděná vzduchovými polštáři a dokáže i měnit barvu. Naváže klub na předchozí sezóny a vyhraje po osmé celou Bundesligu? Pokud byste nesehnala lístky na zápas, můžete ho vzít minimálně na prohlídku stadionu a návštěvu muzea, kde jsou vystaveni nejlepší hráči historie klubu. Bayern stejně jako Dortmund hraje i letos oblíbenou Ligu mistrů, ve skupině má řecký Olympiacos, Bělehrad a Tottenham.

Kromě fotbalu je Mnichov nabitý velkým množstvím památek. Když se řekne Mnichov, většině lidí se vybaví nákupy, klobása a zelí, skvělé pivo, Oktoberfest a BMW. Nutno však říct, že je to velmi nedostačující shrnutí, protože toho Mnichov nabízí mnohem víc. Atrakcí číslo jedna je jedno z největších a nejvýznamnějších muzeí vědy a techniky na světě známé jako Německé muzeum. Další zajímavostí je Marienplatz, nacházející se přímo v centru města, na náměstí najdete kromě pěkné výstavby i zvonkohru.

Od Marienplatzu se táhne hlavní nákupní třída Kaufingerstrasse. I v Mnichově najdete Primark, bohužel se ale nenachází v centru města a k jeho návštěvě budete muset využít hromadnou dopravu. Pro gurmány doporučujeme návštěvu historického trhu s potravinami Viktualienmarktu. V západní části Mnichova se také nachází největší bývalý královský palác Nymphenburg, součástí jsou i jeho rozsáhlé zahrady.

Nejpohodlněji se do Mnichova dostanete přímým vlakem, cenově nejvýhodněji však opět zelenými autobusy. Zpáteční jízdenku pořídíte již od 758 Kč, vlakem za dvojnásobnou cenu. Autem jste v Mnichově za necelé čtyři hodiny.

Stuttgart: Kvalitní fotbal i luxusní vozy v jednom městě

Na dobrý fotbal si můžete zajet i do Stuttgartu, vstupenky na fotbal seženete snadněji než do Mnichova a Dortmundu. Ve Stuttgartu se hraje symbolicky v Mercedes-Benz Aréně, neboť ze Stuttgartu tato světoznámá firma pochází.

Asi nikoho nepřekvapí, že se zde nachází muzeum Mercedes-Benz, kde najedete i střípky ze začátku fungování automobilky. Pro milovníky značky jsou zde vystaveny různé generace oblíbených vozů. Kromě Mercedesu má ve Stuttgartu centrálu i automobilka Porsche, která zde má své muzeum již od sedmdesátých let. Kromě muzeí velkých automobilek ve Stuttgartu najdete i pěkné muzeum umění. Za návštěvu určitě stojí také Killesbergturm, zajímavě stavěná rozhledna, která dokonce získala ocenění. V srdci Stuttgartu můžete navštívit zámek, ke kterému přiléhá překrásná zahrada. A v průběhu zápasu můžete vyrazit i do třetí nejrušnější nákupní ulice v Německu, Königstrasse, kde objevíte všechny oblíbené obchody. Dvacet minut chůze od centra se nachází také Primark.

Do Stuttgartu se vlakem dostanete jedině s přestupem v Mnichově. Cesta zelenými autobusy trvá jen šest a půl hodiny, navíc můžete cestovat i přes noc a ušetřit tak peníze za ubytování. Cena zpáteční jízdenky začíná již na 958 Kč. Autem cesta vyjde na necelých pět hodin.

Berlín: Zpívající fanoušci a vintage obchůdky za rohem

Asi nejblíže, kam můžete vyjet na kvalitní fotbal, je německé hlavní město Berlín. V Berlíně totiž najdete hned dva týmy hrající Bundesligu, jsou jimi Hertha a FC Union. V Herthe hraje dokonce náš český záložník Vladimír Darida, odchovanec Viktorie Plzeň. Union zase po celém světě proslavilo zpívání vánočních koled fanoušky, které se na jejich fotbalovém stadionu koná již patnáct let těsně před Štědrým dnem. A jak to všechno začalo? Fanouškům se nelíbilo, že si kvůli zimní pauze nemůžou před Vánoci navzájem popřát hezké svátky.

Mimo fotbalových zápasů se návštěvou Berlína můžete obohatit o vědomosti z německé historie. Některé památky ve vás určitě zanechají opravdu silné pocity. Kromě velkého množství muzeí a památek z období válek najdete v Berlíně i velké množství nákupních možností. Primarků je zde hned několik, jeden z nich objevíte i kousek od centra města u Alexanderplatzu. Největším a nejznámějším obchodním domem je šestipatrový KaDeWe v Kurfürstendammu, jde však spíše o luxusní nakupování podobné pražské Pařížské ulici. Stačí si jen tuto krásnou budovu projít. Dva velké obchoďáky stojí i na Postdamerském a Lipském náměstí. Berlín je stejně tak plný různých second handů a vintage obchůdku. Z vintage obchůdku doporučujeme třeba síť Picknweight, v Berlíně mají hned pět prodejen..

Do Berlína se časově dostanete stejně rychle autobusem i vlakem za čtyři a půl hodiny. Opět ale platí, že vlak je několikanásobně dražší. Při včasném zakoupení jízdenky seženete jízdenky na FlixBus již od 798 Kč. Cesta autem vyjde na čtyři hodiny.

Frankfurt: Město finančníků i milovníků opery

Eintracht Frankfurt je staronovým zástupcem německé nejvyšší fotbalové soutěže, po roční pauze v sezóně 2012/13 se do soutěže zase vrátil. Rozhodně však nezahálí, svoje domácí zápasy hraje v Commerzbank Aréně s kapacitou přes 50 tisíc diváků. V minulé sezóně skončil celek Frankfurtu na velmi pěkném sedmém místě. Stejně jako minulý rok Frankfurt mimo Bundesligu ještě hraje také velmi oblíbenou Evropskou ligu.

Frankfurtu se také někdy přezdívá město mnoha tváří. Ulicemi se pohybují především finančníci z celého světa. Věděli jste, že se tam nachází desítka nejvyšších mrakodrapů v celém Německu? Frankfurt je dokonce městem, kde má většina jeho obyvatel jiný než německý pas. Ale ani milovníci starých zákoutí si v businessovém Frankfurtu nemusí zoufat. Ke klasickým památkám patří třeba Frankfurtská radnice, budova Staré opery nebo katedrála svatého Bartoloměje. Vzhledem k tomu, že se zde nachází i jedno z největších letišť na světě, je skvělý nápad zajít si tam na exkurzi. Letiště nabízí hned několik druhů exkurzí, ceny začínají již na 7 € za osobu. Co se týče nákupů, ve Frankfurtu můžete navštívit třeba Zalando outlet. Gurmáni můžou zajít na trh s potravinami do Kleinmarkthalle.

Autem jste ve Frankfurtu za necelých pět hodin. Přímý vlak z Prahy do Frankfurtu nenajdete, několikrát denně se však můžete svézt zelenými autobusy FlixBus. Využijte třeba noční spoje, ceny začínají na 958 Kč za zpáteční jízdenku.

Cestování zelenými autobusy FlixBus

FlixBus v rámci Evropy nabízí nejrozsáhlejší meziměstskou síť čítající 350 000 denních spojů do více než 2000 destinací ve 28 zemích. Výhodou cestování autobusy FlixBus je, že máte po celou cestu k dispozici toaletu, extra místo na nohy, kvalitní Wi-Fi připojení i elektrické zásuvky. Na palubu autobusu si s sebou můžete bezplatně vzít jedno příruční zavazadlo a další kufr uložit do zavazadlového prostoru. Více informací na www.flixbus.cz.

Aktualizováno Pondělí, 28 Říjen 2019 10:04
 

Reklama

Banner