Novinky

Společně s nabídkou pro rok 2013 naše společnost začala používat označení „Lázeňská jednička Luhačovicích“. „Mnozí to mohou zpochybňovat nebo označovat za povýšené nebo přinejmenším neskromné. Má to ale své opodstatnění. Akciová společnost je stále jednoznačně největším poskytovatelem služeb v Luhačovicích, ale ne jediným.

Legendární lyžařská oblast Zell am See-Kaprun, to je 100% dokonalý zimní ráj PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Únor 2019 08:46

alt

Ledovec, hory i jezera nabízí jedinečný rekreační cíl Zell am See-Kaprun, zde naleznete celou rozmanitost Alp. V přírodním ráji, který se nachází v bezprostřední blízkosti národního parku Hohe Tauern zažijete nezapomenutelnou dovolenou. Legendární lyžařská oblast Zell am See-Kaprun patří k nejznámějším v Alpách. Tři lyžařské areály Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel mají celkem 66 sjezdovek a 138 kilometrů sjezdovek a díky nim je tato lyžařská oblast jednou z nejvšestrannějších v Rakousku. 

alt

Díky 77 kilometrům sjezdovek, nejdelší funslope na světě, černé sjezdovce se 70% sklonem, večernímu lyžování a nepřeberné nabídce chat je Schmittenhöhe nepřekonatelným zlatým hřebem celého regionu. Vrchol, který je láskyplně přezdíván „Schmitten“, nabízí vše, co potřebujete pro perfektní den na lyžích - včetně dolní stanice uprostřed centra Zell am See.

alt

Jednou ze zajímavých nabídek, je první ranní sjezd „Early bird“ po 6 km sjezdovce Schmittenhohe Nord Schuttabfahrt (1200 m výškového rozdílu). V omezené skupině lyžařů vyjedete na vrchol a v malých skupinkách se právě napadaným prašanem spustíte do údolí. Za sebou uvidíte první stopy ve sněhu, v mé skupince jsme stihli 4x již zmíněný nejdelší funslope na světě, a hlavně zcela bez dalších návštěvníků. Pro mě nezapomenutelný zážitek, adrenalinový sjezd, první stopy ve sněhu, východ slunce, a to vše jsme zakončili ve stylové resatauraci s výhledem do údolí, se skleničkou sektu a u delikátní snídaně na svahu v Berghotelu Blaickner's Sonnalm.

Berghotel Blaickner's Sonnalm se nachází 1400 metrů nad mořem na jižní straně hory Schmittenhöhe v Zell am See a je dosažitelný pouze lanovkou Sonnalmbahn. Z hotelu je přímý přístup ke sjezdovkám a turistickým stezkám. Tento rodinný hotel nabízí prostornou sluneční terasu s malebným výhledem na pohoří Vysoké Taury. Po dni plném lyžování nebo chození po horách tu mohou hosté relaxovat ve venkovní vířivce nebo posedět u sklenky vína u krbu.

alt

Sportovci, aktivní turisté, senioři, rodiny s dětmi, všichni hledající relaxaci, zde naleznou široký výběr celoročních aktivi. Patří mezi ně "Peakworld 3.000" na ledovci Kitzsteinhorn, jedná se o jediný ledovcový lyžařský region v Salzbursku. Rodinný region Maiskogel je prostě pro celou rodinu, Schmittenhöhe stejně jako křišťálově čisté Zellské jezero jsou velkým lákadlem pro turisty. Vícenásobně oceněné golfové hřiště s 36 jamkami je snem nejednoho golfisty.

Vysoko v horách na Kitzsteinhornu najdete Ice Camp , fascinující areál plný iglú a zábavných programů. Návštěvníky láká mimo jiné i panoráma Gipfelwelt 3000, nejvýše položená vyhlídková plošina v Salcbursku.

alt

Hosté si mohou užít relaxaci v nově otevřené wellness oáze Tauern Spa Kaprun, stejně jako v mnoha dalších lázeňských a wellness zařízeních. Tauern Spa se nachází pouze 5 km od lyžařského areálu Gletscherskigebiet Kitzsteinhorn. Nabízí kryté i venkovní wellness centrum o rozloze 20000 m², venkovní bazén s proskleným zastřešením. Tauern Spa Hotel & Therme provozuje wellness centrum s 12 krytými a venkovními bazény, 13 různými klasickými i parními saunami, lekcemi vodní gymnastiky a relaxačním lounge s krbem. Na místě jsou také zdarma k dispozici čaje a ovocné džusy. Tento hotel rovněž umožňuje přímý vnitřní přístup do veřejného wellness areálu. K dispozici je také moderní fitness centrum s panoramatickým výhledem na hory a širokou nabídkou masáží, léčivých koupelí i kosmetických procedur.

Geniální projekt horských drah - Maiskogel goes Kitzsteinhorn

Maiskogel v Kaprunu je díky 14 kilometrům modrých sjezdovek dokonalý zimní areál pro rodiny s dětmi. Od začátku sezóny 2018/19 zde mají lyžaři k dispozici multifunkční dolní stanici s 2000 úschovnami lyží v centru města a moderní desetimístnou lanovkou MK Maiskogelbahn. Od prosince 2019 pak bude v provozu velkolepé spojení 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection vedoucí z Kaprunu přes Maiskogel přímo do ledovcového areálu Kitzsteinhorn. K-Konnection s 12 kilometry a šesti navazujícími lanovkami tedy bude nejdelší lanovkovou osou s největším výškovým rozdílem ve Východních Alpách.

alt

Nepřekonatelná lyžařská legenda „Kitzsteinhorn“

V ledovcovém areálu Kitzsteinhorn trvá zima obzvlášť dlouho. Od října do začátku léta se zde lyžaři, snowboardeři, freestyleři, příznivci skitouringu a milovníci zimy cítí jako v sedmém nebi. Tři snowparky, největší superpipe v Rakousku, výškové běžecké trasy, ale také Gipfelwelt 3000 s vyhlídkovou plošinou „Top of Salzburg“, galerií národního parku a zážitkovým kinem Cinema 3000 vám připraví nezapomenutelnou dovolenou v nadmořské výšce přes 3 000 metrů.

alt

Zell am See-Kaprun  nabízí široký výběr wellness hotelů, za zmínku stojí Mavida wellnesshotel & sport v Zell am See. Mavida Wellnesshotel & Sport Zell am See je situován pouhých 5 minut chůze od lyžařské a turistické oblasti Schmittenhöhe a golfového hřiště Zell am See-Kaprun, 5 minut jízdy od centra města a vlakového nádraží v Zell am See.

Nabízí 1 400 m² velké wellness centrum s krytými a venkovními bazény a bezplatné Wi-Fi ve všech prostorách. Tento 4hvězdičkový hotel poskytuje pokoje a apartmá s balkonem s panoramatickým výhledem a vlastní koupelnou s župany. V bezplatném wellness a fitness centru si můžete dopřát celou řadu relaxačních a kosmetických procedur.

alt

Region Zell am See-Kaprun nabízí nespočet možností k vyzkoušení alternativních zimních sportů, které se těší značné oblibě. Můžete si zde vypůjčit třeba sněžniceběžky nebo vybavení na skitouring, ale i sáňky. K lyžování zde vám stačí jen jeden skipas! Každý vrchol má své výhody.

Noční Ski Show v Zell am See probíhá každou středu do 6.3.2019 na dojezdu u lanovky CityXpress (Franz-Wisgrill-Straße) v Zell am See od 20 – 21.00 hodin se koná noční Ski Show s lyžemi, snowboardya  laser show, hraje hudba, atmosféra va stylu Apres Ski a pozor, vstup je zdarma.

Na večeři můžete zajít do rodinného Hotelu zum Hirschen, který se nachází na pěší zóně Zell am See, jen 2 minuty chůze od jezera. Nabízí oceněnou kuchyni, gurmánská restaurace získala ocenění od průvodce Gault Millau. Menu je opravdu široké a plné regionálních specialit, maso je s původem, zvěřina od místních myslivců. Takže jsem neváhali a dali si typického jelena, když jsme byli u jelenů. Jelení medailonky byly opravdu delikátní si restaurace si oceněné rozhodně zaslouží.

alt

Místní tradice a autenticita se odráží i v kulinářských specialitách regionu. Mnoho místních chat vás bude rozmazlovat skvosty rakouské kuchyně, kterými jsou například císařský trhanec, vídeňský řízek nebo sýrové noky. V Zell am See-Kaprunu se vaše lyžařská dovolená stane požitkem. Jedinečné jsou zde nejen možnosti zimních sportů, ale také kulinářství a après-ski .

V rozsáhlé lyžařské oblasti v Zell am See-Kaprun si zcela přijdou na své profesionálové i začátečníci na lyžích a na snowboardu. Vrcholy Schmittenhöhe a Kitzsteinhorn jsou příslibem dokonalých lyžařských radovánek na nejrůznějších sjezdovkách uprostřed zasněžené horské krajiny. Schmittenhöhe a Maiskogel zaručují tu nejkvalitnější rodinnou zábavu na lyžích.

Mimo sjezdovku vás čekají krásné zážitky na sněhu. Region nabízí mnoho možností! Zima zde je plná radosti.

https://www.zellamsee-kaprun.com/cs

http://www.kamkam.eu/

Aktualizováno Pondělí, 11 Únor 2019 10:00
 

Reklama

Banner