Novinky

Asi každého z nás trápí nějaké to kilo navíc a o to více máme "radost", když v tom nejsme sami a někdo ze známějších osobností je na tom stejně jako my. A jak se celebrity zbavují přebytečných kil, které je hyzdí?
Letní roadtrip do 5 evropských měst jen za 99 € PDF Tisk Email
Pondělí, 30 Červenec 2018 08:43

alt

Stále ještě čekáte na akční nabídky last minute dovolené, která nezatíží váš bankovní účet? Autobusový dopravce FlixBus si pro vás nachystal jízdenku InterFlix, se kterou se dostanete do libovolných pěti evropských měst z nabídky více než 1700 destinací, kam FlixBus jezdí. Za 99€ můžete obdivovat historickou architekturu, dechberoucí scenérie, okusit rušný noční život nebo klidné jihoevropské pláže, zkrátka cokoliv, co Evropa nabízí. A to vše v rámci jednoho výletu.

 

Možnosti jsou nekonečné, FlixBus letos doporučuje zaměřit se na trasu Ultimate Summer 2018 InterFlix: Praha -> Mnichov -> Florencie -> Marseille -> Barcelona.

Praha: Město, kde se minulost snoubí s přítomností

Svůj nezapomenutelný roadtrip začněte v Praze, našem hlavním městě známém jako „Praha, matka měst“ nebo „Praha stověžatá“. Říká se jí tak podle mnoha krásných věží, které dotvářejí panoramata města v gotickém, barokním, renesančním a secesním architektonickém stylu. Díky seznamu světového dědictví UNESCO byla Praha ušetřena vážnějšímu zničení za druhé světové války a uchovala si své historické centrum města. Dnes zůstává nejvíce zachovaným hlavním městem v celé Evropě o svou okouzlující krásu a dědictví se dennodenně dělí se svými obyvateli i návštěvníky.

Nejlepší způsob, jak si užít návštěvu Prahy, je procházka půvabnými ulicemi Starého Města a Malé Strany. K nejnavštěvovanějším místům patří bezesporu Staroměstské náměstí se slavným orlojem, Karlův most, Pražský hrad, Zlatá ulička a mnoho slavných kostelů včetně katedrály sv. Víta.

InterFlix Tip: Užijte si překrásné výhledy a městské legendy na hradě Vyšehrad. Chcete-li si po návštěvě nejznámějších turistických lokalit užít Prahu jako místní, investujte několik hodin do návštěvy Vyšehradu na druhé straně řeky Vltavy. Procházka podél starých hradeb vám nabídne pohled na Prahu z úplně jiné perspektivy. Nezapomeňte navštívit Staré purkrabství, gotický sklep a během letních měsíců divadelní představení v amfiteátru.

Mnichov: Více než jen pivo a klobásy

Jako další vás vezmeme do pozoruhodného města Mnichov. Hlavní město Bavorska je často zobrazováno jako tradiční německé město, kde lidé často oblékají tradiční oděvy, jako jsou lederhosen a dirndl, a současně nosí tupláky piva. Abychom byli upřímní, zase tolik se to od reality neliší - zvlášť pokud Mnichov navštívíte během světově proslulého pivního festivalu Oktoberfest!

Jak už ale bylo řečeno, Mnichov ale nabízí víc než jen výběr z nejlepších německých piv a klobás. První na našem seznamu je krásná Englischer Garten (Anglická zahrada), která je větší než londýnský Hyde Park i Central Park v New Yorku. Ať už se projdete zelenou krajinou, nakrmíte husy, budete se opalovat se nebo si užijete japonský čajový obřad, jistě najdete mnoho způsobů, jak si v tomto nádherném parku odpočinout.

V samém centru Mnichova se nudit rozhodně nebudete. Za návštěvu stojí trh ve Viktualienmarktu, která se koná každý den, barokní zámek Nymphenburg nebo slavné hodiny Glockenspiel, které odbíjejí na radniční věži v 11:00, 12:00 a 17:00 hodin.

InterFlix Tip: Zasurfujte si na říčce Eisbach. Celoroční surfování v centru Mnichova - ano, to opravdu existuje! Na jižním konci Anglické zahrady najdete stojatou vlnu, kam míří surfeři profesionálové i návštěvníci.

Florencie: Místo zrození renesance i tajemství (z) hovězího

Po cestě z Mnichova ve 22:00 si můžete odpočinout v nočním FlixBusu a následující ráno si už objednáte espresso v samém srdci Florencie. Toto oslnivé město, kolébka renesance, bylo domovem některých z nejznámějších umělců v historii, včetně Leonarda Da Vinciho, Botticelliho a Michelangela, jejichž mistrovská díla najdete v Uffizi i dalších světově proslulých galeriích roztroušených po celé Florencii.

Procházka po Florencii je jako obdivovat pohlednici: každý obrázek o něčem vypovídá. Od mostu Ponte Vecchio, úžasně inspirativní florentské katedrály Santa Maria del Fiore až po divoké pouliční umění, lemující dlážděné uličky města. Na nedostatek příležitostí k fotografování si rozhodně nebudete stěžovat.

InterFlix Tip: Perfektní „Fiorentina“. Stejně jako ve všech italských měst, i Florencie má své vlastní kulinářské tajemství. Zatímco většina lidí si s Itálií spojuje pizzu a těstoviny, na tradiční florentské večeři má své čestné místo hovězí „Bistecca alla Fiorentina“. Ochutnejte toto i další tradiční pokrmy včetně chutných lanýžů v restauraci I'Tuscani 4.

Marseille: Starověká a nezkrotně mladá současně

Na své cestě se přesuňte k moři, abyste nasáli trochu středomořského ovzduší. Zveme vás do do druhého největšího francouzského města Marseille. Domov pulzujícího Vieux Port (starého přístavu), město Marseille bylo založeno už roku 600 př.n.l., a oplývá historií, která (stejně jako u mnoha přístavních měst) byla spojena s příběhy o drzosti a zločinu. Dnes je toto město centrem kultury, hipster gastronomie, stylových butiků a v roce 2013 bylo vyhlášeno Evropským hlavním městem kultury. Nenechte si ujít nově otevřené muzeum MuCEM i výhledy na město, nebo se vydejte do čtvrti Cours Julien navštívit skvělé bary a okusit pozdní noční chuťovky včetně místní kulinářské speciality bouillabaisse, polévky z mořských plodů.

InterFlix Tip: Jednodenní výlet do Les Calanques. Nedaleko z Marseille objevíte oázu ozdobenou borovicemi o rozloze 85 km2 nazývánou Parc National des Calanques. Během jediného dne si v tomto parku můžete užít slunění, plavbu lodí, pěší turistiku a ocenit nesčetné přírodní krásy.

alt

Barcelona: Něco pro každého a slunce na dosah

Konečně s námi zavítáte i do barevných ulic Barcelony. Toto velkolepé španělské město rozhodně má co nabídnout: secesní architekturu, pláže, večírky, nakupování a mnoho dalšího! Ohromující kostel Sagrada Família katalánského architekta Antoni Gaudiho a další modernistické památky vytvářejí barevné panorama města. Kostel je jedním z devíti kulturních památek UNESCO v Barceloně, seznam zahrnuje také excentrickou architekturu Parku Guell a budovu Casa Milà. Další požitky pro vaše smysly nabídnou Parc de la Ciutadella, Parc de Joan Miró a hrad Montjuic s kouzelným výhledem na město.

Barcelona je jedním z cyklisticky nejpřívětivějších evropských měst. Na kole se tak v pohodě dostanete z předměstí až do samého centra města.

InterFlix Tip: Bezplatný výhled ze střechy Las Arenas. Vyjděte na střechu nákupního centra Las Arenas na náměstí Plaza de España, kde se vám naskytne neuvěřitelný (a zdarma) výhled na krásy města. Můžete také využít příležitost k nakupování dárků a poté se osvěžit nápojem a lahodným jídlem na terase B Hotelu hned vedle.

Díky více než 300 000 denních spojení si ve FlxiBusu můžete naplánovat váš perfektní letní roadtrip téměř kamkoliv po Evropě, za méně než 100 €. Ať už si vyberete kombinaci zážitků z ochutnávky šampaňského v srdci Paříže nebo ochutnáte kousek „Zagorski Štrukli“ (domácího koláče plněného sýrem a zakysanou smetanou) v malé chorvatské vesnici Varaždin, FlixBus vás tam rád odveze. Pro více informací navštivte https://interflix.flixbus.com.

Aktualizováno Úterý, 31 Červenec 2018 09:02
 

Reklama

Banner