Novinky

Sympatická a vnadná modelka Hana Mašlíková ukázala svoji postavičku v plavkách. Byla totiž jedna z hlavních hvězd módní přehlídky, která se konala v rámci otevření Aqualandu Moravia nedaleko Pasohlávek u Mikulova.

Za zimní zábavou do Rakouska PDF Tisk Email
Pondělí, 01 Leden 2018 10:18

alt

Zasněžená zimní krajina, perfektně upravené sjezdovky, útulné chalupy, mnoho akcí, skvělé jídlo a pití. Zimu v Salcbursku si rozhodně vychutnáte plnými doušky. I přes to, jak je zde příjemné ubytování, láká okouzlující příroda všechny ven. Zasněžené lesy, zamrzlá jezera, nejlépe upravené svahy, běžecké stopy v různých nadmořských výškách a zimní turistické trasy zvou k aktivnímu odpočinku na čerstvém vzduchu.

 

alt

K perfektní dovolené patří ale také sáňkování, koulování, výlety na lyžích, projížďky na saních tažených koňmi, stejně jako příjemné posezení u něčeho dobrého na chalupách. V každém případě platí, že kdo má rád zimu, bude Salcbursko 100% milovat. Mísí se zde totiž autenticky tradiční zvyky s moderním alpským životem.V Salcbursku mají zimní sporty dlouhou tradici. Již v roce 1965 zde byla jako první v Rakousku zpřístupněna ledovcová lyžařská oblast na Kitzsteinhornu. Perfektně upravené sjezdovky, nejmodernější lanovky a impozantní panorama hor lákají milovníky zimních sportů z celého světa. Ti si mohou v Salcbursku užít nabídku 22 lyžařských regionů, 70 zimních sportovních rekreačních oblastí, 2000 km sjezdovek, největší rakouskou lyžařskou oblast Ski amadé, mnoho běžeckých tratí, snow a fun parky na 30 různých místech, starodávné chalupy i jedny z nejvyhlášenějších restaurací v celém Rakousku. Každý rok se investuje do nových lanovek a vleků. Vznikají rozsáhlé a spojené lyžařské areály, které patří k největším v celé zemi. Světové poháry a další sportovní akce přivádějí do Salcburska sportovní elity. Legendární jsou ovšem také zahajovací party nebo pulzující Après-Ski zábava.

alt

Ski amadé – největší lyžařská zábava v Rakousku – „made my day“. Rezervujte si jedinečný den na lyžích, zábavu ve snowparku, datové lyžařské brýle, týdny Ladies a Mini,s Week a ne jvýše položený farmářský trh v Alpách – to vše bude ve Ski amadé možné v zimní sezóně 2017/2018.

alt

Pět regionů, 760 kilometrů sjezdovek, 270 vleků a 260 lyžařských chat a horských restaurací – to je Ski amadé. Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal patří k největší lyžařské zábavě Rakouska. Moto zimní se- zóny 2017/2018 je „Ski amadé – made my day“: fantastické lyžování plné zážitků a guiding se zaručenými WOW momenty, který lze rezervovat individuálně. Den na lyžích, během kterého se nemusíte o nic starat, a přesto zažijete spoustu výjimečných věcí, které hned tak rychle nezapomenete. To teď patří k nabídce Ski amadé. Od zimní sezóny 2017/18 se v každém z pěti regionů lyžařské asociace pod heslem „Ski amadé – made my day“ konají různé zážitkové dny.

alt

Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn představuje největší lyžařskou oblast v·Rakousku. Díky své pestré nabídce volnočasových aktivit, šarmu světového letoviska a překrásné přírodě je považován za jeden z nejlepších areálů v celých Alpách. Na lyžaře a snowboardisty tady čeká nepřekonatelných 270 kilometrů sjezdovek. A není to ani zdaleka vše! Ve Skicircusu Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn se spojují tři oblasti v jeden z největších lyžařských areálů v Rakousku. Tato oblast je pro hosty z celého světa atraktivní především kvůli rozmanitosti a rozdílnosti těchto míst. Saalbach Hinterglemm se rozprostírá uprostřed pohoří Pinzgauer Grasberge a okouzluje návštěvníky překrásnou kulisou hor. V zimě je tento region vyhlášený především díky zajímavým akcím a legendární Aprés Ski zábavě. Pestrý region Saalfelden Leogang nabízí širokou nabídku sportů i kultury. Nejrůznější možnosti trávení volného času se tu dají spojit s odpočinkem na nejvyšší úrovni.

alt

Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg 2017/18
Ideální místo pro zimní rodinnou dovolenou na horách! Nová, top moderní kabinová lanovka, nejdelší osvětlená sáňkařská dráha na světě, perfektní sjezdovky, turistika a mnoho atrakcí pro celou rodinu včetně dětí. To vše čeká v zimní sezóně 2017/18 na návštěvníky Wildkogel-Areny Neukirchen & Bramberg v Salcbursku. Ve Wildkogel-Areně Neukirchen & Bramberg bude jezdit od zimní sezóny 2017/18 top moderní kabinová lanovka z oblasti Ganzer Grundalpe na Pfeifferköpfl. Přepraví až 2870 osob za hodinu. Ulehčí tak především 6místné lanové dráze na Pfeifferköpfl . Do 50 krytých desetimístných kabin se bez komplikací a přímo nastupuje v údolní stanici v 1725 m. Pak už se pasažéři během pouhých čtyř minut dostanou do horní stanice v 2128 m. Ta se nyní nachází přibližně 60 metrů západně od stanice Pfeifferköpfl-Bergstation.

alt

Díky nové 10místné kabinové lanovce „Ganzer X-press“ zpřístupní Wildkogel-Arena v prázdninovém regionu Národní park Vysoké Taury svým hostům nové sjezdovky pro ještě více zážitků z lyžování. Vznikne tak 2,5 dalších kilometrů nových sjezdovek, které je možné i uměle zasněžovat. Freerideři a milovníci různých variant jízdy se mohou těšit na rozmanitý, 15hektarový lyžařský areál. Oficiální provoz zahájí 21. 1. 2018 salcburský hejtman. Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Z horní stanice totiž nevedou jen vzrušující sjezdovky do Neukirchenu a Brambergu, ale také sáňkařská dráha. Jedná se o 14kilometrovou, nejdelší osvětlenou sáňkařskou dráhu na světě, kde se při jízdě do údolí překonává 1300 výškových metrů. Trať je osvětlená každý den do 22 hodin.

alt

Zima 2017/18 v Zell am See-Kaprunu
Dovolená mezi ledovcem, horami a jezerem. Se 100% garancí sněhu! Oblíbená lyžařská oblast Zell am See-Kaprun si připravila na zimní sezónu 2016/17 mnoho novinek a chystá mnoho zajímavých akcí. Díky nové moderní lanovce zellamseeXpress na Kitzsteinhorn se nyní například může pochlubit nejvýše položenou sedačkovou lanovkou v celém Salcbursku. Schmiedingerbahn mají v provozu sedačkové lanovky pro osm lidí. A ještě více zábavy od letošního roku nabídne pro velké i malé milovníky zimy také nová zábavná sjezdovka “Eagle Line”. Zell am See-Kaprun patří k nejrozmanitějším a nejoblíbenějším zimním sportovním regionům v celé zemi. Tři lyžařské oblasti Kitzsteinhorn, Schmittenhöhe a Maiskogel mají k dispozici více než 66 sjezdovek o celkové délce 138 kilometrů. Absolutní jistotu sněhu garantuje příznivá nadmořská výška, ledovec i výkonná zasněžovací zařízení.

alt

alt

Díky nedalekému Národnímu parku Vysoké Taury jsou zajištěny i okouzlující výhledy na okolní svět hor. Spoustu zábavy pro každého nabízejí moderní snowparky, nejatraktivnější rakouská superpipe na Kitzsteinhornu nebo nejdelší zábavná sjezdovka světa na hoře Schmittenhöhe. Jedinečná salcburská ledovcová oblast na Kitzsteinhornu uchvátí každého milovníka lyžování perfektními sjezdovkami od října až do jara. Také bez lyží je možné vyjet po celý rok pohodlně lanovkou na Kitzsteinhorn až do 3000 metrů a obdivovat odsud panorama z vyhlídky „Top of Salzburg“ v 3029 metrech. Jedinečný region Zell am See-Kaprun se prezentuje jako top rekreační oblast. Nejen fanoušci klasických zimních sportů si tu přijdou na své. Také stranou od rušných sjezdovek je možné provozovat mnoho aktivit. Jako například turistiku se sněžnicemi, bruslení, sáňkování nebo relaxování v mnoha hotelech či v termálních lázních Tauern Spa Kaprun. Ideálním místem pro celou rodinu je hora Maiskogel s celoroční bobovou dráhou „Maisflitzer“, na které se vydovádí prarodiče, rodiče i děti.

Aktualizováno Pondělí, 01 Leden 2018 20:30
 

Reklama

Banner