Novinky

Therme Laa najdeme v malebném příhraničním městečku Laa an der Thaya, které leží v Dolním Rakousku (Niederösterreich). Lázně v Laa jsou díky své poloze oblíbené nejen u obyvatel Rakouska, ale mají je v lásce i Češi, kteří sem jezdí v hojném počtu. A není se čemu divit, vždyť Therme Laa jsou od českých hranic doslova „na dostřel kamenem“.

Barcelona v zimě: Lázně v oblacích, památky a gastronomie PDF Tisk Email
Čtvrtek, 25 Prosinec 2014 10:57

Příznivé počasí v Barceloně umožňuje tuto destinaci navštívit v každé roční době, je vhodná jak na nákupy, tak i za návštěvou velkého množství památek, tak rozhodně i za výbornou gastronomií. A co určitě neminout? Za návštěvu stojí středověká čtvrť Barri Gotic, Gaudího katedrála Sagrada Família, přístav, divadlo Gran Teater del Liceu či muzea Museu Nacional d'Art de CatalunyaMuseu D'Historia De Barcelona.

Barcelona je hlavní město Katalánska, současně je i hlavním městem stejnojmenné provincie. Leží při pobřeží Středozemního moře na severovýchodě Španělska. Po Madridu je druhým největším španělským městem. V současné době je známá díky plejádě originálních architektonických staveb Antoni Gaudího a jeho současníků. Barcelona byla také dějištěm olympijských her v roce 1992.

Barcelona není jenom o fotbale, plážích a stavbách Gaudího, je plná míst, kde můžete hledat útočiště před městským stresem. Zapomeňte na starosti a plně se oddejte wellness potěšení například ve starověkých Arabských lázních, kdy se přímo v centru města ocitnete ve světě parních lázní, terapeutických sprch a masáží. Six Senses Spa se zase nachází ve 42. a 43. poschodí hotelu Arts Barcelona a vy si kromě procedur můžete užít i venkovní terasy s nádherným výhledem na pobřeží Středozemního moře. Nedoporučuje se těm, kdo trpí závratěmi! Jednou z hlavních atrakcí v Barceloně jsou Mailuna Spa, lázně spojené, dámy pozor, s cukrárnou!


A kde se ubytovat? Tip redakce je přímo v centru a za velmi příznivou cenu! Levně a v bezprostřední blízkosti náměstí Plaza Catalunya a vyhlášeného bulváru La Rambla, kde máte na dosah jak památky, stylové restaurace, tak i mnoho luxusních značkových obchodů.

St Christopher's Inn jsou unikátní a stylové hostely s typickým konceptem, které společnost provozuje v Barceloně, Londýně, Paříži, Amsterodamu, Edinburgu, Berlíně v Praze a dalších městech. Jejich lokace je vždy v blízkosti centra a lokálních atrakcí. Všechny hostely mají 24 hodinovou recepci, perfektně jazykově vybavený personál a kvalitní služby.

St Christopher’s Inn v Barceloně stojí jen 2 minuty chůze od bulváru La Rambla a nabízí stylové klimatizované pokoje s bezplatným Wi-Fi a 24hodinovou recepci. Tento moderní hostel je ideální nejen pro baťůžkáře. Má bar s restaurací, kde se podává kontinentální snídaně, která je zahrnutá v ceně ubytování.

V baru s restaurací Belushi’s se podávají různá jídla mezinírodní a lokální kuchyně, drobné občerstvení a nápoje se speciální slevou pro hotelové hosty. Odpočívat můžete na dvoře se zahradou nebo ve společném salonku. Personál na recepci vám poskytne informace o Barceloně a je schopen zajistit i prohlídku města s průvodcem zcela zdarma..

St Christopher’s Inn se nachází jen kousek od náměstí Plaza Catalunya, na okraji historické čtvrti Ciutat Vella. Barevný trh Boqueria je vzdálený 700 metrů a autobusy na barcelonské letiště staví pouhých 400 metrů od St Christopher’s Inn.

www.st-christophers.co.uk

A jaké zavazadlo s sebou? Nejlépe stylové s motivy metropole. Cosmolite je nyní lepší než kdy jindy. Kultovní kolekce Cosmolite si stále udržuje svůj nezaměnitelný vzhled. Díky impozantnímu kousku se podařilo konstruktérům značky Samsonite snížit hmotnost kufru o 18 %, tedy na neuvěřitelný 2,8 kg oproti předchozí verzi. Spinner 55, který váží pouhých 1,8 kg, navíc splňuje přísné předpisy pro rozměry (40 x 55 x 20 cm) kabinového zavazadla. Ikonický vzhled kolekce Cosmolite je nyní posílen dokonale promyšlenými detaily, které najdete např. na zámku, kolečkách, rukojeti či jmenovce. Kufry jsou vyrobeny z materiálu Curv, díky kterému je kufr pevný a přesto mimořádně lehký. Pokud chcete být originální, tak si dopřejte něco neotřelého, lehce výstředního, jednoduše něco, co rozhodně upoutá pozornost. Řeč je o limitované edici kufru Cosmolite, který doslova hýří barvami a nápaditým vzorem. Kufr v elegantní stříbrné barvě se vzory významných evropských monumentů vám bude ideálním společníkem na cestách za nákupy do těch nejvyhlášenějších metropolí.


A nejlevnější a pohodlná doprava? Autobusy Eurolines se do Barcelony v rámci akce 1+1 dostanete ve dvou za 5690 Kč (obousměrná jízdenka z Prahy pro 2 osoby), více Eurolines.cz, kde najdete další tipy na výlety do téměř 50 evropských metropolí, kam se můžete svést dva za cenu jednoho.

A navíc je spojení přímo s centrem Barcelony, takže do hostelu St Christopher’s Inn můžete pohodlně dojít pěšky nebo popojet jen jednu stanici metrem na Plaza Catalunya!

NOVINKA: Cestujte po Evropě s mobilní jízdenkou! Na vybraných autobusových linkách Eurolines můžete cestovat s mobilní jízdenkou M-ticket. Tu zakoupíte i pouhé dvě hodiny před odjezdem prostřednictvím mobilu či na www.eurolines.cz. Platbu provedete platební kartou na internetu a obratem obdržíte do telefonu či tabletu mobilní jízdenku formou sms zprávy s unikátním bezpečnostním kódem. Jízdenku netisknete, jen se při nástupu do autobusu prokážete sms zprávou řidiči. Ten zkontroluje správnost a jedete.

 

web BUS EUROLINES

 

Více na Eurolines.cz.

Aktualizováno Sobota, 27 Prosinec 2014 13:49
 

Reklama

Banner