Novinky

Klub Solidní nejistota patřil slavnostnímu vyhlášení výsledků již 4. ročníku soutěže Zhubni do plavek s·VZP, kterou pořádá společnost ACTIVE WELLNESS. Vítěze vybírala porota přímo v·průběhu galavečera. Porota složená ze známých osobností a zástupců partnerů soutěže vybírala z·10 finalistů.

V luxusním Lípa resortu se slavily narozeniny sportem PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Srpen 2014 20:53
Pestrý týden letní přípravy má za sebou česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová. Běhání, kolo, lyže, posilovna, tenis, beachvolejbal, lezecká stěna a další aktivity. Mezitím jen tak mimochodem oslava jedenadvacátých narozenin.
To vše v půvabném kraji Českého Švýcarska a základnou ve zdejším luxusním Lípa resortu. „Jsem pěkně utahaná,“ vyprávěla vláčně na masérském stole. S její tréninkovou parťačkou Terezou Kmochovou na ně byli dva muži. Jeden kondiční trenér Jan Kempa je zničil. A druhý fyzioterapeut Kryštof Kuba je pak napravoval. Rovnováhu nepřevážila ani sestra Jana Pauláthová, která musela bohužel s vyvrtnutým kotníkem jen poskakovat o berlích a její účast zůstala pouze konverzační.
Program začínal každodenními výběhy už v půl osmé ráno. Následovala snídaně, dopolední trénink většinou síla. Po obědě spásný spánek a po něm ještě druhá fáze, spíše herní. Na závěr pobytu stihly obě dámy připravit sportovní odpoledne pro osm dětí z nadace Kapka naděje. „Moc se jim to líbilo, stejně jako nám,“ dodává česká lyžařka.
„Ten měsíční skluz po operaci mandlí pořád cítím, začala jsem později, ale dostávám se do toho a do zimy je času dost,“ hodnotí spokojeně vývoj přípravy na další sezonu. Úplně nevysadila ani v „přímořském“ týdnu na chorvatském Krku, čtyři dny tam poctivě trénovala sprinty na parkovišti. Po dohodě s lékařským týmem však nechává tělo ještě stále regenerovat a testy, potvrzující zlepšení stavu, podstoupí až ke konci prázdnin.
V neděli vyráží opět s Terezou Kmochovou a otci-trenéry na druhý lyžařský tréninkový kemp do francouzského Les Alps. O pár dní později tam začíná reprezentační soustředění družstva žen, vedeného Petrem Lajkebem.

O Lípa Resortu:

Radost a nadšení. Slova, na kterých jsme to všechno postavili. Chceme je sdílet a všechno je právě pro Vás, pro Vaši radost. Podělíme se s Vámi o jeden z nejkrásnějších lidských pocitů. Radost je to, co nás motivuje. Radost je pro nás přivítat Vás u nás znovu a znovu. A znovu.

Kdybyste si měli položit otázky, jak a kde chcete strávit svůj volný čas, svoji dovolenou, čas, který je prvořadě určený pro Váš odpočinek? Kde tedy? S kým a proč?

Vaše odpověď by mohla znít: Tam, kde mám pocit radosti, života, blízkosti, sounáležitosti s přírodou, s místem, kde se právě nacházím, tam, kde se cítím být propojen s místní kulturou. A když odtud odjíždím, tak vlastně nejsem ani moc smutný, protože vím, že budu vřele přivítán s otevřenou a pohostinnou náručí, kdykoliv se vrátím zpět. A Vy se, věřím, budete chtít vracet zpět. Tam, odkud si při odjezdu odvážíte kousek toho místa s sebou domů.

Uloupili jste si do svého srdce kousek té radosti, která prozáří realitu všedních dnů. Radost, kterou máte schovanou hluboko v sobě, a ačkoli byste se chtěli o ten pocit podělit, je to něco neuchopitelného, nesdělitelného, nevyslovitelného. Něco, co ve Vás je a co se hned probudí k životu, jakmile se rozhodnete vydat se na ta místa zpátky.

Vystoupíte z auta, nadechnete se, rozhlédnete se a těšíte se, jak Vás přivítáme na místě, kde je realita vibrujícího města vzdálená a kde je velmi jednoduché zapomenout na celý okolní svět. Kde jsou přednosti krajiny, místní kultury a genius loci v bezpečí a tichém souznění.


Tomáš Nohejl
Aktualizováno Pondělí, 04 Srpen 2014 21:16
 

Reklama

Banner