Novinky

Každá žena si přeje vypadat krásně. Mít moderní účes, přirozený make-up a stylové nehty. Současná hektická doba nás nutí, že veškerý volný čas věnujeme spíše práci a nezbývá nám chvilka pro sebe sama.

V luxusním Lípa resortu se slavily narozeniny sportem PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Srpen 2014 20:53
Pestrý týden letní přípravy má za sebou česká reprezentantka v alpském lyžování Kateřina Pauláthová. Běhání, kolo, lyže, posilovna, tenis, beachvolejbal, lezecká stěna a další aktivity. Mezitím jen tak mimochodem oslava jedenadvacátých narozenin.
To vše v půvabném kraji Českého Švýcarska a základnou ve zdejším luxusním Lípa resortu. „Jsem pěkně utahaná,“ vyprávěla vláčně na masérském stole. S její tréninkovou parťačkou Terezou Kmochovou na ně byli dva muži. Jeden kondiční trenér Jan Kempa je zničil. A druhý fyzioterapeut Kryštof Kuba je pak napravoval. Rovnováhu nepřevážila ani sestra Jana Pauláthová, která musela bohužel s vyvrtnutým kotníkem jen poskakovat o berlích a její účast zůstala pouze konverzační.
Program začínal každodenními výběhy už v půl osmé ráno. Následovala snídaně, dopolední trénink většinou síla. Po obědě spásný spánek a po něm ještě druhá fáze, spíše herní. Na závěr pobytu stihly obě dámy připravit sportovní odpoledne pro osm dětí z nadace Kapka naděje. „Moc se jim to líbilo, stejně jako nám,“ dodává česká lyžařka.
„Ten měsíční skluz po operaci mandlí pořád cítím, začala jsem později, ale dostávám se do toho a do zimy je času dost,“ hodnotí spokojeně vývoj přípravy na další sezonu. Úplně nevysadila ani v „přímořském“ týdnu na chorvatském Krku, čtyři dny tam poctivě trénovala sprinty na parkovišti. Po dohodě s lékařským týmem však nechává tělo ještě stále regenerovat a testy, potvrzující zlepšení stavu, podstoupí až ke konci prázdnin.
V neděli vyráží opět s Terezou Kmochovou a otci-trenéry na druhý lyžařský tréninkový kemp do francouzského Les Alps. O pár dní později tam začíná reprezentační soustředění družstva žen, vedeného Petrem Lajkebem.

O Lípa Resortu:

Radost a nadšení. Slova, na kterých jsme to všechno postavili. Chceme je sdílet a všechno je právě pro Vás, pro Vaši radost. Podělíme se s Vámi o jeden z nejkrásnějších lidských pocitů. Radost je to, co nás motivuje. Radost je pro nás přivítat Vás u nás znovu a znovu. A znovu.

Kdybyste si měli položit otázky, jak a kde chcete strávit svůj volný čas, svoji dovolenou, čas, který je prvořadě určený pro Váš odpočinek? Kde tedy? S kým a proč?

Vaše odpověď by mohla znít: Tam, kde mám pocit radosti, života, blízkosti, sounáležitosti s přírodou, s místem, kde se právě nacházím, tam, kde se cítím být propojen s místní kulturou. A když odtud odjíždím, tak vlastně nejsem ani moc smutný, protože vím, že budu vřele přivítán s otevřenou a pohostinnou náručí, kdykoliv se vrátím zpět. A Vy se, věřím, budete chtít vracet zpět. Tam, odkud si při odjezdu odvážíte kousek toho místa s sebou domů.

Uloupili jste si do svého srdce kousek té radosti, která prozáří realitu všedních dnů. Radost, kterou máte schovanou hluboko v sobě, a ačkoli byste se chtěli o ten pocit podělit, je to něco neuchopitelného, nesdělitelného, nevyslovitelného. Něco, co ve Vás je a co se hned probudí k životu, jakmile se rozhodnete vydat se na ta místa zpátky.

Vystoupíte z auta, nadechnete se, rozhlédnete se a těšíte se, jak Vás přivítáme na místě, kde je realita vibrujícího města vzdálená a kde je velmi jednoduché zapomenout na celý okolní svět. Kde jsou přednosti krajiny, místní kultury a genius loci v bezpečí a tichém souznění.


Tomáš Nohejl
Aktualizováno Pondělí, 04 Srpen 2014 21:16
 

Reklama

Banner