Novinky


Podzim a zima je období, kdy nás více než kdy jindy přepadá melancholie, splín nebo deprese. Do ničeho se nám nechce a jsme často unavení. Neutěšujme se však tím, že jsme všichni na jedné lodi a podívejme se na to, co s tím udělat. Už Oscar Wilde řekl: „Jak je smutné utěšovat se myšlenkou, že jiní jsou na tom hůř.“

Architektura & design: hotel roku 2011 PDF Tisk Email
Úterý, 08 Únor 2011 12:08

bar  lounge mavida

Stejně jako restaurace touží dostat se na seznam Michaelin, chtějí elegantní designové hotely do knihy Designhotels. Hotelem roku 2011 se stal například hotel Mavida. . Pro projektování interiérů se podařilo získat žačku známého italského architekta a designéra Matteo Thuna, Niky Szilagyi.

Tato mnichovská architekta s ním spolupracovala již na projektu hotelu „Vigilius Mountain Resort" v Jižním Tyrolsku. V úzké spolupráci s rodinou majitelů a designérkou Evi Märklstetter se podařilo navrhnout neobyčejný designový hotel s wellness areálem. Devět a půl milionů eur bylo investováno do přestavby bývalého hotelu Katharina a první designový hotel v regionu byl na světě.

Občas se stává, že se pro samý design nedá v domě bydlet, ale to by se v hotelech dle knihy Designhotelsstát nemělo.

Co je to design?

Pojem, se kterým se, kdo je „in" dnes ohání, je vlastně vše, každá forma architektury, která ztvárňuje a inscenuje skutečnost. Nabízí se spíš otázka: co je dobrý design? V případě hotelu by měl dobře zapadat do svého prostředí a zdůrazňovat jeho jedinečnost. V interiérech by měla dominovat kvalita, příjemné a teplé materiály a hlavně architektura, která vytváří atmosféru skvělé pohody. Pokud po příchodu do pokoje nemáte kam odložit své věci, vše je chladné, pokoj působí prázdně a v koupelně marně zkoumáte, jak pustit vodu – pak se jedná o špatný design.

balance superior dz mavida

Designed to stay

Mavida znamená ve španělsky „radost ze života. Při ztvárnění interiéru byly zvoleny vysoce kvalitní domácí materiály: modřínové a jilmové dřevo, břidlice, vzácné látky a kůže. Převládající barvy béžová, šedá, hnědá a písková jsou rovněž převzaty z přírody a jsou doplněny čerstvými oranžovými, červenými a žlutým tóny. Citlivě zvolené dekorační prvky zdůrazňují živé, ale současně klidné prostředí.

Restaurace se nachází v prvním poschodí. Prostorově ji rozděluje pochozí skleněný kubus, ve které se nachází vinotéka, a otevřená kuchyně. Prosklenou čelní frontou mohou hosté sledovat, co se děje na plotně. Tmavočervené a teplé hnědé tóny vyvolávají v celém prostoru pocit útulnosti.

Středem pokojů a suit je vždy postel a ráno první, co host při probuzení uvidí, jsou hory, které koukají prosklenou čelní frontou přímo dovnitř. Koupelna volně přechází v ložnici, což vyvolává pocity bezpečí a pohody. Pokoje nepůsobí chladně a odtažitě, nýbrž naprosto přirozeně a útulně. Každý ze 47 pokojů a suit má svůj balkon.

eingangstre mavida

Gala Spa Award 2009

V letošním roce obdržel hotel Mavida jako první rakouský hotel cenu za inovativní koncepci lázní „Innovative Spa Concept". O tuto cenu, která byla vyhlášena v německém hotelu Brenner's Park Hotel & Spa v Baden-Badenu, se ucházelo 155 hotelů z 19 zemí.

 

Reklama

Banner