Novinky

V Aquapalace Praha opět po roce začíná osvětová akce Týden saunování. V pořadí již 7. ročník s názvem „Sauna pro zdraví“ upozorní na prospěšnost prohřívání pro lidský organismus. U příležitosti jeho zahájení představil novinky a trendy z oboru předseda České asociace saunérů Pavel Hofrichter.

Slovenské Tatry - kvalitní lyžování u našich sousedů. PDF Tisk Email
Středa, 09 Únor 2011 12:04

255-vysoke tatry

Na Tatry má stále mnoho z nás v paměti vzpomínky, kdy jsme pěšky šlapali na Chopok na školním výletě a těšili se, až si to konečně sjedeme dolů. Ke Slovensku máme stále v sobě určitou nostalgii z doby, kdy jsme byli jeden národ. V té době bylo zcela běžné, že se jezdilo na týden lyžovat do Tater, protože místní sněhové podmínky skoro nikdy nezklamaly.

Dnes už ale Slovensko v zimě příliš „nefrčí“. Oblíbili jsme si jezdit lyžovat do Rakouska, Itálie nebo do Francie. Slovenské Tatry se ale opět snaží dostat do TOP zimních destinací pro české milovníky lyžování a připravili spoustu zajímavých nabídek a akcí.

 

Především se na Slovensku jednalo o velké investice do modernizace tatranských středisek. Šlo o částku až kolem 21 milionů Eur, která by měla Tatry pro zimní turisty zatraktivnit a nabídnout jim služby, na které si v zahraničí již zvykli. Nespornou výhodou je jazyk. Na slovensku se skoro vždy dorozumíte, aniž byste museli použít jiný jazyk než je mateřština. Dalším důvodem, proč se vydat do Tater, je i touha po návratu do míst, která se před 20ti lety hojně navštěvovalia a porovnat, co se zde za tu dobu změnilo. A změnilo se toho vskutku hodně. Troufám si říct, že většinu míst, například středisko Jasná v Nízkých Tatrách, dnes poznáte. Modernizace hotelů, vleků a lanovek, restaurací je opravdu markantní.

tatra_mountains_331

Navíc se provozovatelé středisek snaží nabídnout lyžařům výhodné podmínky, jako je třeba jeden skipas pro více lyžařských areálů. Obrovský přínos pro lyžařské zážitky na mnoha tatranských sjezdovkách přineslo zavedení SLOVAKIA SUPER SKIPASU. Využívání více než 83 km lyžařských tratí na jeden skipas, který je platný na 10 či 15 dní, nebo na celou sezónu ve střediscích Jasná Nízké Tatry, Vysoké Tatry – Tatranská Lomnice, Starý Smokovec, Štrbské pleso a také Donovaly a Vel’ká Rača.

Deset dní pořídíte za 200 Euro, a celá sezóna přijde na 290 Euro. Celosezónní lyžování v Tatrách je tak stejně drahé jak týdenní v Alpách. Samozřejmě nesmíte zapomenout, že kapacita tatranských sjezdovek se alpským nemůže nikdy vyrovnat. Proto je nejlepší jezdit před nebo po sezoně, kdy je mnohem menší pravděpodobnost, že budete stát ve frontě na vlek nebo lanovku. Co se týče velikosti nemůžou se Tatry sice vyrovnat alpským resortům, ale oproti českým sjezdovkám nabízí neobvyklý komfort a možnosti.

Kromě lyžování, v Tatrách najdete i zábavu. Kdo už má lyžování dost, může navštívit například vodní parky s venkovními i vnitřními termálními bazény, tobogány, vodními atrakcemi, dětskými hřišti a koutky, wellness a saunovým centrem, nebo například večerní laserovou show.

 

Reklama

Banner