Novinky

Nový světový trend: Revoluční koncept zbavování se tuků a zvyšování kondice DietFitness otevírá již třetí pobočku v Praze. Přímo v Nákupním centru Eden ve Vršovicích tak bude možné vyzkoušet tuto ojedinělou metodu kombinující cvičení s výživou a odborným monitoringem těla už od 15. prosince, kdy se nová pobočka slavnostně otevírá.
Betlémské světlo a Štědrovečerní polévka na Václavském náměstí PDF Tisk Email
Sobota, 21 Prosinec 2019 07:15

alt

Václavské trhy v horní části Václavského náměstí jsou v plném proudu. V nastávajících dnech zde lze navíc získat Betlémské světlo, pro které si sem mohou zájemci přijít od soboty 21. prosince odpoledne každý den, a to až do Štědrého dne, vždy od 10 do 22 hodin.

Návštěvníci trhů ho naleznou na stolku u podia. Pro ty, kteří dorazí bez lucerny, jsou připraveny k zakoupení. A přímo na Štědrý den se bude rozdávat Štědrovečerní polévka, připravená předním kuchařem - Pavlem Štěpánkem, šéfkuchařem restaurace COMO. ¨

alt

Václavské trhy v horní části Václavského náměstí jsou v plném proudu. Lákají nejenom na dobroty a tradiční výrobky, ale i podporu neziskového sektoru a bohatý kulturní program. Při pohledu od Muzea se nabízí návštěvníkům velice pěkná světelná podívaná v podobě měnících se barev na ozdobených stromech. Ta nechávají vyzdvihnout velikosti a kráse náměstí. V nastávajících dnech zde lze navíc získat Betlémské světlo, pro které si sem mohou zájemci přijít od soboty 21. prosince odpoledne každý den, a to až do Štědrého dne, vždy od 10 do 22 hodin. Návštěvníci trhů ho naleznou na stolku u podia.

alt

Pro ty, kteří dorazí bez lucerny, jsou připraveny k zakoupení. A přímo na Štědrý den se bude rozdávat Štědrovečerní polévka, připravená předním kuchařem -  Pavlem Štěpánkem, šéfkuchařem restaurace COMO. Připraveno bude na tři sta padesát porcí. Veškeré dění na Václavských Vánocích bude ukončeno až 6. ledna. Václavské Vánoce podporují také letos „dobro“, prostor zde již tradičně dostaly neziskové organizace, o jejichž produkty je veliký zájem.

Pořadatelem Václavských Vánoc je již podeváté spolek Sdružení Nového Města pražského. „Kulturní doprovodný program v rámci vánočních trhů v horní části náměstí je velice bohatý. Téměř obden probíhá nějaké hudební vystoupení. Na podiu ve spodní části trhů vystupují kromě dětských sborů a skupin od mateřských přes základní školy nejen z Prahy 1 také oblíbené profesionální kapely jako The Brownies, latino band Atarés, buskerky TbeeGirls nebo pražský rock & popový band SO FINE v čele s liverpoolským zpěvákem Gedem Maloneym nebo vánočně ladění trubači z Podřipského žesťového kvintetu,“ uvádí Monika Vlková, projektová manažerka Sdružení Nového Města pražského.

alt

„Od soboty 21. prosince až do Štědrého dne si na trhy můžete přijít pro plamínek BÉTLÉMSKÉHO SVĚTLA a na Štědrý večer proběhne jako obvykle ŠTEDROVEČERNÍ BOHOSLUŽBA POD ŠIRÝM NEBEM se zpíváním koled, kterou bude provázet farář Filip Jan Rathouský z Řádu menších bratří Františkánů. Od 12,00 do 13,30 se také bude rozdávat Štědrovečerní polévka,“ dodává Monika Vlková. „S vánoční polévkou je to podobné jako s klasickým bramborovým salátem, každý má svůj originální recept a já se držím svého tradičního českého receptu z rybích kostí, masa*, hlav, kořenové zeleniny, jiker a mlíčí. Samozřejmě nechybí ani opražená máslová veka s bylinkami, která dodá tomuto svátečnímu jídlu tu správnou vyváženost,“ uvádí Pavel Štěpánek, šéfkuchař restaurace COMO z Hotelu Jalta.

Detaily k rozdávání polévky dne 24. prosince
Polévka bude rozdávána od 12:00 do 13 -13:30. Připraveno bude celkem 350 porcí. Za radnici městské části Praha 1, která tuto akci pro občany pořádá, budou polévku na podiu ve spodní části trhů vydávat pan starosta, pan místostarosta Nazarský a za spolek jeho předseda Jan Adámek. V rámci rozdávání polévky zazní také koledy. Veškeré náklady spojené s touto akcí pro městskou část hradí pořádající spolek Sdružení Nového Města pražského.

Foto: Vánoční trhy na Václaváku

Aktualizováno Neděle, 22 Prosinec 2019 12:29
 

Reklama

Banner